Трейдинг: шлях до фінансової незалежності

трейдер

Шукати перспективи і можливості додаткового заробітку - цілком природно. Тим більше під час пандемії. Адже кожен прагне поліпшити своє поточне фінансове становище. Серед численних варіантів джерел додаткового доходу зустрічається і трейдинг. Що це за професія така – трейдер?

Якщо дати визначення слову трейдер простими словами, то це підприємець, який отримує прибуток з торгових угод на біржі або фінансовому ринку. Суть трейдингу проста - необхідно купити актив дешевше, почекати, продати дорожче, а різницю отримати як прибуток. Торгуючи таким чином, трейдер використовує в своїх інтересах ключовий закон ринку - закон попиту і пропозиції.

Зараз трейдинг став ще більш доступний для широкого кола людей. Оскільки з'явилася можливість здійснювати біржові операції онлайн, через брокера, використовуючи для цього мережу Інтернет. Таким чином, будь-який, хто має в розпорядженні вільний капітал для інвестицій, може спробувати себе в ролі трейдера.

Так, для цього потрібні знання, але, як кажуть, вчитися ніколи не пізно. Тим більше, що у нас є Інтернет. Багато корисних статей ви можете почитати на сайті SDG Trade, наприклад, про особливості купівлі-продажу акцій американських корпорацій: https://sdg-trade.com/market/stati/naibolee-perspektivnyie-akczii-v-dvux-dinamichno-razvivayushhixsya-otraslyax.

Я вже писав, з чого трейдер отримує прибуток - з різниці ціни купівлі та продажу активу. Однак не кожен актив показує на ринку постійний і стабільне зростання. Отже, щоб успішно і прибутково торгувати, важливо добре знати інструмент, обраний для торгівлі і розуміти його специфіку. Також, важливо проводити ретельний аналіз ринкової ситуації, щоб робити вірні прогнози щодо цінового руху обраного активу. Серед таких активів доступні:

 • цінні папери (акції, облігації і т.п.);
 • нафту;
 • дорогоцінні метали;
 • валютні пари;
 • опціони;
 • ф'ючерси.

Всі трейдери, які торгують на біржі, поділяються на дві великі категорії. Перші - «ведмеді», тобто, трейдери, що роблять угоди на зниження ціни. Для такого трейдингу потрібно майстерність і глибоке розуміння ринку. Тому серед ведмедів в більшості випадків професійні торговці.

Другі - «бики», тобто трейдери, що роблять угоди з розрахунком на підвищення ціни. Більшість приватних трейдерів на біржі відносяться саме до цієї категорії.

трейдинг

За рівнем професіоналізму також можна виділити профі і любителів. Профі - це, звичайно, навчені й досвідчені торговці, які найчастіше отримали економічну освіту. І на біржі торгують не в приватному порядку, а представляють інтереси різних фінансових департаментів і хедж-фондів.

Любителі, або приватні трейдери - це всі інші. Вони приходять в професію від свого імені з прагненням заробити грошей. І спочатку відносяться до торгівлі як до хобі, а не як до професії. Однак якщо такий любитель докладе достатньо зусиль і пройде навчання у досвідченого наставника, він може вийти на професійний рівень і значно примножити свій депозит.

Як у будь-якій професії, у торгівлі на біржі є як переваги, так і недоліки. До переваг можна віднести можливість здійснювати вигідні інвестиції і мати високий рівень заробітку. Крім того, трейдинг надає можливості для саморозвитку, а також велику свободу дій. Можна самостійно планувати робочий графік і не залежати від примх начальства.

Що ж стосується мінусів, вони теж мають місце. Так, на самому початку своєї діяльності торговець може зіткнутися з глузуванням і негативною реакцією з боку знайомих. Однак варто пам'ятати, що таке відбувається з кожним, хто починає щось нове.

Другий мінус - це ризик втрати грошей, з яким пов'язана велика психоемоційна напруженість. Однак якщо попередньо пройти навчання, розробити безпечну торговельну систему з чіткими правилами і дотримуватися їх, наслідки цих мінусів можна звести нанівець.

Щоб досягти успіху в торгівлі, потрібно опанувати аналіз ринку і навчитися торгувати усвідомлено. Це потребує часу і цілеспрямованих зусиль. Згодом, коли новачок набереться досвіду, трейдинг стане для нього способом життя і торгувати стане простіше і цікавіше.

трейдери

Шлях до успіху завжди пов'язаний з труднощами. Професія трейдер теж вимагає часу і завзятості, але результат вартий будь-яких зусиль.Також раджу прочитати:

коментарів - 2 може ще щось напишете?

 1. Зденик 24.10.2020 пише:

  Скільки коштує в Тебе така замовна публікація ??? :\

  • Jorgen 24.10.2020 пише:

   Такі питання в коментах не прийнято задавати. Для цього є сторінка “Контакти”.

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*