Проблеми зі сном можуть турбувати у будь-якому віці, вони призводять до погіршення самопочуття та загального стану здоров’я. Причин безсоння існує безліч, для ефективного покращення самопочуття враховуйте їх всі, розв’язуйте проблему комплексно. Так лікарі кажуть, що здорове харчування протягом дня здатне помітно покращити сон. Також варто пройти комплексне обстеження, аби виявити можливі дефіцити, хронічні захворювання. За його результатами лікар зможе порадити вітаміни для покращення сну, корекцію дієти, призначити ефективне лікування виявлених проблем.
Кава та їжа впливають на нічний відпочинок
Звичний раціон чинить безпосередній вплив на якість життя та сну, стан здоров’я. Збалансоване меню дозволяє нашому мозку, тілу поглинати потрібні поживні речовини, допомагати його нормальному функціонуванню та повноцінному відпочинку. Наприклад, значна кількість цукру, насичених жирів в раціоні провокує менш глибокий та відновлюючий сон. Достатньо відновити баланс, трохи почекати – та ви помітите позитивні зміни.
Розміщені в Журналі Американської Кардіологічної Асоціації дослідження свідчать, що на якість сну впливають як самі продукти, що ми споживаємо, так і їх кількість. Переїдання, нездорова дієта порушують сон, особливо небезпечні надто великі вечері, кава, інші напої з кофеїном після 16.00.
Вживання їжі впливає на добові ритми – тобто внутрішній годинник, який регулює цикли бадьорості та сну. Якщо ви харчуєтесь добре, тіло буде виробляти потрібні амінокислоти та надсилати до мозку потрібні нейротрансмітерні повідомлення.
Додаткові поради лікарів:
- Дотримуйтесь режиму харчування, не пропускайте прийоми їжі;
- Робіть акцент на поживному сніданку, не ігноруйте його;
- Обмежте споживання білого цукру, адже він впливає на глюкозу крові та рівень енергії впродовж дня;
- Введіть в раціон продукти для міцного сну – наприклад, банани, жирну рибу, молоко, яйця, горіхи, насіння;
- Уникайте важких, жирних або гострих страв за 3 години до сну, аби не перевантажувати систему травлення.
Лікарі та вчені продовжують постійно досліджувати різні аспекти харчування, дієти, що дотримуються пацієнти, вплив на сон. Але пам’ятайте: ваше меню чинить безпосередній вплив на сон, тому варто почати дотримуватись рекомендацій дієтологів, нутриціологів вже сьогодні.
Які вітаміни потрібні для покращення сну
Поганий сон може викликати дефіцит вітамінів та мінералів. Наприклад, вітамін Д3 впливає на якість сну та його тривалість. Нестача цієї речовини підвищує ризики безсоння, може викликати труднощі з засипанням. Отримувати Д3 можна з жирних сортів риби, курячих яєць, молока.
Вітамін B6 допомагає виробляти серотонін і мелатонін – природні гормони, що регулюють сон. Знижується рівень стресу, людина швидко засинає. На вітамін багате куряче м’ясо, шпинат, горіхи, банани. B12 підтримує правильну роботу нервової системи, коригує добові ритми. Серед харчових джерел – молоко, риба, яйця, яловичина.
Аскорбінова кислота знижує кортизол (головний гормон стресу) та ефективна при безсонні. Вона чинить позитивний вплив на ЦНС, сприяє релаксації. Джерела вітаміну С – цитрусові, ківі, різні ягоди, броколі, червоний перець. При безсонні лікарі рекомендують вживати магній. Мікроелемент розслаблює м’язи, знижує рівень стресу та сприяє спокійному сну. Його багато в чорному шоколаді, мигдалі, шпинаті, насінні гарбуза. Швидкі результати дає вживання магнію у вигляді добавок.
Вітамін Е допомагає боротися з оксидативним стресом – однією з причин безсоння. Помітно покращується кровообіг, організм активно відновлюється під час сну. Корисний для здоров’я та нормалізації добових ритмів вітамін А. Постійно вживайте батат, гарбуз, моркву, риб’ячий жир, аби уникнути дефіцитів.
Роль вітаміну D
Харчуйтеся різноманітно, включаючи в щоденний раціон продукти, багаті на вітаміни та мінерали. За необхідності зверніться до лікаря – він порадить дієту. Проводьте якомога більше часу на свіжому повітрі, особливо під час яскравого сонця, це сприяє виробленню вітаміну D та покращує загальний стан організму. Зменшить рівень стресу, зробіть режим дня та дотримуйтесь його.
Якщо за результатами аналізів та огляду лікаря безсоння викликано дефіцитом вітаміну Д, почніть приймати його у вигляді біологічно активних добавок. Високу ефективність має, наприклад, вітамін Д «Олідетрим», що містить сафлорову олію для повноцінного засвоєння активної речовини. Він підходить дітям та дорослим, доступний у дозуванні 600, 1000, 2000 та 4000 МО. Приймання рекомендовано регулярно курсами протягом руку, оптимальне дозування має призначати лікар.
Автор статті: inna.
Написати коментар