Про фільтрацію та пом’якшення води - Блог про Львів

Про фільтрацію та пом’якшення води

Про фільтрацію та пом’якшення води

Базове розуміння механіки, яка стоїть за кожною системою, важливо для прийняття обґрунтованого рішення про придбання домашньої системи фільтрації води. Які ж основні відмінності водяного фільтра від пом’якшувача води? Яка система є більш необхідною та важливою для помешкання?

Фільтри для води або пом’якшувачі води – що в назві?

Фільтри для води – це будь-які системи, які можуть фільтрувати та видаляти забруднення з води. Це можуть бути як невеликі системи очищення питної води, так і великі фільтри, які обробляють воду по всьому будинку. Пом’якшення води, як випливає з назви, є типом фільтрації для цілого будинку з видаленням мінералів, які роблять воду жорсткою і викликають накип. Тому можна сказати, що пом’якшувач води – це також фільтр для води. Окрім пом’якшувачів існують фільтри для видалення заліза та сірки, осадові та адсорбційні фільтри фтору та інші. Це доволі різні системи, які виконують різні функції по очищенню води.

Як працюють фільтри для води у цілому будинку

Внутрішні фільтри використовують широкий спектр технологій очищення води. Для видалення забруднюючих речовин з води діють процеси адсорбції, іонообміну, мікронової фільтрації, каталітичного перетворення та окислення. Існує багато типів фільтрів, і їх універсальність дозволяє їм обробляти все – від природних та штучних хімічних речовин до важких металів. Більшість з них працюють спочатку уловлюючи або перетворюючи забруднення всередині своєї матриці, а потім видаляючи їх за допомогою процесів регулярного циклу зворотного промивання, чищення чи заміни середовища та касети.

Також читайте:   Кондиціонер вдома - чи варто?

Що стосується мікробних проблем – УФ-лампи використовуються для стерилізації води шляхом атаки на ДНК мікробних забруднень ультрафіолетовим світлом, яке ефективно знищує бактерії, віруси та цисти. Сітчаста, ситова та мембранна фільтрація також може використовуватися для видалення забруднюючих речовин у широкому діапазоні мікрономів.

Як працюють пом’якшувачі води

Це фільтри для великих навантажень. Пом’якшувачі води обробляють жорстку воду за допомогою солі та іонообмінних смол для видалення з води твердості кальцію та магнію. Ці смоли покриті розчином натрію, і коли жорстка вода контактує зі смоляними кульками, іони кальцію і магнію мігрують з розчину до активних місць на смолі і замінюються в розчині іонами натрію. Переваги використання пом’якшувача води: більше мильної піни при митті рук, відсутність водяних плям та накипу на трубах та побутових приладах.

Також доступні альтернативи пом’якшувача води без солі для людей, які не хочуть додавати у воду сіль або хімікати. У цих безсольових системах використовується удосконалений керамічний носій, який ефективно залучає та нейтралізує властивості накипу твердої води без необхідності регенерації, зворотного промивання або електрики. Вони також більш екологічні, оскільки їм не потрібна вода для промивання та електроенергія, їх легше підтримувати та на 100% не містять солі, що робить їх більш натуральною та корисною альтернативою пом’якшувача води.

Автор статті: Януся.



Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*