Скільки пар взуття потрібно жінці для повного щастя?

Скільки пар взуття потрібно жінці для повного щастя?

На написання статті надихнула мене ранкова перепалка з чоловіком. Я заїкнулася про нові чобітки на весну, а він висловив своє фе з приводу кількості моїх туфель, чобіт, босоніжок і снікерсів - тому що йому бачите не вистачає місця у взуттєвій шафі.

І я задумалась, скільки ж взуття потрібно жінці для повного щастя?

У Імельди Маркос (жінки філіппінського диктатора) в її кращі роки було більше трьох тисяч пар взуття. Королева Єлизавета Друга обходиться приблизно десятьма парами на всі випадки життя, і замінює зношені туфлі такими ж, тільки новими. У славнозвісної Керрі Бредшоу взагалі була окрема пара для кожної сукні. То де ж золота середина? Можливо, я дійсно взуттєвий шопоголік?

Жіночі журнали та гуру стилю публікують кожного року з незначними змінами поради по "базовому взуттєвому гардеробу" - туфлі повсякденні, туфлі ошатні, чоботи зимові, чоботи осінні ... Але щоб виконувати всі ці цінні рекомендації, кожна з нас хоча б раз опинялася у дратівному подиві перед відкритим шафою - стільки всього, а взути нічого. Чи не поєднується. Або не по погоді. Або незручно. Або набридло до оскоми.

Я вважаю, що немає такого поняття, як базовий гардероб взуття. Свою систему необхідного взуття будую від того, що взуття - це основа гардеробу взагалі, його початок і скелет, до якого підбирається все інше, з урахуванням клімату, роду занять і способу життя.

Я абсолютно не проти покупки туфель через те, що "вони красиві"! Я і сама так можу купити (і купую, є такий гріх). Але при цьому добре б розуміти, що це не практична покупка необхідної речі, а данина своєму захопленню. Якщо вистачає грошей і місця для зберігання, нічого кримінального в цьому немає.

Якщо все ж хочеться якось поєднувати захоплення з практичністю, то я б порадила наступні кроки:

1. За останній рік проаналізуйте, куди ви взагалі ходите і де і з якою частотою буваєте (якщо ви, звичайно, не збираєтеся радикально міняти життя найближчим часом). Складіть список. Згадайте, що з взуття ви носили в кожне з цих місць, чи достатньо це взуття було підходящим і зручним, а також, скільки коштувала кожна пара. Добре б ще порахувати, скільки коштує ваш активний взуттєвий гардероб. З цього взуття слід відняти те, що прийшло в непридатність і вимагає заміни (зверніть увагу, скільки часу носили кожну пару? Чи є те, що прожило більше трьох років або менше одного сезону?)

2. Згадайте (а краще витягніть для наочності) все взуття, яке ви не носили, або носили по одному разу. Або по два. І більше не збираєтеся - і згадайте, чому. Цю частину гардеробу теж можна оцінити, а бажано ще й подумати, куди це можна прилаштувати, а то дуже заважає - хочу купити червоні туфлі, але у мене ж вже є червоні туфлі, але я ж не можу носити ці червоні туфлі, але тим не менше, вони ж є!

Їх немає. Розлучіться вже з червоними туфлями, які вам малі, або які вже віджили свій вік, або які вам просто не подобаються. Їх можна продати, подарувати, віддати або просто викинути, але не треба їх більше зберігати. Не треба зберігати взуття в розрахунку на те, що ви схуднете, поправитеся, мода повернеться або бабуся подарувала. Хоча бабусині, я б, мабуть, залишила - це не для носити, це про інше.

3. Бюджет на взуття. Прагматично і практично прикиньте, скільки пар в кожен сезон вам потрібно і скільки ви можете собі дозволити. Добре, коли ці результати збігаються, якщо ні - краще зменшити кількість без втрати якості (це банально, але нічого нового тут не придумати).

4. Тепер можна планувати. Я б дуже рекомендувала витрачати максимально прийнятні для вас суми на те, що ви носите найчастіше - якщо ваш спосіб життя офісний, то на ті самі "повсякденні туфлі", якщо ви щодня бігаєте по пересіченій місцевості більшу частину дня - на спортивне взуття з амортизуючою підошвою, якщо живете посеред вічної мерзлоти - на чоботи на хутрі. Кожному своє. Те, в чому ви тримаєте свої ноги більшу частину часу, визначає ваше самопочуття, працездатність. Чесне слово, якщо ви раз на рік ходите в концерт або театр - навіщо вам замшеві човники за п'ять тисяч? Прекрасно можна обійтися чимось простішим, без відомого імені та гарантії якості, аби розмір підійшов. Знову ж таки, якщо вистачає на все - я тільки за.

5. Ну і саме, напевно, очевидне - не купувати взуття без прив'язки до одягу. Тобто, бажано взагалі купувати так званими "капсулами" - відразу і верх і низ і туфлі, а добре б ще й сумку і прикраси, і щоб все з усім поєднувалося, але так зазвичай не виходить.

Тому, якщо у вас вже все добре з одягом, то підбирати взуття потрібно безпосередньо до наявних суконь або джинсів, бажано навіть в їх наявності, (тому я так люблю інет-шопінг, шафу в магазин ж не принесеш), а якщо одяг теж вимагає ревізії , то починаємо завжди з туфель, а до них уже підбираємо одяг, хоча б подумки. Навпаки, мені здається, менш продуктивно - хороше взуття вибрати складніше :).

Гарного вам шопінгу зручного взуття!Також раджу прочитати:

1 коментар може ще щось напишете?

  1. Улала 20.09.2017 пише:

    Завжди на 1 бiльше))

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*