Вони є усюди. А ще якщо починають сіяти врожай то настає повний капець. Та і каркають ці птахи що аж голова болить від них.
Мова іде про ворон. Ну їх і є, особливо у селах.
Отак приїжджаєш десь в район, то що відразу ж кидається у очі, то це те, що на деревах повно ворон. Переважно вони насідають на ті дерева, де хати пустують або господарі приїжджають дуже рідко.
Якщо хороший господар, то позбиває їх або поналякує, що вони позникають. Рух є рух. А якщо ніхто не живе, то ворони осідають на дерева і починають там нести яйця. І так за круговою системою.
Нещодавно довелося побувати в сільській місцевості, то там біля однієї закинутої хати стільки ворон, що як кажуть ололо. Всі каркають цілий день. Вночі трішки спокійніше. Ніч все-таки.
Але, все рівно каркають, що аж вуха закладає. Така подібна ситуація є у багатьох місцях. Та що з того ідеш можеш взяти груду землі і кинути в них, але то нічого не допоможе. Вони полетять і за годину знову прилетять.
Що ж робити, щоб вони не набридали?
Кажуть треба лізти на дерево і повиганяти їх. Позбивати гнізда і тому подібне. Тут також треба вважати, бо екологи стають на захист птахів. Та і як будете лізти на дерева вони можуть Вас покусати. Їх там багато. Та і залишати ситуацію так як була не можна. Вони як почнуть гадити, то мало не покажиться.
З одного боку вони набридають, але з іншого допомагають. Ці птахи як і інші є санітарами природи. Вони провіщують небезпеку. Зокрема вони втікають масово якщо наступає небезпека. Живі істоти як ніхто інший чують небезпеку. Тому потрібно уважно до них відноситися.
Щодо думки, що ворони нападають на людей, то існує така небезпека. Але, це вже потрібно щоб чорний птах був дуже голодний чи злий. Вони як і інші птахи не люблять як рухають їхні гнізда.
Недолюблюють ворон найбільше мисливці і рибалки. Їхній крик може завадити їм спіймати свою здобич.
Немає як лелеки чи горобці. Літають собі, прилітають відлітають, не кричать як навіжені і ніхто їх не чує. Та вони також гадять, але не так як ворони. Йдеш одягнений собі по вулиці в білій сорочці, а вони враз і налітають зграєю і тоді хоть вішайся.
Ясно, що вони не винні, але…
Знаю бачив дядька, що як бачив ворон, то все кричав: «пур, бубух, карр». Таким чином він розганяв останніх.
Пропоную Вашій увазі подивитися відео, де ворони крякають:
Які би вони не були ці ворони, але хай будуть, бо вони – це жива природа і маємо її берегти. Якщо набридають Вам біля хати, то зробіть щось, порозганяйте їх. А якщо будете часто їх ганяти – вони самі переберуться на інше місце. 🙂
P.s. Гнізда лелек не збивайте, бо якщо бузьок (в народі так його називають) робить гніздо біля Вашого господарства – це символ добра і злагоди у Вашому домі.
Автор статті: Vorobus.
Я розумію, бо ти Воронус, і не даєш своїх найближчих родичів образити. Але воронусів розвелося забагато
: D
Воробус пише: “Та і каркають ці птахи що аж голова болить від них” відчувається шо і Воробус вчора гарно повеселився))))
і не тільки ворони а й коти дратують, “всі коти як коти, а той ТОП-ТОП-ТОП”))))))
Лана! Ой, не треба так голосно.
та я вже не дихаю навіть, шоб мої вчорашні герої відпочили)))))
А чи буде стаття “ЩО РОБИТИ З ГОРОБЦЯМИ ЯКІ ПЕРЕД ДОЩЕМ В ПІСКУ”))((((
🙂 Відео кумедне. Це ж треба до такого додуматися.
На фотографії та відео гнізда граків (лат. Corvus frugilegus). Російською – “грачи”. Грак повністю чорний, лише у дорослих особин біля основи дзьоба світло-сіра гола шкіра.
З ворон в Україні зустрічається лише “ворона сіра” (лат. Corvus cornix). У неї голова, горло, воло, крила і хвіст чорні; інше оперення сіре! Гніздиться окремими парами!
“Які би вони не були ці ворони, але хай будуть…” – повністю погоджуюсь. Чисельність граків в Україні останні 20 років переважно зменшується. Серед основних причин: занепад сільського господарства та зменшення сміття в містах, де полюбляють зимувати північні популяції.
Хлопче, візьми собі окуляри і краще придивися, бо там гніздяться прості ворони, які нікуди не відлітали, а просто чекали коли прийде пора гніздування. 😀
Зазвичай за птахами спостерігаю за допомогою бінокля, а не в затемнених окулярах 🙂
На Україну прилітають зимувати популяції граків з північного сходу, а наші птахи відкочовують на південний схід – це показало кільцювання.
За моїми спостереженнями біля 90% населення України на граків кажуть ворони. Такі недоречності є й в Інтернеті. Якщо цікавить, хто як виглядає насправді, то можна подивитись тут – http://www.artkavun.kherson.ua/birds_of_kherson.htm
Але незнання точних назв птахів не заважає милуватися природою та любити все живе 😉
Слава великому орнітологу S_OWL! 😀
Я завжди думав, що ворони, то не граки. Я думав , що граки, то шпаки. Як я гірко помилявся. Недурно учителька по зоології поставила мені в атестаті 4.
Я правда не милуюся граками , я просто їх сприймаю як навколишнє середовище. Хоча вони будять мене о 5 годині ранку.
Бим їх не вважєв. 😀
Кра, кра ворона, дітям кашу варила….. 😀