Як обманюють роботодавці

Робота

Зараз такий час, що багато людей є безробітними. Люди постійно шукають роботу, бо ж треба заробляти гроші, тримати сім’ю. Але, часто всі охочі працювати стикаються із цією проблемою. Люди сумлінно працюють, а потім їх обманюють. Спробую і я розібратися у цій темі.

Кожного дня ми бачимо багато оголошень на вулицях, в інтернеті, по телевізору, радіо, що потрібні люди на роботу. Називаються навіть популярні вакансії: менеджери, бухгалтери, юристи. Деякі оголошення містять навіть розмір зарплати, яку ви получите за успішно виконану роботу. Вроді супер тільки іди працюй.

Але, не все так гладко як здається на перший погляд. Зідзвонюєшся із роботодавцями, домовляєшся про зустріч і бачиш наступну картину. Посада, яка вказана у оголошенні, то повний абсурд. Наприклад, менеджер із продаж. Дають тобі шкарпетки, простені, косметику і йди продавай. Скільки продаж, стільки і заробиш. Тут зразу питання? Хто у тебе то купить?

Знаючи наш менталітет люди бояться купляти щось на руках. І правильно роблять. Мало шахраїв ходить. Ви навіть не побачите як Вас надурять. Не спорю, є і порядні продавці. Сам купляв у випадкових продавців і був задоволений, але обережність ніколи не завадить.

То ще квіточки, що пропонують іншу роботу замість вказаної. Ще буває, що Вас прийняли на роботу. Перший місяць вроді все добре. Працюєш, заробляєш гроші. Аж потім тобі починають вішати всяку роботу, що а ні найменшого відношення не має до твоїх посадових обов’язків. Але, що скажеш начальнику. Гроші платить, так всі і слухаються. Звичайно є такі, що зразу конфліктують, але зараз все просто не подобається – не працюй.

Найрозповсюджений обман – це коли тобі починають недоплачувати гроші. Тут починається найцікавіше. Таке переважно відбувається якщо ти працюєш на приватного підприємця. А якщо ти робиш без трудової книжки, то взагалі великий ризик.

Також читайте:   З 1 травня мінімальна зарплата зросла до рівня 1450 гривень

У мене була подібна ситуація коли ще був студентом. Звичайно кожен студент хоче мати свої гроші, щоб розважатися, пити, піти кудись із дівчиною, купити собі щось. Тому і шукають роботи. Одні роздають листівки, другі підпрацьовують на будові.

Працював я на одного типа. Кожного місяця у нього була така мулька. Він мені недоплачував певну суму грошей. На мої питання чому він відповідав, що доплатить на наступний місяць. Звичайно, якщо ти себе поважаєш, то не будеш мовчати і або виб’єш ці гроші або підеш геть. Мені вдалося, але як іншим не знаю. Не факт, що він Вам зовсім може не дати грошей. Ви ж працюєте без угоди. Тому будьте обережні із такими роботами.

Та й загалом. Роботодавці дуже хитрі. Спочатку тебе хвалять, дають гроші, створюють тобі шикарні умови для роботи. Але, ти навіть не побачиш як він тебе почне обманювати. Буде робити із тебе дурака, що він тобі вже давав гроші або ти у чомусь не правий. Роботодавці то ж ще такі люди. Вони ж також мають дітей оженити, будинок збудувати. Тут головне не наробити дурниць типу не брати до рук важких предметів.

То ж, висновок я зроблю такий, що завжди перевіряйте людей якими би вони добрими не були. Вони можуть казати, що все супер, ти кращий, а насправді “рити тобі яму”.

P.s. Бувають і сумлінні роботодавці. Товариш знайшов роботу через інтернет. Каже, що супер. Все його влаштовує.

Автор статті: Vorobus.Також раджу прочитати:

коментарів - 12 може ще щось напишете?

 1. myroslav 25.11.2009 пише:

  ну класика – довіряй, але перевіряй. І ще “everybody lies” (House M.D.)

 2. elia 26.11.2009 пише:

  ех… свята правда. Сама на ці граблі з роботодавцями не раз наступала 🙁

 3. Маестро 26.11.2009 пише:

  Шкода шо совість в бізнесі це поняття неприпустиме….

 4. Bortnyk 26.11.2009 пише:

  Шо шеф недодав тобі 75 грн.і до тебе прийшла муза?

 5. sss 26.11.2009 пише:

  з роботою зараз дуже важко, тому це використовують роботодавці, якшо ще ти не маєш певного досвіду, то ти взагалі нецікавий для них, тому треба займатись самоосвітою

 6. bankiduki 26.11.2009 пише:

  Стаття хороша.Дійсн опотрібно знати свої права і не дати комусь маніпулювати вами .Від себе хочу також додати : що життя занадто коротке для неправильної роботи,тому при наявності бажання , навичок на наполегливості можна гори звернути.

 7. Маестро 30.11.2009 пише:

  Я вже змінив 5 робіт і майже всюди є певні “особи” які по трупах підуть заради прибутку, ))))))

 8. Notarious BIG 03.12.2009 пише:

  а ви зробіт на нього компромат – сфоткайте його у туалеті, і пообіцяйте розмістити і інтернеті

 9. Notoriaus BIG 03.12.2009 пише:

  цікаво а інтим вони тобі не пропонували, нє я просто так, хочу знати чого чекати

 10. Notarious BIG 04.12.2009 пише:

  а халяву ганяти і від роботи косити то тоже треба дуже добре вміти, а спати сидячи чи навіть стоячи тоже великий талант, а робота нікуди не дінеться

 11. Маестро 07.12.2009 пише:

  Тут шось є спати – стоячи( яка глибока думка), в тебе бачу мозги сплять весь час)))

 12. Narcus 08.12.2009 пише:

  Так це повна правда- ці дядьки які мають свою фірму-їм нас..ти на простий народ! З свого досвіду знаю що такі люди підшуковують собі працівників-для своєї вигоди!!! Тобто-якщо він тебе взяв на роботу і тут він дізнається що в тебе є хороші знайомі на митниці-чи ще десь що йому дуже потрібно-то він вас нібито буде поважати-щоб ви йому допомогли в його деяких інтересах! А дальше все по сцинарію-не подобається— йди геть!!!

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*