Секрети приготування самогону - Блог про Львів

Секрети приготування самогону

самогонка

До нас в редакцію надійшов лист від одного із самих активних дописувачів блогу – пана Архіваріуса. Він вирішив за побажаннями zarsa поділитися своїми секретами самогоноваріння. Отож, надаємо слово пану Архіваріусу.

Мої вітання, шановне панство! Порившись у своїх архівах, знайшов рецепт приготування самогоночки в домашніх умовах.

Для того щоб виготовити самогон необхідні три речі – цукор, вода і дріжджі. Насамперед потрібно приготувати посуду для браги, її об’єм залежить від кількості приготовленого розчину. Зазвичай для приготування самогону використовують алюмінієвий бідон ємністю 20 літрів.

1 стадія – приготування браги. Наливаємо 20 літрів води до бідона, або якоїсь другої посудини. Це може бути скляна бутля, або проста виварка, головне щоб її об’єм був трохи більшим ніж 20 літрів. Потім розчиняємо у цій воді 5 – 6 кілограм цукру. Частину цукру, так десь приблизно 0,5 кг, попередньо змішуємо разом з півкілограма дріжджів. Дріжджі дуже добре розчиняються з цукром, і викладаємо цю суміш до розчину. До цього розчину можна також додавати старе варення, мармелад та інші цукровмісні інгредієнти. Ставимо розчин у тепле місце. Якщо це виварка – то накриваємо її кришкою, а якщо бутля – то надягаємо на неї лікарську гумову рукавицю, попередньо проколовши в ній дірку. Так процес пішов, десь за 1,5 – 2 тижні процес бродіння має закінчитися. Щоб перевірити чи вже закінчилося бродіння підносимо до ємності запаленого сірника і якщо він горить яскравим полум’ям, то значить процес бродіння закінчився, а якщо погано горить, то ще виділяється вуглекислий газ і відповідно бродіння ще не завершилось. Після того як брага перебродила приступаємо до другої стадії.

2 стадія. Безпосереднє виготовлення самогону, або як його ще називають в народі, бімберу. Для цього в першу чергу потрібен самогонний апарат. Вони бувають різної конструкції і кожен самогонщик має апарат своєї конструкції, пристосованої до його домашніх умов.

Також читайте:   Як приготувати ситний обід за невеликі гроші

Але візьмемо самий поширений апарат – алюмінієвий бідон. Заливаємо брагу у бідон і закриваємо щільно кришкою. До кришки прилаштовується змійовик, який необхідно постійно охолоджувати проточною водою. Змійовик виготовляється з мідної трубки діаметром 12-16 мм. Ставимо бідон на газову плиту і починаємо його підігрівати. Потрібно слідкувати щоб брага не кипіла, бо коли вона буде кипіти, то в самогон буде потрапляти багато сивушного масла, яке дає самогону неприємний запах і смак.

Так, процес пішов і з вашого змійовика потроху починає капати цілюща рідина. З 20 літрів браги виходить два трилітрові слоїки самогону. Сама краща самогонка на самому початку відгону, недарма її називають первак. Для перевірки міцності напою використовуємо стандартний спиртометр.

3 стадія. Це стадія очистки, так як під час відгону сивушні масла ще залишилися в достатній кількості. Для того, щоб позбутися сивушних масел використовується активоване вугілля, а також чайний лист і перетинки від грецького горіха. Чайний лист і перетинки дають забарвлення і ваша самогонка буде світло-коричневого кольору, майже як коньяк. В самому кінці можна додати трошки дрібно потертого мускатного горіха. Даємо десь приблизно одну добу настоятися, після чого фільтруємо через фільтрувальний папір, якщо його нема, то можна використати звичайну вату.

Виконавши всі мої поради у вас повинна вийти досить непогана самогоночка. Правда процес очистки і фільтрації досить дорогий і тривалий в часі, але воно того варте. Ну будьмо!

А на кінець пропоную подивитися хороше відео про самогон 😉

Автор статті: Архіваріус.



Також раджу прочитати:

коментарів - 19 може ще щось напишете?

  1. Vorobus 26.05.2010 пише:

    Дріжджі купляйте свіже шоб добре викисало!!! 🙂

  2. zars 26.05.2010 пише:

    Читаючи статтю просто слинка текла, як у дорічного малюка. Велике спасибі пану Архіваріусу за культивування добрих українських козарлюзьких традицій!!!
    P. S.: Самогонку жену щорічно, первак відбираю завжди першу літру (то сила!), про додавання чайного листа і перетинки від грецького горіха не знав. Як варіант пропоную додавати траву зубрівку або кору з молодого дуба – теж виходить смачно.
    Єднаймося! Але не впиваймося!!! Регіони – рагулі! Україна – сила! Смерть дибілам! Україні СЛАВА!!!

  3. Йорік 27.05.2010 пише:

    Героям Слава, а регіони і вправду придурки, щодо самогону, так з ним ніщо не зрівняється, тіль пити потрібно в міру, а то можуть і чортики перед очами появлятись)))))

  4. bankiduki 27.05.2010 пише:

    Архіваріус слів на вітер не “гонить” 🙂 Гарна стаття.

  5. DoktorRomario 30.05.2010 пише:

    треба собі пару літрів на зиму зробити закруток)))))

  6. Архіваріус 30.05.2010 пише:

    DoktorRomario пише: треба собі пару літрів на зиму зробити закруток)))))

    Закрутки робити недоцільно, у трьохлітровому і без закрутки добре зберігається. Є тільки одна небезпека, що ви можете накинути оком на той слоїк, а тоді… 😆

  7. russo turisto 17.06.2010 пише:

    Cахар, дрожди и вода
    Наши лучшие друзья. 😉

  8. zars 17.06.2010 пише:

    russo turisto пише: Cахар, дрожди и вода
    Наши лучшие друзья.

    Бля. Як ти мене дістав! Тундра прибайкальська.

  9. jeri 09.03.2012 пише:

    5 кг цукру на 20 літрів води – трохи забагато. Частина цукру не перебродить, або перетвориться в сивуху. Тому раджу тримати співвідношення цукор:вода 1:(6-7,5), тобто на 5 кг 30-35 літрів води.

  10. Мирослав 17.03.2013 пише:

    Таку чуш міг написати тільки делітант в самогоноварінні!!! 😆
    Первак-кращий продукт. Це гірше,що є в самогонці!!!

  11. zars 17.03.2013 пише:

    Мирослав пише:
    Таку чуш міг написати тільки делітант в самогоноварінні!!! :lol:
    Первак-кращий продукт. Це гірше,що є в самогонці!!!

    Обгрунтуй. А потім подивимось хто краще розуміється на самогоноварінні.

    Крім того, термін “чуш” не личить вживати у компанії поважних коментаторів сього славного блогу. Це термінологія ворожого українцям п’яного москальського суржика. У нас, для прикладу, можна використати відоме: “бздури”, “дурня”, “безглуздя”…

  12. Архіваріус 17.03.2013 пише:

    zars, Так пане zars,цілком погоджуюся з вами, але дурнями вистелена дорога до нашого світлого майбутнього, якого чекають всі адепти пакращення. 🙂

  13. Sakhruk 26.03.2013 пише:

    О,супер)

  14. Олексій 01.08.2013 пише:

    zars,

    В першій фазі перегонки багато метанолу, треба виливати від 2 до 8 %

  15. до всіх рекомендацій можу ще додати, що обладнання апарату сухопарником вирішує проблему сивушних масел в самогоні: http://drink.at.ua/news/samogonnij_aparat_z_sukhoparnikom_svojimi_rukami/2014-11-08-534 :hello:

  16. Придбав апарат з дефлегматором продукт виходить 90_80% нище 80% не видає нічого,а на ложці горить холодний синім полумям.Може хтось підкаже.що робити.Дякую з повагою Володимир.

  17. Волдок 20.06.2017 пише:

    Я теж придбав апарат з двома сухопарниками і 6 зимних пальці (так назвав цей апарат поляк,мій далекий родич який спрезентував мені цей апарат на день народження] Я цим апаратом ще не користувався в ньому є вбудовані електро тени і окремо додається газова горілка. Якщо в когось є таке щось подібне пишіть. Інструкції по його використанню я не знайшов в інтернеті.Може хтось з панства знає де описуються такі апарати я просив-би адрес. Буду дуже вдячний за допомогу. З повагою Володимир.

  18. Бандера 12.12.2019 пише:

    Добрий день всім автор неправильно написав – коли начинаєш гнати горілку щоб не кипіла-якщо кипіти небуде то як можна гнати самогон

    • Jorgen 13.12.2019 пише:

      Автора вже нажаль не має в живих, щоб відповісти, але автор був хіміком-технологом та знав толк у цих ділах.

1 Згадки про дану статтю в Інтернеті

  1. история самогону — Название сайта

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*