Сучасні тренди розвитку соціальних мереж

соціальні мережі

Ви коли-небудь не задумувалися, чому соціальні мережі стали такими популярними? І завдяки чому вони так стрімко розвивались?

Для початку потрібно розуміти, що соціальні мережі були завжди. І не тільки у людей (бджоли, наприклад, формують унікальну соціальну мережу), усі ми також якось комунікуємо та соціалізуємось і поза віртуальним світом.

Соціальні мережі як сервіс були передбачені ще у середині XIX століття письменником Володимиром Федоровичом Одоєвським (1803-1869). А найпопулярніша натепер мережа Фейсбук відома світові з 4 лютого 2004 року. Невдовзі, у 2006 році, Павло Дуров за аналогією створив Вконтакті, цього ж року з’явився Twitter. Instagram відомий світові з жовтня 2010 року. А сьогодні майже всі ми використовуємо ці соціальні мережі у повсякденному житті, хоча, не лише ці, є й багато інших.

Соцмережі багаторазово збільшили швидкість споживання інформації, до їх появи ми заходили в Інтернет швидше для пошуку інформації, ніж для спілкування. Інакше кажучи, останнім часом ми почали більше створювати, ніж користуватися. Сьогодні кожен з нас створює той чи інший контент. Ми творимо своє і споживаємо чуже, через нас проходить щораз більше інформації. Об’єм корисної інформації став настільки великим, що людина фізично не спроможна всю її сприйняти. Розробники соцмереж це вчасно зрозуміли, і вони (мережі) перейшли з показу новин за хронологією на показ по важливості.

соціальні мережі

Такі гіганти як Facebook, Instagram настільки міцно увійшли в повсякденне життя, що у деяких навіть з’явилася залежність від них (свого роду наркоманія). Чи потрібно зараз очікувати більшого від соцмереж? У плані глобальності або універсальності згадані соцмережі досягли (або майже досягли) досконалості. І якщо комусь прийде в голову створити ще одну таку глобальну універсальну соцмережу, навряд чи йому вдасться конкурувати з Фейсбуком. Інша справа – спробувати завоювати нішеву аудиторію. Зростаюча популярність нішевих соцмереж цілком зрозуміла. Справа в тому, що сьогодні щораз більше користувачів не хочуть покладатися тільки на кілька всеосяжних ресурсів, таких як Facebook. Потрібні також спеціальні сайти для пошуку однодумців, потенційних друзів, з якими можна обговорити цікаві теми (і захистити себе таким чином від неоднодумців). Наприклад, соціальна мережа для науковців або інша. Сучасному розробнику соцмережі важливо знайти унікальну нішу, запропонувати користувачам розширені функції, розробити платформу і правильно запустити додаток. Це формула успіху.

Більше про створення нішевої соціальної мережі можна прочитати в цій статті (текст англійською мовою): https://agilie.com/blog/why-you-should-consider-creating-a-niche-social-network.

соціальні мережі

Соціальна мережа – це величезне об’єднання людей, а значить, і величезна влада. А як всі знають – влади багато не буває, а значить, і соціальні мережі будуть прагнути збільшувати свій вплив у сучасному світі.

Автор статті: Jorgen.Також раджу прочитати:

1 коментар може ще щось напишете?

  1. Stakeholder 13.05.2021 пише:

    Особисто мені створення “нових соцмереж сьогодні нагадує створення колись нових мобільних операторів. По-суті нічого нового, тільки маркетинг. Таке враження, що є певні компанії, які просто чекають кожні, умовно, п’ять років, коли підросте чергове свіже(ще особистісно несформоване) покоління користувачів, і тоді під них створюють якийсь новий “велосипед”,типу для всіх хто молодий і просунутий. Так вийшло, що коли фейсбук перетворився на якийсь умовний Шустер Лайв, тоді запустили інстаграм, куди поперли всі модні і креативні, а тепер нібито в інсті вже теж сформувався свій “пенсійний фонд”, а тим часом з’явилася маса школоло, які виросли зі смартфонами в руках. Тому вже під них запускають тікток. Враховуючи беззмістовність останнього, боюся все що буде створене далі буде ще більш деградовадим місцем для перекачування петабайтів шлаку

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*