Органічна їжа надходить із органічних ферм і виробляється без використання добрив, хімічних засобів захисту рослин і антибіотиків. Важливо, що виробництво екологічної їжі не є шкідливим для оточення. Щоб полегшити вибір, були створені спеціальні екологічні етикетки. Все частіше органічні продукти можна придбати в супермаркетах або замовити у багатьох Інтернет-магазинах. Наприклад, еко магазин https://sz.lviv.ua/ має широкий асортимент.
Що таке екоїжа?
Органічну їжу вибирають люди, які дбають про своє здоров’я. Деякі під впливом моди тягнуться до екопродуктів і не завжди знають, що ховається під цією назвою. Екопродукти – це ті, що виготовлені без будь-яких синтетичних харчових добавок: консервантів, барвників, ароматизаторів або барвників.
Щоб їжу визнали органічною, та повинна відповідати певним умовам. Зокрема, виготовлятися тільки з ретельно підібраних інгредієнтів, які вирощують лише на органічних фермах. Кожен продукт має надходити з поля, де засоби захисту рослин і добрива не використовуються принаймні протягом останніх трьох років. Органічні продукти повинні зберігатися та перероблятися відповідно до визначених вимог.
Екоїжа має специфічні характеристики:
- процес виготовлення не повинен бути шкідливим для оточення;
- сировина, що використовується для виробництва, не має бути токсичною;
- продукт і його інгредієнти не можуть випробовуватися на тваринах;
- упаковку продуктів слід звести до мінімуму;
- тару можна повторно використовувати;
- споживання енергії на кожному етапі виробництва повинно бути мінімізоване.
Органічна їжа – для кого вона?
Екоїжа переважно доступна у спеціалізованих магазинах, зокрема, у багатьох із них можна зробити замовлення онлайн. Її варто вживати заради свого здоров’я. Лікарі наголошують: продукти, вироблені без консервантів, пестицидів та інших хімічних речовин, є кращими, ніж продукти з високою обробкою.
Фахівці вважають, що більшість цивілізаційних захворювань викликані хімічними речовинами, які додаються до їжі. Вони часто спричиняють рак і алергію. Натомість органічна їжа готується таким чином, щоб вона містила якомога більше цінних інгредієнтів і вітамінів. Вона призначена для всіх людей, незалежно від віку чи дієти. Люди з діабетом можуть вживати такі екопродукти, як печиво без глютену або варення зі слив без цукру. Органічну їжу слід давати насамперед дітям.
Що варто врахувати при покупці?
Для одних шопінг – це задоволення, для інших – необхідність. Але незалежно від цього всі повинні купувати свідомо. Що це означає? Ідея полягає не в тому, щоб купувати їжу на основі вибору приємнішого упакування (це є визначальним критерієм відбору для багатьох людей). Пам’ятайте: ми їмо не обгортку, а те, що в ній є. Тому зовнішній вигляд продукту ніколи не повинен бути визначальним – насамперед враховуйте якість їжі. Для цього прочитайте інформацію на етикетках товару.
Інформація на упакуванні повинна бути правдивою й точною. Наприклад, там не повинно бути про те, що ця олія не містить холестерину, адже це і так виключено. Якщо щодо товару немає української інформації або вона незрозуміла, не купуйте його.
Варто читати етикетки з деякою помірністю. Шоколад без цукру може насправді не містити його, але це не означає, що його можуть вживати люди з ожирінням або діабетики. У ньому ще багато жирних кислот, зазвичай насичених. Якщо цукор на першому місці у складі солодощів або напоїв, то корисно вибрати інший продукт.
Щоб купувати здорову їжу, слід вибирати її свідомо. Додаткова хвилина, присвячена читанню етикетки, дозволить вам краще дбати про своє здоров’я.
З Вами була Януся – автор блогу Янусина кухня!
Автор статті: Януся.
У наш час актуально харчуватися здоровою їжею…. Завжди необхідно піклуватися про своє здоров’я) Нещодавно натрапила на кльовий магазин здорового та збалансованого харчування ECOVILL. Усім рекомендую!
У Івано-Франківську теж з’явився класний магазин здорової їжі…. а далі була спамна ссилка, тому ми не дізнаємось який 😉