Буквально вчора перед сном написав статтю як я вчора їхав радіальними маршрутами і як водії не зупинялися на зупинці, коли бачили що їх зупиняють пенсіонери і сьогодні знову черговий прикол у транспорті.
І то не знати чи це можна назвати приколом, бо ситуація не дуже весела.
Їде Воробус з самого ранку у центр міста, сів на автобус №4а, бо він вміщує багато людей, зайшов у салон, заплатив як має бути, одяг вуха і сиджу собі такий слухаю музику. Зненацька бачу люди щось заворушилися.
Що таке, знімаю навушники і починається. Виявляється на одній із зупинок люди сідали в автобус, і коли останнім мав сідати пенсіонер водій зненацька взяв і зачинив двері.
Таку ситуацію ви мабуть зустрічали не один раз. Водії маршруток або не зупиняються взагалі або ж зачиняють двері прямо під носом.
Чоловік у літах не заспокоївся, він цитую сказав наступне: «А йопт…. а ну відчини двері муда…». Як почалася між ними суперечка, думав що здурію від цього балагану.
«А ти засране..ь, коли я воював, ти ще не був навіть у планах, а тепер мені двері зачиняєш перед носом». Водій тоже «добрий», цитую: «Я тобі зараз тягла дам, а ну тихо будь». Плюс до того всього людей повний автобус, балаган, ну дурдом веселка.
Сторони конфлікту таки заспокоїлися, але проблема залишилася. Пенсіонери є пенсіонери, і якщо вони мають право на безкоштовний проїзд, то навіщо їм суперечити?
Багато разів бачив, що інші пасажири не могли дивитися на ці суперечки і просто платили цих дві гривні за пенсіонера.
Якщо ви хочете побачити де найбільше сваряться водії маршруток із пенсіонерами, то це зупинка на ринку «Шувар». Приїздить транспортний засіб, пенсіонери масово залазять у салон і починається.
Який вихід у цій ситуації? Як на мене, був би я маршрутчиком, то ніколи би не сперечався з ними. Водії і так достатньо заробляють за цілий день, подумаєш хтось там поїде безкоштовно. У них пенсія і так мала.
Звісно, є люди, що і будуть мати іншу думку. Бачив ще, що пенсіонери дають гривню водієві. Це також варіант.
До речі, згадав випадок, який я бачив десь з місяць тому. Їду я у маршрутці, сідає дід, маршрутка проїздить пару метрів і він каже слова: «А ти мене завезеш на таку-таку вулицю?»
Сам прикол, що маршрутка явно їхала не у ту сторону де хотів пасажир. Поки водій пояснив згадуваному пасажиру що і до чого думав здурію від цих суперечок.
Ну це поодинокий випадок, а от пенсіонерів водії маршруток дійсно не поважають.
Автор статті: Vorobus.
Моя старенька бабця завжди тримає в руках гривню і зупиняє маршрутку так, щоб рагулі за кермом бачили гроші. Зі. Колись працював торговим по області на авто і сам зупинявся людям, бо знав, що маршрутка там їде раз в три години… гроші в них не брав, навіть коли давали, ітак по-дорозі.
Знову ж таки проблема наверху а не в конкретних водіях, те що там 99% рагулі це само собою, просто вони повинні отримувати визначену заробітну плату, а при системі приватників на маршрутках це неможливо. Все це розмови про наслідки, причина ж лише одна.
Та це зрозуміло, а як змінити нашу систему з її шаленими відкатами, на якмх живе більшість депутатів.
Давайте будем чесними: є “перегиби” а обидві сторони. Що водії морозяться від пенсіонерів коли треба і не треба, що пенсіонери їдуть коли треба і не треба.
З точки зору водіїв (та і будь-кого іншого, хто має справу з “пільговиками”) було б набагато легше, якби ці пільги їм видавали грошима на руки, а за отримані товари і послуги вони розраховувалися в повному обсязі.
По-перше тоді б їм не довелося, махаючи посвідченням, доводити, що вони не верблюди, не двогорбі і не африканські, а по-друге – ті хто не користується пільгами (а таких також дуже багато) могли б потратити НАЛЕЖНІ ЇМ кошти, скажімо, на лікування.
Ідея монетизації пільг десь недавно проскакувала в наших урядовців, але, будемо чесні: зараз вони повертають надавачам послуг з бюджету “всього нічого”. Якщо це “всього нічого” розподілити між всіма пільговиками, ще й поділити на 12 місяців – получиться взагалі “пшик”. Активні юзери пільг збунтувалися (ще би!!! – стільки халяви накривається) і ідея провалилася. А взагалі ідея хороша, бо тоді всі ті раритети, які валять на базар в інший кінець міста “бо там буде на 10 копійок дешевше” почали б рахувати трохи інакше і в транспорті було б набагато спокійніше.
Ще один із варіантів це відсікти водіїв від отримання грошей від пасажирів. Проїзд має здійснюватися по талонах. Тоді водій не буде переживати, що хтось не заплатив за проїзд. Його справа – дотримуйся графіку. Але така ситуація їм не на руку, бо гроші вже не будуть плинути в таких кількостях до їх рук. За совка так їздили і дуже великих нарікань на транспортну службу не було. А за оплатою проїзду слідкувала служба контролю.