Потрібна якісна мийка на кухню? Здається, що вибрати її досить просто? В процесі ремонту я була такої ж думки, і з легкістю відправилися купувати. Вже після відвідин першого магазину сантехніки вся впевненість в простоті рішення задачі почала потихеньку розвіюватися. Це не дивно, адже кухонні мийки сьогодні запропоновані в дуже широкому асортименті. Вони відрізняються матеріалом виготовлення, формою і габаритами, глибиною, в кінці кінців, виробником, від якого теж чимало залежить. Як же визначити одну, найоптимальнішу модель мийки?
Як виявилося, при виборі необхідно задуматися про багато речей: про величину чаш і їх кількості, про розташування мийки (наприклад, в кутку), чаші (праворуч або ліворуч), про матеріал і його особливості, про потрібні додаткові функції змішувача і виборі аксесуарів. Все це, в кінцевому рахунку, формує індивідуальність кухні.
Втім, фахівці радять, вибираючи цей важливий кухонний аксесуар, виходити насамперед із площі, планування і загального стильового рішення кухні. Крім того, необхідно відразу визначитися з розташуванням змішувача; вирішити, чи потрібен вам окремий кран для фільтрованої води, а також клапан-автомат, щоб регулювати слив, і т. д. Головне тут – функціональність і продуманість. На українському ринку мені найбільше сподобався асортимент Франке партнер: franke-partner.com.ua/ru/kukhonnye-moyki, якому притаманні усі вищезгадані характеристики.
Що ж стосується габаритів і конфігурації мийки, то зараз знайти можна яку завгодно. “Класика жанру” – найпростіша квадратна мийка-“тазик”, втім, сьогодні в магазині можна побачити і круглі варіанти. Основна перевага даної моделі – її компактність. Круглі чаші при рівному обсязі з прямокутними виявляються більш місткими.. Деякі виробники поєднують квадратну форму основної чаші з колом ємності для фруктів.
Зараз часто зустрічається кутова конфігурація кухонного гарнітура. Якщо такий гарнітур встановлений в маленькій кухні, вибір мийки дуже ускладнений. Більш складний і, як наслідок, більш практичний варіант – мийка з декількома (двома-трьома) чашами, які розміщуються в одну лінію або під кутом 45 градусів відносно одна до одної.
Якщо всі кухонні меблі розташовані по одній стіні, можна вибрати модель, що має дві чаші різних розмірів (велика – для посуду, мала – для розморожування м’яса та миття овочів і фруктів). Найчастіше зустрічаються моделі з основної та додаткової чашами.
До речі, їх глибина має велике значення. Неглибока мийка цілком влаштує холостяка, який не нагромаджує посуд після сніданку, обіду і вечері. Для сім’ї з п’яти осіб такий варіант буде явно дрібнуватий. Навряд чи після вечері туди помістяться всі тарілки укупі з каструлею і сковорідкою. Для мийки з широкою чашею оптимальною вважається глибина 16-20 см. Але вузькою чашею з такою глибиною користуватися не зручно.
Дуже добре, коли у мийки є так зване крило (сушарка), а ще краще – два крила, які є своєрідним продовженням робочого столу. В принципі, сюди потрібно складати вимиті тарілки, щоб з них стекла вода (для цього тут передбачені зливні канали, а іноді й окремі отвори, приєднані безпосередньо до каналізації). Крім того, на нього можна ставити гарячі сковорідки, каструлі, посуд, вимиті овочі та фрукти. Вода з крила стікатиме в чашу або в спеціальний зливний отвір, приєднаний до каналізації. Сушарку можна використовувати для розморожування продуктів, якщо чаші зайняті.
Автор статті: Януся.
Написати коментар