Все, що потрібно знати про каву: історія напою, сорти кави, скільки можна вживати кави

кава

Кава – один із найпопулярніших (якщо не найпопулярніший) напоїв у світі. Його вживають у будь-якій країні незалежно від культурних традицій та звичаїв. Кава бадьорить, покращує настрій та додає енергії. А що ще ми знаємо про каву?

Історія кави

Вважається, що кава вперше була відкрита в Ефіопії в XIX столітті. У ті часи пастухи помітили, що їхні кози, які їли плоди кущів coffea arabica, ставали більш жвавими, активними. Люди також спробували ці плоди і виявили, що вони мають прекрасні тонізуючі властивості.

Спочатку кава поширилася в Арабському світі. У XV столітті вона була завезена до Європи, де швидко стала популярним напоєм. У XVII столітті кава потрапила до Америки, а в XVIII столітті – до Азії. У Львів кава прийшла у XVIII столітті з Австрійської імперії, а першою кав’ярнею Львова вважається “Віденська кав’ярня” на теперішньому проспекті Свободи, яка була відкрита у 1829 році.

Сьогодні каву вирощують у багатьох країнах світу, але основними виробниками є Бразилія, В’єтнам, Індонезія, Колумбія та Індія.

Сорти кави

Існує два основних сорти кави, які використовують для приготування напоїв: арабіка та робуста. Арабіка є більш дорогим сортом, вона має більш тонкий смак та аромат. Робуста значно дешевша, має більш терпкий смак і містить більше кофеїну.

арабіка чи робуста?

Крім того, кава буває різних сортів, залежно від регіону, де вона вирощена. Наприклад, ефіопська кава вважається однією з найсмачніших у світі.

Способи приготування кави

Кава може бути приготовлена різними способами. Найпоширеніші способи приготування кави:

 • Заварювання – це найпростіший спосіб приготування кави. Для цього потрібно залити мелені зерна кави гарячою водою і дати настоятися кілька хвилин.
 • Еспресо – це концентрований напій, який готується під тиском. Для приготування еспресо використовуються спеціальні кавоварки.
 • Фільтрована кава – це напій, який готується через паперовий фільтр. Для приготування фільтрованої кави використовуються спеціальні кавоварки або фільтри.
 • Турка – це традиційний турецький спосіб приготування кави. Для приготування кави в турці використовуються мелені зерна кави, цукор і гаряча вода.
 • Кава по-східному – це спосіб приготування кави, який поширений у країнах Сходу. Для приготування кави по-східному використовуються мелені зерна кави, цукор, спеції, і гаряча вода.

Також у даний час популярні різноманітні напої на основі кави, як от капучіно, лате, лате мак’ято, глясе та ін.

лате мак’ято

Користь від вживання кави

Кава володіє низкою корисних властивостей. Зокрема, кава:

 • покращує розумову діяльність;
 • підвищує концентрацію уваги;
 • зменшує втому;
 • покращує настрій;
 • покращує роботу печінки;
 • знижує ризик розвитку деяких захворювань, таких як хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера, діабет 2 типу та деякі види раку.

Шкідливість кави

Вживання кави може мати і певні негативні наслідки. Звісно, якщо вживати цього напою занадто багато. Зокрема, кава може:

 • викликати безсоння;
 • підвищувати артеріальний тиск;
 • викликати розлади шлунково-кишкового тракту;
 • посилювати занепокоєння та тривожність.

Скільки можна пити кави із користю для організму?

Дослідження показали, що вживання 3-4 чашок кави на день не має негативних наслідків для здоров’я. Вживання більшої кількості кави може призвести до певних проблем, які згадувались вище (безсоння, підвищення тиску, розлади шлунково-кишкового тракту та ін.). Тому смакуйте, але будьте обачними із вживанням кави і за будь-яких проблем зі здоров’ям прямуйте до лікаря.

кава

Отож, вживання кави дає багато користі організму. Кава містить антиоксиданти, які допомагають боротися зі стресом і запобігають розвитку хронічних захворювань. Вона також сприяє здоровому функціонуванню нервової системи, покращує настрій і збільшує енергію. При цьому раціон кави повинен бути розумним і помірним, оскільки зловживання може мати негативний вплив на здоров’я.

Автор статті: Януся.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*