Звідки беруться грози? - Блог про Львів

Звідки беруться грози?

гроза

Весна – пора гроз. Грози є одними з найсильніших та найсуворіших погодних явищ на планеті Земля. Вони можуть принести сильні дощі, блискавки, грім, сильний вітер, які іноді можуть завдати шкоди майну та інших збитків. Але ж звідки беруться грози?

Відповідь криється в атмосфері. Грози виникають, коли тепле вологе повітря піднімається та охолоджується, піднімаючись вище в атмосферу. Це охолодження спричиняє конденсацію вологи в хмарах, які потім виділяють дощ. Коли тепле повітря продовжує підніматися, воно ще більше охолоджується, поки не утворює купчасто-дощову хмару – гігантську грозову хмару, яку ми часто бачимо в небі.

Грозова хмара складається з кількох різних шарів повітря з різною температурою та щільністю. Верхній шар зазвичай дуже холодний і сухий, тоді як нижній шар теплий і вологий. Ця різниця в температурі створює нестабільність в атмосфері, що спричиняє сильні висхідні потоки повітря, які рухаються вгору всередині хмари. Ці висхідні потоки створюють область низького тиску біля основи хмари, яка втягує більше теплого вологого повітря в систему штормів знизу.

Також читайте:   Якби Воробус був котом

Коли це тепле повітря продовжує підніматися всередині штормової системи, воно ще більше охолоджується, поки не досягне точки роси – температури, при якій водяна пара конденсується в краплі рідини (або кристалики льоду), утворюючи хмари та краплі дощу. Коли ці краплі стикаються одна з одною, вони створюють статичну електрику, яка потім накопичується до раптового розряду – блискавки! Звук, пов’язаний із ударом блискавки, ми знаємо як грім – тому ці бурі називаються «грозами»!

Тепер ви знаєте, звідки беруться грози. Наступного разу, коли ви побачите бурю, яка насувається, ви краще зрозумієте, що відбувається всередині цієї великої темної хмари!

Автор статті: inna.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*