Візок або інша пересувна техніка є невід’ємним атрибутом будь-якого складського приміщення, виробничого цеху або підприємства харчової промисловості. У будь-якому великому магазині або супермаркеті використовуються візочки. Їх маневреність забезпечується у першу чергу завдяки роликам. Фактично колесо є витратним матеріалом, оскільки яким би якісним воно не було, з часом відбувається його природне зношування.
Вибір роликів повинен здійснюватися відповідно до особливостей використання цієї пересувної техніки.
Різновиди й особливості коліс
Можна виділити наступні типи роликів в залежності від призначення:
- Для меблів. Як зрозуміло з назви, такі колеса призначені для установки на дивани, стільці, тумбочки і інші меблі. Для цих роликів характерні невеликі розміри і маленька вантажопідйомність. Вироби виготовляються з термопластику, а форма повинна відповідати особливостям меблів.
- Апаратні. Ідеальний варіант для установки на медичні або торговельні візки. Апаратні коліщатка часто купуються для лабораторій і друкарень. Склади, заклади громадського харчування, офіси, торговельні зали – сфери використання роликів можна перераховувати довго.
- Транспортні. Застосовуються для установки на транспортне обладнання і можуть виготовлятися з різних матеріалів. Такі колеса характеризуються литою конструкцією, завдяки чому несприйнятливі до різних зовнішніх впливів. Литі гумові ролики з металевим ободом – найпоширеніший тип. Їх часто використовують для установки на вуличні тачки, контейнери ТПВ.
- Великовантажні. Розроблені для підйомно-транспортних і складських візків. Такі колеса характеризуються високою надійністю, оскільки добре виконують свої функції навіть в найжорсткіших і найскладніших умовах використання. Вони часто застосовуються для установки на дорожні і будівельні агрегати. Великовантажні вироби виготовляються з поліаміду, алюмінію, сталі або чавуну. Ці матеріали характеризуються міцністю і несприйнятливістю до агресивних середовищ. Сама шина виготовляється з поліуретану або гуми.
- Пневматичні. У цю категорію входять колеса для тележек, для яких характерний м’який хід і невелике стартове зусилля. Пневматичні колеса зазвичай використовуються на великогабаритних платформах. Завдяки їм забезпечується якісне зчеплення візка або тачки з будь-яким ґрунтом, в тому числі піщаним. Пневматичні моделі часто використовуються на складських і торговельних візках.
В окрему категорію слід виділити жаростійкі ролики. Такі вироби виготовляються відповідно до особливостей хлібобулочних цехів і кондитерських, в яких вони переважно використовуються. Для протистояння високим температурам використовується чавун. Метал справляється з будь-якими нерівностями підлог, практично не зношується навіть після тривалого використання. Чавун – оптимальний вибір для приміщень з нерівними підлогами. Якщо поверхня підлоги якісна, слід віддати перевагу фенольними колесам.
Термостійкі ролики підходять для пекарень, ізотермічних шаф. Вони характеризуються високою вантажопідйомністю і невеликим опором коченню. Жаростійкі моделі гігієнічні, а для їх обслуговування не потрібні особливі навички. До окремого виду також відносяться коліщатка для гідравлічних візків. При виготовленні роликів використовується цілісний поліамід або комбіновані матеріали.
Колеса для гідравлічних візків часто оснащуються чавунним або алюмінієвим ободом, а контактний шар виконаний з гуми або поліуретану. Всі ці різновиди відносяться до категорії промислових виробів, відповідно, вони повинні відповідати тим чи іншим вимогам підприємства.
Джерело: fregat.com.ua.
Автор статті: inna.
Написати коментар