Залізничний вид транспорту з часу його появи в кінці ХVІІІ століття як засобу системного перевезення до нині є важливим способом пересування на земній кулі. Під залізничні перевезення у всіх країнах світу вже сформовано господарську та управлінську інфраструктури. Майже у кожній державі існують окремі державні міністерства, що займаються залізничним транспортом.
Для багатьох країн донині залізниця є стратегічним державним об’єктом. Особливе значення залізні дороги мають у країнах, де не існує природно потрібного водного (річкового і морського) транспорту.
На початку ХХ століття більшість країн Європи і Росія розглядали залізниці як домінуючий військово-транспортний чинник. У першу світову війну досить потужною зброєю були бронепоїзди, завдяки яким можна було швидко захоплювати населені пункти.
З другої половини ХХ століття залізничний транспорт більше спрямований на перевезення пасажирів та обслуговування торговельних компаній. Хоч військово-стратегічна роль залізниць теж відіграє не аби яку роль.
З розвитком наукових та виробничих потужностей світ вдосконалив залізничний транспорт до рівня віп-комфорту та фантастичної швидкості пересування. Тільки не в Україні.
У нас досі гуляють по шпалах потяги радянської доби середини минулого століття. Сто раз ремонтовані і «модифіковані», але вони є, пересуваються, возять вантажі і населення.
У перед’євровий-2012 період український уряд за угодою з корейською компанією Hyundai Corporation закупив супер-пупер новітні пасажирські потяги. Вони просто шикарно дивляться на фоні наших заржавілих тягачів і справляють враження механізмів з майбутнього. Як то всім, хто сідав у цей потяг було гордо за оновлення країни.
Правда вже перші «хундаї» почали давати збій у пересуванні. Наші чиновники від Укрзалізниці виправдовувались якимись смішними причинами, але вже тоді стало зрозуміло, що держава заплатила тим азійцям за транспорт, який далеко не відповідає цивілізованим стандартам.
На сьогодні в Україні постійно курсує кілька «корейців» за маршрутами Київ-Львів, Київ-Донецьк, Київ-Харків, Київ-Дніпрпетровськ. На усіх напрямках уже були поломки, запізнення у кілька годин. Короче, сервіс вкляк.
З початком заметілей в Україні ті хундаті корейці у багатьох випадках виявились непридатними до пересування. Тільки 14 грудня було зафіксовано 4 поломки. За минулий тиждень – 6. А потяг Київ-Львів замінили нормальним купейним «радянським» і садили в купе по шість пасажирів. О дурдом.
…Добре що хоч танки свої виробляємо.
Автор статті: zars.
“Добре що хоч танки свої виробляємо.”
Хто виробляє, можна поцікавитись? Харківський завод банкрут, а львівський лише ремонтує
Yuriy, хіба ми китайці
Ще виробляють. Тільки що подзвонив на завод ім. Малишева в Харків. Кажуть, що випускають навіть супер якийсь сучасний Т-84У «Оплот». Мають контракти з єміром. Так що все пучком.
Чух-чух – hyundai мчить,
І Воробус в нім сидить.
А на станції “Здолбунів”.
Не чутно гуркоту двигунів
Поламався наш hyundai
Хоч виповзай та заридай
Зладу вийшла вся система
Лиш на дверях рясніє емблема
А у Воробуса своя турбота –
М’яч не впустити у ворота.
Їде у столицю на футбол,
Недопустить він прокол
Швидко оговтався Воробус
У селі спіймав автобус
Всім ти друже перидай
не сідай ти у hyundai!
bankiduki, 😀 😀 😀 😀 💡
Вот хуйдай на рельсы встал,
Под него Варобус и попал… 😆