Як правильно говорити – студенти чи здобувачі вищої освіти?

студенти чи здобувачі вищої освіти?

У сучасній Україні існує два терміни, які використовуються для позначення осіб, котрі навчаються у вищих навчальних закладах: “студент” та “здобувач вищої освіти”. Який же із цих термінів є правильним?

Студент

Термін “студент” є традиційним для української мови. Він походить від латинського слова “studēre”, що означає “старанно займатися, вчитися”. Студент – це особа, яка навчається у закладі вищої освіти за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем.

Здобувач вищої освіти

Термін “здобувач вищої освіти” є більш сучасним. Він був уведений Законом України “Про вищу освіту” від 01 липня 2014 року. Згідно з цим законом, здобувач вищої освіти – це особа, яка навчається у вищому навчальному закладі на певному рівні вищої освіти з метою здобуття відповідного ступеня і кваліфікації.

Який термін є більш правильним?

З юридичної точки зору, більш правильним терміном є “здобувач вищої освіти”. Цей термін використовується у законодавстві України, а також в офіційних документах закладів вищої освіти. Однак у повсякденній мові поширенішим є термін “студент”. Це пов’язано з тим, що він є більш зрозумілим та зручним для використання.

Також читайте:   Яку професію вибрати?

Який термін краще використовувати?

Який термін використовувати – залежить від контексту. В офіційних документах, в юридичних текстах краще використовувати термін “здобувач вищої освіти”. У повсякденній мові можна використовувати будь-який із двох термінів, але термін “студент” є більш поширеним та зрозумілим на загал.

Ось кілька прикладів використання цих термінів:

  • в офіційних документах: “У 2023 році до вищих навчальних закладів України було зараховано 500 тисяч здобувачів вищої освіти.”
  • у повсякденній розмові: “Я студент третього курсу факультету права.”
  • у наукових працях: “У статті розглянуто проблеми адаптації здобувачів вищої освіти до умов навчання в університеті.”

Відтак, вибір терміну залежить від ситуації та контексту.

Загалом, можна зробити висновок, що обидва терміни є правильними. Термін “студент” є більш традиційним і зрозумілим, а термін “здобувач вищої освіти” є більш юридичним і точним.

Автор статті: Jorgen.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*