Олімпіада-2010. Хокей фінал: Канада 3-2 США

Хокей

Ну ось і закінчилася Олімпіада-2010 у Ванкувері. Її підсумки я підведу найближчим часом, а сьогодні я розкажу про такий вид спорту як хокей.

В останній день змагань чотириріччя Вашому автору вдалося переглянути фінал по цьому виду спорту у якому зустрічалися гранди світового хокей: господарі Олімпіади Канада і непримиримі суперники США.

Перемогу у захоплюючому поєдинку здобули хокеїсти збірної Канади із рахунком 3-2 у овертаймі.

Загалом, хокей – це гра двох команд по 5 чоловік у кожній, які у ковзанах бігають по льоду і намагаються клюшками закинути шайбу у ворота.

Хокейний турнір являється обов’язковим видом спорту, який представлений на Олімпіаді. Не став винятком і цей рік.

На минулій Олімпіаді, яка відбувалася у Турині чемпіонами стали шведи, друге місце зайняли фіни, третє – збірна Чехії.

Цьогоріч визначався новий чемпіон, адже збірна Швеції у чвертьфіналі поступилася збірній Словаччини у драматичному матчі із рахунком 3-4.

До початку змагань фаворитами називали чемпіонів світу останніх двох років збірну Росії, та наші північні сусіди скрутилися у тому ж чвертьфіналі збірній Канаді із ганебним рахунком 3-7.

А самі суперники до фіналу йшли так:

Збірна США виступала у групі «A». Там вона зайняла 1 місце. По черзі були обіграні команди Швейцарії (3-1), Норвегії (6-1) і їхній суперник по фіналу Канада (5-3).

У1-/4 фіналу США обіграли Швейцарію знову ж 2-0. У півфіналі була подолана команда збірна Фінляндії 6-1. Таким чином США вийшли у фінал.

Збірна Канади у групі програла США (3-5), була обіграна збірна Норвегії (8-0) і збірна Швейцарії (3-2 у серії булітів).

1/4 фіналу розбиті росіяни 7-3. Півфінал – обіграна збірна Словаччини 3-2.

І ось фінал – США : Канада. Хто кого?

Перш ніж перейти до огляду матчу добавлю, що на цей матч був шалений ажіотаж. Ще б пак. Господарі та ще і такий суперник.

Зрозуміло, що квитки на матч були давним-давно продані. Але, спекулянти є усюди. Так, за те щоб переглянути матч у VIP-ложі потрібно було викласти 138 тисяч доларів США. Окремий квиток туди ж коштував 6900 доларів. Ціна за два квитки на престижні місця на трибунах сягала. 15 тисяч доларів.

Також читайте:   У західному дербі ФК "Львів" грає внічию з тернопільською "Нивою"

Середня вартість квитків на фінал Олімпіади склала 4313 доларів. Це втричі більше за аналогічний показник на фіналі Кубка Стенлі.

Щодо матчу, то він повністю виправдав усі покладені на нього сподівання. Інтрига від початку до кінця поєдинку, неймовірна глядацька підтримка, силові прийоми і звичайно ж голи.

Матч проходив у рівній боротьбі. Відразу ж видно, що команди одного рівня.

Відкрили рахунок канадці на 13 хвилині першого періоду. Відзначився після класної комбінації Тейвс.

У другому періоді хлопці із прапорами клену подвоїли рахунок – відзначився Перрі. Здавалося, що інтрига вже згасла та не тут то було.

12 хвилина 2-ого періоду і Кеслер скорочує відрив до мінімуму.

Третій період пройшов у напруженій боротьбі. Сша будь-що хотіло зрівняти рахунок, але це їм ніяк не вдавалося. Аж поки на останніх хвилинах матчу США не зяло воротаря і не пішло у останній бій із шостим польовим гравцем.

І за 25 секунд до кінця гри Парізе (США) встановлює паритет у рахунку.

Основний час так і завершився у нічию 2-2.

А у овертаймі на 8 хвилині шайба Кросбі (Канада) вирішила долю матчу. Радості місцевої публіки не було меж. Єдина мабуть помилка воротаря США Мілнера і американці змушені задовольнитися лише сріблом.

Канада – олімпійський чемпіон із хокею!!!!

P.s. Гра дуже мені сподобалася. Матч подивився на одному подиху. Приємно дивится гру, коли грають дійсно професіонали своєї справи.

Жаль американців, а особливо їхнього воротаря Мілнера. Він у цей день був героєм, але помилка у овертаймі вирішила долю зустрічі.