Біль у коліні є поширеною скаргою, яка стосується багатьох людей різного віку. Він може бути наслідком травми, наприклад, розриву зв’язок або розриву хряща. Медичні стани, включаючи артрит, подагру та інфекції, також можуть викликати біль у коліні.
Багато видів незначного болю в коліні добре реагують на заходи самолікування. Фізіотерапія та наколінники також можуть допомогти полегшити біль. Однак у деяких випадках коліно може потребувати і хірургічного лікування. Щоб розібратись у проблемі, найкраще, звичайно, звернутися до лікаря, який проведе необхідну діагностику, зокрема, може скерувати і на МРТ колінного суглоба.
Локалізація та інтенсивність болю в коліні можуть відрізнятися в залежності від причини проблеми. Ознаки та симптоми, які іноді супроводжують біль у коліні, включають:
- набряк і скутість
- почервоніння і тепло на дотик
- слабкість
- хрускіт
- неможливість повністю випрямити коліно
Коли варто звертатися до лікаря
Зателефонуйте своєму лікарю, якщо Ви:
- відчуваєте, ніби Ваше коліно нестабільне
- маєте виражений набряк коліна
- не можете повністю розгинати або згинати коліно
- бачите явну деформацію ноги або коліна
- маєте лихоманку, окрім почервоніння, болю та набряку в коліні
- маєте сильний біль у коліні, пов’язаний з травмою
Причини
Біль у коліні може бути викликана травмами, механічними проблемами, типами артриту та іншими проблемами.
Травми. Пошкодження коліна може вплинути на будь-які зв’язки, сухожилля або наповнені рідиною сумки (бурси), які оточують колінний суглоб, а також кістки, хрящі та зв’язки, які утворюють сам суглоб. Деякі з найбільш поширених травм коліна включають:
- Розрив передньої хрестоподібної зв’язки – однієї з чотирьох зв’язок, які з’єднують гомілку з стегновою кісткою. Травма особливо часто зустрічається у людей, які займаються баскетболом, футболом або іншими видами спорту, які потребують різких змін напрямку.
- Переломи. Кістки коліна, включаючи колінну чашечку можуть зламатися під час падінь або автомобільних аварій. Крім того, люди, чиї кістки були ослаблені остеопорозом, іноді можуть отримати перелом коліна, просто зробивши неправильний крок.
- Розірваний меніск. Меніск – це жорсткий гумовий хрящ, який діє як амортизатор між гомілкою і стегновою кісткою. Його можна розірвати, якщо раптово скрутити коліно, накладаючи на нього вагу.
- Бурсит колінного суглоба. Деякі травми коліна викликають запалення в сумках, невеликих мішечках з рідиною, які амортизують зовнішню частину колінного суглоба, щоб сухожилля і зв’язки плавно ковзали по суглобу.
- Тендиніт колінної чашечки. Тендиніт викликає запалення одного або кількох сухожиль – товстих волокнистих тканин, які прикріплюють м’язи до кісток. У бігунів, лижників, велосипедистів, а також у тих, хто займається стрибками та занять спортом, може розвинутися тендиніт колінної чашечки.
Механічні проблеми. Деякі приклади механічних проблем, які можуть викликати біль у коліні, включають:
- Синдром клубово-гомілкової смуги. Це відбувається, коли жорстка смуга тканини, яка простягається від зовнішньої сторони стегна до зовнішньої частини коліна (клубово-гомілкова смужка), стає настільки щільною, що треться до зовнішньої частини стегна.
- Вивих колінної чашечки трапляється, коли трикутна кістка, яка охоплює передню частину коліна (колінної чашечки), вислизає з місця, як правило, до зовнішньої сторони коліна. Іноді колінна чашечка може залишатися зміщеною, і тоді можна побачити вивих.
Не всі болі в колінах є серйозними. Але деякі травми коліна та захворювання, такі як остеоартрит, можуть призвести до посилення болю, пошкодження суглобів та інвалідності, якщо їх не лікувати. А травма коліна – навіть незначна – підвищує ймовірність того, що проблеми повторюватимуться в майбутньому. Тому вчасно звертайтеся до лікаря, якщо травма викликає у сумніви.
Автор статті: inna.
Написати коментар