Все, кінець. Не вам і не мені звичайно і не ще комусь, а кінець передвиборчій кампанії.
Сьогодні, у п’ятницю 29 жовтня завершуються агітаційні дії, завтра реклами і різноманітних брошур не буде. Такий собі день затишшя, не знаю чи перед бурею, але голосування буде.
Розпочнеться воно у неділю 31 жовтня о 8 годині ранку і триватиме до 20 години вечора.
На перший погляд все просто, прийшов, проголосував і забув, та не завжди так буває. Інколи виборці зіштовхуються із різноманітними проблемами безпосередньо на дільниці.
Що потрібно знати виборцю та багато іншого читайте далі.
1. На дільниці виборець отримає від п’яти до семи бюлетенів, це в залежності від вашого місця проживання. От скажімо якщо Ви мешканець Львова, то бюлетенів буде п’ять (по два до обласної і міської ради, а також за мера міста).
Якщо Ви проживаєте у селі, бюлетенів буде шість (по два до районної і обласної рад, один за депутатів сільської ради і один звісно ж за сільського голову).
А от хто живе у районному центрі, тому взагалі пощастило. Бюлетенів отримаєте аж сім (два до обласної, районної, міської ради і вибір міського голови) – найбільше.
2. Якщо кандидат у депутати чи ще у когось за декілька днів до початку виборів знімає свою кандидатуру, то навпроти нього у бюлетені має стояти штамп – вибув.
3. Щоб проголосувати Вам потрібно прийти на виборчу дільницю із паспортом, так саме із ним, що засвідчує вашу особу. Інші документи, крім ще мабуть тимчасового посвідчення громадянина України, не підходять, бо там не має вашої прописки.
4. Запрошення на вибори, яке мали виборцю прислати за десять днів до голосування можна брати з собою, а можна і ні. Єдине, що запрошення пришвидшує пошук вас у списках.
5. Якщо Ви є у списках, то член ДВК надає список, де ви маєте поставити підпис, що Ви отримали документи. Інший же член ДВК вписує своє прізвище і розписується на кожному бюлетені, на контрольних талонах і вписує номер виборця у списку. Згодом виборець підписує це все і отримує ці папери.
6. Голосувати можна у спеціально виділеній кабінці на одинці, лише у деяких випадках з кимось. Це якщо ви тяжко хворий.
7. Щоб розібратися за кого голосувати потрібно знати, що кандидати на міського голову і депутати-мажоритарники розташовуються у алфавітному порядку в залежності від їхнього прізвища, партії ж за датою реєстрації.
8. Якщо вашого імені немає у виборчих списках звертайтеся до суду, тільки він на підставі свого рішення може внести вас у список.
9. Виборець має право звернутися до у випадку проблем до члена виборчої комісії чи голови.
10. Якщо ж є проблеми із дільницею і Ви не можете її самостійно вирішити, можна зателефонувати на гарячу лінію: Комітет виборців України– “гаряча лінія” (044) 425-23-01; (044) 425-37-20.
Щоб Вашу партію розподілили по мандатах, їй потрібно набрати не менше 3 відсотків голосів виборців.
Скоро вибори!!!
Автор статті: Vorobus.
Писарчук Переможе ! 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=XHBMVsYcCh4
гурт Фіолет – Мій вибір
Мій вибір – це сонце над головою,
Мій вибір – це жити і бути собою,
Я сам собі влада, і сила й закон,
Жорстока реальність без права на сон.
Мій вибір – це знати, що в мене є завтра,
Бо я українець і я того вартий,
Наш вибір – це вірити в себе і в нас,
Коли ми разом ми сильніші за час.
От що наспраді треба знати:
http://vorobus.com/2010/10/yak-vybraty-pyvo.html
бо в політиці без нього нічого не розбереш…
…і під Полтвою почнуть видобувати вугілля.
В тему пропоную всім переглянути досить актуальне відео:
http://www.youtube.com/watch?v=1CLBANCVHTw
Виборчий апсурд: чемно зранку пішов на вибори, проголосував і (з почуттям виконаного обовязку) поїхав собі на природу…
А виявляється, що по Львівській ТВК зняли з реєстрації якусь там “Батьківщину”, протокол рішення розіслали на дільниці тільки після 10.00 год. і всі бюлетені проголосовані виборцями (такими, як і zars) де ще не стояло штампу “вибув” навпроти отої партії будуть вважатися НЕДІЙСНИМИ! І нахрен тисячі людей по всій області із самого ранку перлися голосувати?! НЕДІЙСНО ми ходили на вибори… А влада буде… І думки свідомих громадян (багатьох) НЕ ВРАХУЮТЬ… Хай живуть великі підрахуї!
Бля-я-я!!! Який облом відчувати себе лохом…
Не всі, а тільки ті бюлетені, де люди проголосували за ту партію.