Жіноча збірна України та кваліфікація чемпіонату світу: причини провалу. Частина третя - Блог про Львів

Жіноча збірна України та кваліфікація чемпіонату світу: причини провалу. Частина третя

Збірна України з футзалу

Завершальна частина розповіді про виступи жіночої збірної України з футзалу у кваліфікації на чемпіонат світу.

Отже, довелося почитати у коментарях під різними постами, що декого дістало те, що Олег Шайтанов постійно викликає у збірну одних і тих же гравчинь, і що треба давати дорогу молодим.

Але при цьому – ось вам приклад Дар’ї Ковшик, яка однозначно стала найкращою гравчинею нашої збірної у цьому провальному відборі. Нещодавно у національній збірній України дебютувала Варвара Новікова, сподіваємось, що скоро у національній збірній України дебютує Оксана Шевчук, яка перед стартом нового сезону підписала професіональний контракт з польським «Рекордом» (і тут важливо, щоб поляки не випередили і не запропонували Оксані польське громадянство, а такий варіант, на жаль, існує. – А. Т.). Але по факту – для того, щоб було поповнення у жіночій збірній України, потрібно, щоб у нас буа на пристойному рівні дівочий чемпіонат України у всіх вікових категоріях.

Ви подивіться на роботу Комітету дитячо-юнацького футзалу АФУ – там усе налагоджено та працює, як годинник. Окрім того – розвинена і медійна складова. А головне – рівень юнацького футзалу є дуже пристойним.

І в цьому контексті голові Комітету жіночого футзалу Володимирові Жилі треба повчитись у Максима Чубінського, який організовує всеукраїнські дитячо-юнацькі змагання під егідою АФУ. Якби така ж робота проводилась і у Комітеті жіночого футзалу, то ми би знали більше про юних зірочок українського жіночого футзалу, які у перспективі могли би поповнити згодом і лави національної жіночої збірної України. А від рівня дівочого футзалу напряму залежить і те, який у майбутньому буде рівень чемпіонату України серед жінок, який, на жаль, з кожним роком падає. І в цьому контексті – знову неможливо не згадати про Академію футзалу, яка базується в Ужгороді та функціонує під егідою АФУ. Я вже писав, і напишу ще раз.

Асоціація футзалу України планувала зробити юнацьку та дівочу команди Академії. Перш за все, задля того, щоб зберегти потенційно сильних юнаків та дівчат, яких можна було би готувати до відбору на Юнацькі Олімпійські Ігри – 2026 у Сенегалі. Але якщо з юнацькою командою проблем нема (там селекція і зараз працює. – А. Т.), то з дівочою командою виникли проблеми. Перш за все, через те, що, за словами Олега Шайтанова, багато хто з батьків не хотів відпускати своїх доньок в Академію. Але насправді є така думка, що батьки вкрали у своїх дітей шанс надалі прогресувати у футзалі. Ось вам і ще одна проблема, яка у майбутньому може зіграти проти жіночої збірної України.

Також читайте:   «Кубок Весни 2021». ФК «Галицька здоба» - «AZ-Techno». Анонс

З іншого боку – хто би що не казав, але кістяк національної жіночої збірної України з футзалу переважно залишиться. І це, в принципі, дає надію на те, що ця збірна ще зможе «вистрілити». І тут ми знову повертаємось до прикладу чоловічої збірної України. Після провалу у Сербії та невиходу на «мундіаль» у Литву, Асоціація футзалу України не стала звільняти Олександра Косенка. Натомість, він отримав можливість зробити певні висновки, трохи змінив склад, після чого збірна заграла у зовсім інший футзал. І результати не змусили на себе довго чекати. Четверте місце на Євро-2022 та історична “бронза” на ЧС-2024 – яскраві тому підтвердження.

Чи буде щось подібне з жіночою збірною України? Це залежить від того, хто надалі працюватиме з нею. Якщо Олег Шайтанов і надалі працюватиме зі збірною, і якщо його робота на цій посаді не перетинатиметься з функціями відеоаналітика у чоловічій збірній України, то все можливо. Українки все ще являються віцечемпіонками Європи. І у тренерського штабу «синьо-жовтих» до відбору на жіночий Євро-2027 ще є час для того, щоб зробити висновки та повернути нашу жіночу збірну на високий рівень. АЛЕ!!! При цьому на належному рівні має працювати і Комітет жіночого футзалу, який має робити все для підвищення рівнів як дівочих чемпіонатів України у всіх вікових категоріях, так і дорослого. І це має стати основою для відродження українського жіночого футзалу.

Автор статті: Terentyev.



Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*