Ціни на бензин в Україні: як надалі змінюватиметься вартість палива

Ціни на бензин в Україні

Епідемія коронавірусу та нафтові суперечки між Росією і арабськими державами спричинили в 2020 році зниження цін на нафту до рекордних позначок. Вслід за нафтою знизилася і вартість палива, що добре відчули на собі українці. З 2019 року ціна бензину скоротилася приблизно на 2 гривні, але подальше її зменшення стримало послаблення національної валюти.

У зв’язку з падінням гривні до позначки понад 27 грн. за долар США (після менш ніж 25 грн. у 2019) ціни на імпортовані продукти, до яких належить і пальне, пропорційно зросли. Тому бензину дешевшого за 20 гривень Україна так і не побачила. Експерти прогнозують, що надалі ціна палива буде зростати, але на скільки саме вона підніметься – залежить від національної економіки. Адже на ціноутворення впливають кілька факторів:

  • міжнародні ціни на нафту;
  • рівень видобування, переробки та попиту на нафтопродукти;
  • епідемічна ситуація;
  • стан національної економіки.

Ситуація стабілізується

Оскільки Росія найближчим часом має дійти до якоїсь згоди з іншими країнами-експортерами, експерти вже зафіксували тенденцію до подорожчання нафти. Вслід за нею зростати почало і пальне, хоча поки що збільшення цін не суттєве. Але надалі, після скорочення видобування у зв’язку з низьким попитом, ціни мають зрости ще і встановитися на новому рівні.

Великого подорожчання чекати поки не слід, оскільки через епідемічну ситуацію світова економіка пригальмувала. Попит на пальне скоротився, і трейдери не мають підстав збільшувати його (а з тим – і ціни) найближчим часом. У такому випадку українців очікує подорожчання бензину та інших видів палива на 1-2 гривні, після чого зростання припиниться.

Все залежить від України

Яка ціна палива буде найближчим часом в Україні, залежить від стану національної економіки, яка переживає нелегкі часи. Скорочення транспортного сполучення через карантинні заходи суттєво зменшило попит на пальне, тому ціни поки тримаються. Навіть посівна і зниження курсу гривні не призвели до різкого подорожчання нафтопродуктів, ціни на них зберігаються на рівні нижче, ніж у 2019 році. Але чи довго протримається такий стан речей – залежить від того, чи зможе Україна вирішити термінові фінансові проблеми.

Доки співпраця з МВФ не дала плодів у вигляді чергового траншу фінансової допомоги, країна знаходиться у ризиковому положенні. Хоч Верховна Рада і налаштована якнайшвидше прийняти закони, необхідні для отримання нової позики, процес може розтягнутися. А у такому випадку неминуче ще більше здешевлення гривні, до курсу понад 30 грн. за долар. Якщо це станеться – то і ціна на бензин зросте пропорційно.

Таким чином, на глобальному ринку підстав для різкого збільшення цін на нафту та паливо немає. Після невеликого зростання вони мають стабілізуватися і протриматися на такому рівні як мінімум до подолання епідемії коронавірусу. Тому ситуація з цінами на пальне в Україні буде залежати лише від обставин на внутрішньому ринку.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*