Як Воробус тестував систему безготівкового розрахунку в трамваї

Електронний квиток

Вже давно у місті Лева говорять про електронний квиток у транспорті. Проте, далі розмов нічого не робиться.

Пасажири як колись платили готівкою, по тисячу разів передавали за проїзд, водії маршруток не видавали квитків, так і досі ситуація не змінилася.

За те, тільки й чути розмови про підвищення оплати за проїзд. Найцікавіше в цьому плані, що умови проїзду покращувати й близько ніхто не збирається.

Але, не все так погано у вашому з вами домі як здається. Кажуть, що у 2018 році електронний квиток таки мають впровадити у місті Лева.

А поки що наприкінці січня 2017 року у нашому місті запрацювала система безготівкового розрахунку в трамваях.

Відтепер оплатити за проїзд можна за допомогою смартфону.

Ігор Воробус вирішив на власному досвіді перевірити як це працює й сьогодні зранку спеціально сів у трамвай №8 на площі Соборній й переїхався кілька зупинок.

Чому на маршруті №8? Відповідь проста. Тому, що саме він як ніколи є зараз популярним. Та і багато новеньких трамваїв туди їздить.

Як працює система безготівкового розрахунку й що для цього потрібно?

1. Телефон-смартфон.
2. Додаток «Приват24».
3. Гроші на рахунку.
4. Інтернет.

Що робить Воробус? Приходжу на кінцеву зупинку, заходжу у салон трамваю №8, знаходжу наліпку з QR-кодом, заходжу у систему «Приват24» і пробую сканувати спеціальний код.

Наліпка

Пробую раз, пробую другий, пробую іншу наліпку й нічого не виходить. Може не працює?

Виходжу з салону трамваю, сідаю в інший, роблю все те що і робив у першому трамваї й на диво все працює. Система видає мені віконечко де треба вказати кількість квитків, які ви хочете купити, вибираємо картку й за мить оплачуємо замовлення.

В кінці електронний квиток ще й треба закомпостувати. Для цього треба натиснути спеціальну кнопочку.

Коли ви все зробили, то можете побачити на екрані мобільного телефону серію квитка, вагон, маршрут, дату.

Щоправда, його не так то просто знайти у додатку «Приват24». Треба один раз побавитися. От, скажімо, якби до Ігоря Воробуса прийшов контролер в цей час, то я би не знайшов квитка в меню.

Ще одним мінусом такої система є відсутність технології «Wi-fi». Я то зайшов в інтернет через мобільний інтернет, а от бездротового зв’язку я не знайшов.

Телефон щось там шукав. Але, жодної доступної мережі так і не знайшов.

То як люди мають розраховуватися?

Але, якщо підвести підсумок, то новинка мені сподобалася. Для чого мені стояти в черзі, відволікати водія, якщо можна оплатити за проїзд без проблем.
Публікації по темі:

1 коментар може ще щось напишете?

  1. Stakeholder 06.02.2017 пише:

    Сумніваюся що ця ініціатива протримається довго, у всякому випадку в такому вигляді. Забагато зайвих рухів: спеціальний додаток, сканування qr кодів, щей невідомо з якої радості тут нагрів руки “приват”. Якщо я правильно зрозумів, гроші знімаються з рахунку моб. оператора а не банк. рахунку в приваті, то чому система не працює напряму з оператором? Наведу приклад як подібна система працює в одному з євро. міст. При посадці в транспорт шлеш смс на короткий номер з певним словом(залежно від типу квитка), тобі знімає з рахунку гроші за проїзд і присилає смс з даними квитка, і терміном його дії. От і вся математика.

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*