Однією з ключових складових комфортного та безпечного відпочинку в поході є туристичний килимок. Надійні туристичні килимки є важливою частиною спорядження: навіть найтепліший спальник буде ненадійним під час безпосереднього контакту з холодною поверхнею.
Для чого потрібні туристичні килимки
Туристичні килимки є обов’язковим елементом туристичного спорядження. Вони є необхідним компонентом спальної системи «килимок-спальник», адже саме у парі вони повною мірою виконують свої функції. При використанні спальника утеплювач ущільнюється, ефективний повітряний прошарок зменшується. Тепловтрати за відсутності додаткового утеплювача можуть досягати 50%. Враховуючи це, розробники переклали частину теплоізоляційного функціонала на килимок. Таким чином, завдяки йому підвищується комфорт відпочинку та забезпечується захист від переохолодження.
Які є види туристичних килимків
Залежно від умов, в яких використовуються туристичні килимки, вони можуть мати різну конструкцію та бути виготовлені з різних матеріалів. Сьогодні на ринку представлені різноманітні моделі, кожна з яких має свої переваги та недоліки.
Пінополіуретанові килимки
Найтиповішим видом матеріалу килимків є класичні пінки. Вони практичні, відносно недорогі, але досить громіздкі та не відзначаються високими теплоізоляційними властивостями. Пінополіуретанові килимки бувають різної товщини. Чим вони товщі — тим краще ізолюють від холоду, але такий килимок займатиме більше місця.
Для літнього походу та на м’якому місці розміщення намету підійде тонкий варіант килимка. В інших випадках варто знайти золоту середину. Але слід врахувати, що місця в рюкзаку для килимка доведеться відвести більше, ніж зазвичай.
Надувні килимки
Надувні моделі мають невелику вагу та у складеному вигляді займають мінімум місця. Всередині них знаходиться пуховий або синтетичний матеріал. Якщо розглядати співвідношення якості термоізоляції та ваги, лідирують моделі, заповнені пуховим наповнювачем.
Вибір надувних килимків дуже різноманітний. Моделі без теплоізоляції важать 250-300 г та займають мінімум місця, при цьому забезпечують високий рівень акумуляції тепла. Моделі з фольгованими камерами мають вагу 500 г. Але слід зауважити, що чим легший і компактніший надувний килимок, тим тоншим є матеріал і тим легше його пошкодити.
Самонадувні моделі
У згорнутому вигляді вони займають мало місця, а в надутому мають товщину, яка забезпечує комфортний відпочинок. До недоліків самонадувних килимків можна віднести порівняно велику вагу, необхідність носити також ремкомплект та обережно з ним поводитися. Не зважаючи на те, що сучасні самонадувні килимки досить міцні, при виникненні значних пошкоджень їх не вдасться усунути за допомогою ремкомплекту. Такі килимки беруть, як правило, у довгі походи або у разі тривалого відпочинку із розбивкою постійного кемпінгу.
Якими є критерії вибору
Вибираючи спорядження, слід враховувати наступні показники:
- теплоізоляційні властивості — вибір цієї характеристики залежить від часу подорожі та температури навколишнього середовища;
- вага — має бути невеликою, оскільки турист весь час йде пішки та несе на собі й так важку ношу;
- габарити — повинні бути мінімальним (є види, які легко поміщаються в кишеню у складеному вигляді, а є нескладні габаритні моделі).
Туристичний килимок — незамінний супутник та помічник туриста. Магазин Travelersclub пропонує великий асортимент килимків, які зроблять похід комфортним та безпечним.
Автор статті: Piligrim.
Написати коментар