Як робити масаж спини

масаж спини

Здоров’я людини є самим дорогим скарбом і саме через це ним потрібно постійно піклуватися. До одного з таких способів відноситься така процедура як масаж.

Ця процедура добре відома ще древніх часів і являється одним із ефективних способів покращення самопочуття та здоров’я людини. Існує багато різних технік масажу, з допомогою яких можна стимулювати кровообіг та лімфоток. Масаж також допомагає створити тонізуючий або релаксуючий ефект, знімає втому та напругу.

Масажувати можна кожну частину тіла. Але на практиці самим затребуваним видом масажу є масаж спини. Відомо, що від стану хребта та м’язів спини у великий мірі залежить фізичний стан та працездатність людини. Не є обов’язковим щоб масаж виконував кваліфікований спеціаліст – його може робити будь-яка людина. Головним є те, щоб вона знала, як правильно робити масаж спини.

Практика показала, що в більшості випадків напруга та біль скупчуються у верхній частині спини в районі лопаток та у поперековому відділі. Починати масаж потрібно з розігрівання м’язів. Розігріти та розм’якшити м’язи простіше всього при допомозі активного розтирання, яке здійснюється ребрами долонь у напрямках знизу до гори та від середини до боків по діагоналі, яка спрямовується також до гори приблизно під кутом у 45 градусів.

Масаж потрібно виконувати застосовуючи спеціальний крем або масло з розігріваючим ефектом. Якщо таких допоміжних засобів немає, то можна використати звичайну оливкову олію, але тоді для розігрівання м’язів потрібно буде затратити трохи більше часу. Можна також додавати до масла трохи ефірної олії, щоб поєднати масаж з сеансом аромотерапії.

схема масажуПісля того як ви розігріли м’язи поперекового відділу можна починати робити масаж. Можна гладити, постукувати розминати та гладити зону масажу. Потрібно дотримуватися головного правила – все має йти у напрямку знизу до гори. Закінчивши робити масаж попереку можна переходити вище – в область лопаток на повздовжні м’язи. При цьому необхідно опрацьовану зону попереку прикрити простирадлом, щоб вона не охолоджувалася занадто швидко. Наступний масаж спини виконується в тій самій послідовності – розігрів, масаж, перехід на наступну частину тіла.

При масажі спини потрібно дотримуватися наступного порядку роботи – поперек, повздовжні м’язи, боки, область лопаток, шия, плечі. Всі рухи потрібно виконувати вздовж напрямку волокон м’язів спини, ніби направляючи кровотік в верхню частину спини. Закінчуючи процедуру масажу слід зробити декілька спокійних прогладжувань спини, щоб розслабити рецептори шкіри.

Самостійний масаж придатний лише для того, щоб зняти біль та напругу з м’язів. В тих випадках, коли від масажу потрібно отримати лікувальний ефект, слід звертатися до кваліфікованого спеціаліста. Початковий курс масажу має складатися не менш як із 15 сеансів. Опісля потрібно проводити на протязі пів року підтримуючі курси по 5-10 сеансів. Вартість послуг за виконаний масаж у спеціаліста насамперед залежить від кваліфікації масажиста та тривалості сеансів.

Блукаючи сторінками Інтернету ви можете відшукати багато інформації про те як правильно робити масаж спини. Ознайомившись та вивчивши її можна самостійно виконувати приємний та ефективний масаж своїм рідним та близьким.

Якщо Вас турбує зір – то тут вже масаж не допоможе. Треба або вдягати окуляри, або купувати контактні лінзи. Замовити контактні лінзи у Львові можна в Інтернет-магазині на сайті linza.com.ua.Також раджу прочитати:

коментарів - 7 може ще щось напишете?

 1. Antirus 06.11.2011 пише:

  Хех,про шо лиш ти не писав 🙂
  Між іншим, як ти ставишся до гомеопатичного лікування?

 2. Архіваріус 06.11.2011 пише:

  Antirus, Взагалі до лікування я ставлюся негативно, бо вважаю, що людина повинна бути здоровою. Але що поробиш коли хвороби налітають на тебе? Вважаю, що гомеопатичне лікування відноситься до тих систем, які приносять мінімальну шкоду організму людини.

 3. adekvat 06.11.2011 пише:

  Архіваріус пише: Вважаю, що гомеопатичне лікування відноситься до тих систем, які приносять мінімальну шкоду організму людини.

  І мінімальний результат

 4. adekvat 06.11.2011 пише:

  Antirus,
  Просто впав зі сміху від розділу вакансії на твоєму сайті: http://offseo.te.ua/vakansiji/ 😆 😆 😆 😆
  Ти або величезний добродій і шукаєш цитую «начинающих» дизайнерів, сеошників і копірайтерів шоб навчити їх своїм «примудростя», або хитрий менеджер який просто шукає людей, які за копійки будуть робити всю роботу !!! 👿

 5. Stakeholder 07.11.2011 пише:

  adekvat, як для кого, а для репетитора з укр.мови там робота точно знайдеться

 6. adekvat 07.11.2011 пише:

  Stakeholder, 😆

 7. olya 13.01.2021 пише:

  Гарна стаття, але вважаю, що варто навчатися масажу фахівців. Недавно натрапила на цікаву статтю, про те як обрати курси масажу https://massage-pro.org/8-oznak-za-yakymy-potribno-obyraty-kursy-masazhu/

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*