Одразу скажу, що моя думка не є експертною. Це мої висновки, зроблені на основі прочитаного і власного досвіду.
На обличчях людей зараз можно побачити такі типи масок:
1. Медичні з аптеки. Матеріал – спанбонд. На гумках-завушниках.
2. Марлеві маски. Матеріал – нестерильна марля або бинт.
3. Маски з тканини. Матеріал – від бавовни до поліестеру та іншої синтетики. Продаються навіть шкіряні, але на людях таких не бачила.
4. Маски з паперового рушника.
5. Маски з шаликів і баффів.
6. Респіратори з клапанами, придбані в магазинах будівельних та госптоварів.
Найкращий варіант з переліку – маска зі спанбонду. Саме з цього матеріалу виготовляють звичайні медичні маски для лікарів. Його можна стерилізувати парою чи кип”ятінням. Він відштовхує воду і бруд. Добре пропускає повітря. Вірус розповсюджується повітряно-крапельним шляхом. Не суто повітряним. Він може потрапити в організм тільки з краплею виділень з рота чи носа інфікованого. А спанбонд рідину якраз відштовхує. Звісно, це не означає, що матеріал є бронею проти вірусу. Але кількість останнього, яка все ж таки потрапить крізь маску, буде значно меншою. Про спосіб передачі вірусу через поверхні я не пишу, бо він не має стосунку до маски. Щоб запобігти інфікуванню через поверхні, достатньо мити та дезінфікувати руки.
Маски з марлі – хіба що для психологічного комфорту. Структура матеріалу – дірка на дірці. Відповідно, від крапель з вірусом він не захистить.
Маски з тканини. Дихати крізь неї достатньо складно (маю на увазі багатошарову маску). Якщо треба вийти в магазин, до якого хвилин 30 пішки, а звідти ще нести торби з продуктами, можна організувати собі тимчасову нестачу кисню. До того ж під час дихання така маска постійно зволожується. Для розмноження вірусу створюються чудові умови.
Маски з паперового рушника. Той випадок, коли на безриб’ї і рак – риба. Аби не ходити з голим писком за відсутності маски, згодиться і таке. Від вірусу не захистить, але принаймні в магазин пропустять. Зараз в магазини без маски не пускають.
Маски з шаликів і баффів. В принципі, те саме, що й маски з тканини. Коли на вулиці +15, задихнутись можна. Але знову ж таки – в магазин пустять.
Респіратори з клапанами. Стосовно них нічого сказати не можу, бо не користувалась. Можу лише констатувати їх відсутність в “Епіцентрі” (а це, на секундочку, найбільший будівельний гіпермаркет). Співчуваю робітникам на будовах та майстрам-ремонтникам. Люди залишили їх без захисту.
Автор статті: Arwenita.
Наша влада мала б організувати якусь нормальну інформаційну кампанію про те як і в яких випадках носити маску, бо носити її на вулиці не потрібно. Бачив навіть індивідуумів, які їздять в масці за кермом. У замкненому просторі звичайно не завадить, якщо раптом хтось біля вас розкашляється. Також щодо гігієни рук, то вона доречі теж повязана з носінням маски, оскільки багато людей коли вдягають маску, то брудними руками насовують її на ніс беручи спереду, або поправляють беручи збоку. Таким чином ця маска стає небезпечною.