Що варто знати про екоїжу

Що варто знати про екоїжу

Органічна їжа надходить із органічних ферм і виробляється без використання добрив, хімічних засобів захисту рослин і антибіотиків. Важливо, що виробництво екологічної їжі не є шкідливим для оточення. Щоб полегшити вибір, були створені спеціальні екологічні етикетки. Все частіше органічні продукти можна придбати в супермаркетах або замовити у багатьох Інтернет-магазинах. Наприклад, еко магазин https://sz.lviv.ua/ має широкий асортимент.

Що таке екоїжа?

Органічну їжу вибирають люди, які дбають про своє здоров'я. Деякі під впливом моди тягнуться до екопродуктів і не завжди знають, що ховається під цією назвою. Екопродукти – це ті, що виготовлені без будь-яких синтетичних харчових добавок: консервантів, барвників, ароматизаторів або барвників.

Щоб їжу визнали органічною, та повинна відповідати певним умовам. Зокрема, виготовлятися тільки з ретельно підібраних інгредієнтів, які вирощують лише на органічних фермах. Кожен продукт має надходити з поля, де засоби захисту рослин і добрива не використовуються принаймні протягом останніх трьох років. Органічні продукти повинні зберігатися та перероблятися відповідно до визначених вимог.

Екоїжа має специфічні характеристики:

  • процес виготовлення не повинен бути шкідливим для оточення;
  • сировина, що використовується для виробництва, не має бути токсичною;
  • продукт і його інгредієнти не можуть випробовуватися на тваринах;
  • упаковку продуктів слід звести до мінімуму;
  • тару можна повторно використовувати;
  • споживання енергії на кожному етапі виробництва повинно бути мінімізоване.

Органічна їжа – для кого вона?

Екоїжа переважно доступна у спеціалізованих магазинах, зокрема, у багатьох із них можна зробити замовлення онлайн. Її варто вживати заради свого здоров’я. Лікарі наголошують: продукти, вироблені без консервантів, пестицидів та інших хімічних речовин, є кращими, ніж продукти з високою обробкою.

Фахівці вважають, що більшість цивілізаційних захворювань викликані хімічними речовинами, які додаються до їжі. Вони часто спричиняють рак і алергію. Натомість органічна їжа готується таким чином, щоб вона містила якомога більше цінних інгредієнтів і вітамінів. Вона призначена для всіх людей, незалежно від віку чи дієти. Люди з діабетом можуть вживати такі екопродукти, як печиво без глютену або варення зі слив без цукру. Органічну їжу слід давати насамперед дітям.

Що варто врахувати при покупці?

Для одних шопінг – це задоволення, для інших – необхідність. Але незалежно від цього всі повинні купувати свідомо. Що це означає? Ідея полягає не в тому, щоб купувати їжу на основі вибору приємнішого упакування (це є визначальним критерієм відбору для багатьох людей). Пам’ятайте: ми їмо не обгортку, а те, що в ній є. Тому зовнішній вигляд продукту ніколи не повинен бути визначальним – насамперед враховуйте якість їжі. Для цього прочитайте інформацію на етикетках товару.

Інформація на упакуванні повинна бути правдивою й точною. Наприклад, там не повинно бути про те, що ця олія не містить холестерину, адже це і так виключено. Якщо щодо товару немає української інформації або вона незрозуміла, не купуйте його.

Варто читати етикетки з деякою помірністю. Шоколад без цукру може насправді не містити його, але це не означає, що його можуть вживати люди з ожирінням або діабетики. У ньому ще багато жирних кислот, зазвичай насичених. Якщо цукор на першому місці у складі солодощів або напоїв, то корисно вибрати інший продукт.

Щоб купувати здорову їжу, слід вибирати її свідомо. Додаткова хвилина, присвячена читанню етикетки, дозволить вам краще дбати про своє здоров'я.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*