Сьогодні надворі 26 квітня, третій день Великодніх свят.
Хтось ще досі святкує, хтось вийшов вже на роботу, хоча буди і такі, що працювали вже і вчора, а ще сьогодні і день з негативним відтінком.
Не подумайте, що сталася якась аварія чи землетрус, просто саме 26 квітня виповнюється 25-ть років від дня, коли у світі сталася найбільша у світі ядерна катастрофа, і що саме прикро відбулася вона в містечку у Київській області під назвою Чорнобиль.
Як швидко летить час, ще десь нещодавно вибухнув злісний четвертий енергоблок ЧАЕС, а вже від того часу минуло 25-ть років.
Але, нам від того не легше. Люди загинули, не знати скільки постраждали від цієї катастрофи і що саме прикріше, не знати чого очікувати від дітей, які народяться саме від покоління, яке найбільше постраждало під час аварії на ЧАЕС.
Але і це ще не все. З Чорнобилем і досі є проблеми і не знати, коли вони вирішаться.
Справа у тому, що саркофаг над реактором, зведений після аварії, поступово руйнується і за оцінками експертів йому залишилося не довго, приблизно п’ять років.
Радіація ще є і не мала, тому Україні потрібен новий об’єкт укриття. Про нього говорять вже давно, але як завжди у нас буває, не вистачає грошей.
Але, схоже що ситуація поступово зрушується з мертвої точки. Після вибухів у Японії світ сильно зацікавився Чорнобилем і на нещодавній конференції у Києві країни пообіцяли матеріальну допомогу нашій державі.
Але, обіцянки ми всі знаємо, побачимо на ділі, бо саме діла все вирішують.
Поки ж Чорнобиль, за відсутності людей, яких евакуювали, поступово перетворюється на туристичну зону. Тут організовують екскурсії, навіть влаштовують обід в їдальні АЕС.
Ви спитаєте чи є там радіація що так все почали дозволяти? Експерти кажуть, що нема, але хто його знає.
Не краще все-таки поїхати на екскурсію в Карпати чим їздити по небезпечних зонах відчуження?
Але, це вже справа кожної людини, що хочуть, то і роблять.
Ми ж, вшануймо пам’ять загиблих під час цієї аварії і не тільки!!!
Насамкінець, пропоную послухати пісню про цю катастрофу і вдуматися у слова, що нам дійсно такого більше не треба ніколи.
Другого Чорнобиля світ і ми не переживемо:
Фото: daily.lviv.ua.
Автор статті: Vorobus.
Ну що значить нема радіації?)) цікаво що це за такі експерти), можеш лінк скинути?)) якщо там немає радіації то про що взагалі розмова?)))
Дихайте друзі, на дозиметри, і не забувайте про рівень радіації. Хоча для українського народу нема нічого страшнішого від москалів! 😀
http://daily.lviv.ua/news/32356
Щось не видно в тій статті жодного імені якогось експерта)), чи копіпастери на daily lviv у нас тепер апріорі експерти?)) нехай з’їздять на пікнічок у цю буйну природу, і пофоткаються в кабінax вертольотів на звалищі зараженої техніки))
трагедія дається в знаки і зараз 🙁
Хто-хто уху-юшку любить http://io.ua/vc5bad92d615d88bdc083289dc9e43333
дaнило, Не те що “і зараз”! Вона, можливо, буде даватися взнаки ще більше ніж зараз в майбутньому. Радіація – це не одноденна стихія, як, наприклад, наводнення чи пожежа. Радіоактивні частинки нікуди не діваються, вони є на землі. І будуть там ще дуже довго.
чорнобиль назавжди! ше не одне покоління терпітиме від тої біди 😥