Масштабна реформа у вітчизняній освіті стосувалася не лише змісту шкільної програми, а й просторово-предметного оточення учнів молодших класів під час занять. Кожна складова шкільного інтер’єру працює на розв’язання спільної задачі – на розвиток школярів і заохочення їх до навчання. Державним освітнім стандартом регламентовано не лише зовнішній вигляд і характеристики меблів, але й наявність у класах наочних посібників найвищого ґатунку.
Кращі стенди НУШ для молодших класів можна знайти в онлайн-каталозі на сайті «Склад стендів».
Найхарактернішою особливістю для такого класного приміщення є його зонування. Для кожного з його зон характерні власне умеблювання й відповідні наочні посібники. Йдеться про такі осередки:
- Для навчально-пізнавальної діяльності, де розміщені парти-столи та стільці й пізнавальна наочність;
- Змінні тематичні, де варто повісити стенди з кишенями для оновлювальної інформації;
- Ігрова зона (іграшки, інвентар для рухомих ігор);
- Для творчості (з відповідними матеріалами й виставкою малюнків та виробів);
- Експериментальний куточок;
- Місце для відпочинку й, за потреби, для усамітнення;
- Класна бібліотека з книжками, журналами тощо.
Які основні вимоги до облаштування класу
У сучасному класному приміщенні мають бути мобільні меблі. Так, легкі, до 10 кг, парти чи столики у формі трапецій чи трикутників можуть легко зіставлятись разом при виконанні групових прав. Такими ж легкими й зручними повинні бути й стільці – до 4 кг вагою. Усі предмети умеблювання – теплих відтінків жовтого, блакитного, зеленого чи бежевого кольорів.
Особливу увагу приділяють безпеці меблів, закруглюючи її кутки та її ергономічності. У кожному класі повинно бути принаймні 2 ростові групи столів і стільців.
При оформленні наочних посібників варто використовувати елементи інтерактивності. Це – рухомі стрілки, можливість переміщувати магнітики тощо. Вдалим прикладом такого стенду може стати розміщене на сайті https://stendua.com/stend-kolo-vyboru-mlyn-z-kvitochkamy коло вибору.
Місце вчителя в класі НУШ
Не варто забувати про ще один важливий осередок – вчительське місце. Його варто розмістити так, щоб педагогу було зручно спостерігати за всіма зонами класу.
Тут потрібно розмістити не лише стіл і стілець, але й комп’ютер, оснастити місце для збереження дидактичних матеріалів. А ще – розмістити стенди з методичною інформацією. Тут має бути зручно працювати, спостерігати за дітьми, аналізувати побачене, імпровізувати й творити.
Автор статті: inna.
Написати коментар