Воробус відвідав музей загиблих літаків у Хоросно

Музей загиблих літаків

Пам’ятаєте свого часу автор блогу з колегами лазив хребтом Аршиці у пошуках літака, який ще у далекому 1983 році розбився у районі гори Горган-Ілемський. Досі посміхаюся, коли згадую як я робив близько 5-ти спроб його знайти. Важкий рюкзак, блукання протягом трьох днів, набридливий жереп, сварки з членами моєї команди й не лише. Все це було, але залишків винищувача МиГ-23М знайти так і не вдавалося.

І лише з шостого разу та завдяки координатам мого друга Руслана нарешті вдалося потрапити на місце авіакатастрофи.

Сказати, що місце падіння мене вразило – це нічого не сказати. Подерті руки, штани, велика кількість мух, загублений телефон – це те, завдяки чому запам’яталися наші пригоди.

Тому, на згадку про літак Аршиці я забрав із собою маленький кусочок «розбитого». Сховав його у підвалі й довго думав кому його віддати на зберігання. І цей час таки настав, приблизно через три роки.

Чисто випадково побачив в інтернеті пост п. Андрія, який анонсував відкриття музею загиблих літаків неподалік Львова. Подумав собі, що це хороша нагода долучитися до цікавої справи. Безпосередньо на відкриття потрапити я не зумів, але таки зробив це нещодавно.

Щоб наші читачі розуміли музей загиблих літаків знаходиться у селі Хоросно. Це у 16-ти кілометрах від Сихова. Якщо ж вдатися до точності, то це фактично біля повороту на Раковець. По правій стороні дороги Ви побачите знаки-літачки, які й заведуть до музею. Заблукати там неможливо, адже «літачки» часто зустрічаються по дорозі. Плюс, якщо вбити у гугл-картах «музей загиблих літаків», то навігатор теж Вас заведе до бажаного місця призначення. Від траси їхати хвилин зо десять не більше.

Природа тут вражає. Кругом сосни, класні подвір’я. Мені чомусь відразу ж у голові прокрутилася Аршиця і її природа. Там вартує побувати.

Щодо музею, то одразу ж на вході до нього мене очікував його засновник п. Андрій. Приємно було познайомитися з людиною, яка, як і я, багато де бувала і знає. Саме цьому чоловіку я подарував залишки літака з Аршиці.

Що ж, йдемо глянути на сам музей. При вході стоїть старовинний літак. Кажуть, що якщо з ним не зробити фото, то Ви не були у музеї. Саме так і робимо.

Найбільша цінність музею так званий купол. У ньому заходяться залишки дванадцяти літаків часів другої світової війни. Всі вони знайдені на території Західної України за минулі два роки. В основному це німецькі та радянські літаки. Серед експонатів є двигуни, кисневий балон, елементи парашутної системи та інше.

Вхід у музей безкоштовний. Щоправда, працює він поки що лише в субота та неділю. Подивлюся, якщо ще десь знайду залишки літаків, то обов’язково їх дам у цей музей, як і планую у майбутньому завітати сюди із своїми велосипедистами. Це треба бачити.

Більше фото ТУТ.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*