«Івасюк. Пісня, яка вартувала життя, але подарувала безсмертя» - Блог про Львів

«Івасюк. Пісня, яка вартувала життя, але подарувала безсмертя»

Презентація книги

Презентація книги “Івасюк. Пісня, яка вартувала життя, але подарувала безсмертя” за участю Галини Івасюк, Олени Білоус та Юрія Лавренчука.

06 лютого 2025 року в “Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці” (клуб “Вивчаємо видатні постаті України”; вул. Зелена, 24) відбулася презентація книги “Івасюк. Пісня, яка вартувала життя, але подарувала безсмертя” за участю Галини Івасюк (сестри видатного композитора Володимира Івасюка, лікаря-невролога кафедри неврології Львівського національного університету імені Данила Галицького), Олени Білоус (автора книги) та Юрія Лавренчука (дизайнера книги).

На захід завітали учні 8-го класу Ліцею -21 ЛМР з учителем Оксаною Спільник, а також студенти 46 групи напряму “Журналістика” ВСП “Львівський поліграфічний фаховий коледж УАД”.

Учасників заходу привітала керівник книгозбірні Оксана Кумецька, яка підкреслила, що Володимир Івасюк, проживши 30 років, написав 107 пісень, 53 інструментальні твори, музику до кількох вистав.

Модерувала захід завідувач відділу науково-консультативної та методичної роботи ЛОНПБ, ініціатор, організатор клубу “Вивчаємо видатні постаті України” Наталія Звольська.

Учасники заходу мали унікальну можливість почути багато цікавого про Володимира Івасюка з різних періодів його життя саме від сестри Галини Івасюк. Почерпнули також інформацію про неповторний ансамбль “Смерічку”, художнім керівником якого був талановитий музикант Левко Дутківський, першою солісткою – Марія Ісак, мати Назарія Савки.

Також читайте:   Відкриваємо нову рубрику "Книги"

Говорили про Володимира Івасюка як лікаря-анестезіолога реанімаційного відділення Львівської обласної клінічної лікарні, який повністю присвятився музиці, використавши автентичні народні інструменти в модерний спосіб. Це його безсмертну “Червону руту” впустив у етер телебачення звукорежисер Чернівецького телебачення Василь Стріхович.

Вели мову про співпрацю Володимира Івасюка з такими відомими поетами як Ростислав Братунь, Богдан Стельмах, Юрій Рибчинський та ін.

Говорили про Великого батька Великого сина – Михайла Івасюка, який мав великий вплив на Володимира Івасюка, знав 6 іноземних мов, здобув у гулагівських таборах фах фельдшера, став письменником.
Галина Івасюк радо відповідала на поставлені запитання.

“Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека” висловлює подяку п. Галині Івасюк та Олені Білоус за цікаву, змістовну розповідь про Володимира Івасюка; Юрію Лавренчуку – за його оригінальний підхід до дизайну книги; українській інтелігенції, адміністраціям Ліцею-21 ЛМР та ВСП “ЛПФК УАД”, учителю Оксані Спільник, учням та студентам вище названих навчальних закладів – за теплу підтримку.

Автор статті: Наталя Звольська.



Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*