Перед тим, як пуститися в подорож до Парижу, Барселони, Риму, чи Відня, знайдіть в собі час і бажання побачити Львів. Львів, який понад все!
Львів, який є одним з найкращих міст Європи. В той час, як ми всі знаємо хто такий Анрі Матіс, і чекаємо кілометрові черги, щоб побачити його “Танець”, то знайте, що в помешканні Матіса висіла робота Михайла Мороза.
Вмійте бачити довкола себе надзвичайне, і не шукайте “чогось” за океанами.
Арсенал Сенявських збудований за проектом військового інженера генерала Павла Ґродзицького біля костелу Святої Марії Магдалени.
Наприкінці XVII століття арсенал перед шведським наступом перенесли до резиденції Сенявських у Старому Селі, а сама будівля перейшла до родини князів Чорторийських, які влаштували поряд з будинком стайню і манеж. На початку XIX сторіччя будинок перейшов до родини Баворовських.
У 1877 році Віктор Баворовський перевіз до будинку свою бібліотеку, яка з 1900 року стала публічною і з того часу мала назву бібліотеки Баворовських.
За радянських часів тут знаходився Відділ мистецтв Наукової бібліотеки імені Василя Стефаника.
У 2006 році була завершена реставрація будівлі на кошти меценатів (Омеляна і Тетяни Антоновичів, уряду Польщі та державного бюджету України) і тепер тут розташовано Палац мистецтв Омеляна і Тетяни Антоновичів Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України.
Це чи не єдина бібліотека в Україні, яка має унікальні мистецькі твори, які експонуються. Серед них є полотна Труша і Мороза, Гніздовського та інших.
Май очі широко відкриті.
Автор статті: Olena Bilous.
Написати коментар