facebook

Броньовані автомобілі: розкіш чи вимога часу?

броньований автомобіль

За останні роки попит на броньовані автомобілів невпинно зростав. Заводи-виробники стали активно збільшувати випуск автомобілів зі спецзахистом. Так, кулі, випущені з автомата Калашникова з відстані 10 метрів по такому автомобілі, тільки розплющуються об його корпус. Так, наприклад, у 1988 році під час нападу на президента Грузії Едуарда Шеварнадзе, його автомобіль зумів витримати постріли з автоматичної зброї та гранатомета. Простий автомобіль, не броньований, навряд чи б вистояв.

Політична обстановка на нашій планеті нестабільна, в багатьох країнах, у тому числі і в Україні, спостерігається активізація злочинності. При такому стані справ у різних країнах люди починають піклуватися про свою безпеку. У зв'язку з цією обставиною зростає попит на броньовані автомобілі. В Україні реалізацією броньованих автомобілів займається компанія «Статус-Авто»: http://status-auto.com.ua/armored.

На ринку з виробництва броньованих автомобілів можна побачити два основних типи компаній. Сюди відносяться компанії-виробники і фірми, які облаштовують захист раніше випущених авто. Головною перевагою таких фірм, на відміну від пропозицій заводів-виробників готових бронеавтомобілів, є доступніша ціна. Так, наприклад, джип Toyota Land Cruiser, який обладнується куленепробивним склом та броньованими листами, буде коштувати приблизно 150-200 тис. доларів. Якщо ж Ви вирішите придбати автомобіль, бронювання якого виконано безпосередньо на заводі-виробнику, то його вартість буде значно вищою. До прикладу, броньований на заводі виробнику Mercedes-Benz S або G-класу обійдеться покупцеві приблизно в один мільйон доларів.

Але такий високий рівень цін визначається більш високою якістю виконання, що відрізняє броньований автомобіль заводського випуску. Адже у процесі створення та монтажу такої машини вся її конструкція піддається ряду серйозних змін. Після монтажу систем захисту загальна вага машини зростає в півтора рази. Так Mercedes-Benz S Guard буде важити майже чотири з половиною тонни. Для того, щоб така автомашина була безпечною і легкою в керуванні, завод-виготовлювач працює з усією відповідальністю над вдосконаленням підвіски, гальм і налаштування режимів роботи двигуна. В першу чергу важливим є те, щоб машина була міцна і стійка до нападів, при цьому добре піддавалася управлінню і в критичних ситуаціях могла легко втекти від погоні.

Завод-виробник не обмежується лише одним бронюванням - у процесі виготовлення автомобіль комплектується рядом додаткових систем. Так, на машину може бути встановлена система пожежогасіння, яка під час подачі сигналів від термодатчиків буде самостійно гасити об`єкт займання. Також часто на автомобілі встановлюється система подачі свіжого повітря - вбудований кисневий балон може автоматично подавати свіже повітря в салон автомобіля, навіть при сильному зовнішньому задимленні або при газовій атаці. Броньований автомобіль, виготовлений на заводі-виробнику, буде повністю захищений, а сама броня монтується таким чином, що зовні такий автомобіль нічим не відрізняється від звичайної машини.

Крім усього броньовані автомобілі заводів-виготовлювачів мають різний ступінь захисту. Найсильнішим захистом є В6/В7, яка захищає від попадання стрілецької зброї калібром 7,62 мм, а також від вибухівки та ручних гранат. Модифікації класу В4, є менш захищеними, вони як правило, захищають тільки від пострілів пістолетів різних систем.

Броньовані автомобілі є хорошим захистом від різних терактів і нападів, але не кожен може дозволити собі придбання такого транспортного засобу, адже коштує він чималеньких грошей.
 

1 коментар може ще щось напишете?

  1. zars 13.02.2016 пише:

    Та дешевше ніж танк. Спробую забронювати свою “капєйку”.

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*