Посібник зі стилю: освітлення Тіффані

світильник Тіффані

Декоративне освітлення в стилі Тіффані та домашнє оздоблення виникли наприкінці 19 – початку 20 століть. Скло Тіффані – один із найвідоміших видів мистецтва, що виник у цей період. Світильники Тіффані виготовлювались вручну з численними шматочками вирізаного та полірованого скла. Сотні різнобарвних скляних частин збиралися разом, щоб створити відтінки оригінальних ламп Tiffany.

Дизайн Тіффані часто черпав натхнення у природі. Деякі з найдавніших і найпопулярніших настільних люстр Тіффані – «Нарцис», «Ірис» та «Бабка». Вигляд вишуканий, і дух ремісників, що стоять за цими творами, впізнаваний.

Краса художнього скла

Засновник Луїс Тіффані відкрив власну скляну фабрику в 1893 році. Техніка виготовлення скла Тіффані була революційною, і він створив кольори та візерунки, яких ніхто раніше не бачив. Працюючи з аркушами захоплюючого фаврилівського скла, майстри Тіффані збирали мозаїки художнього скла у безліч візерунків.

Окремі шматки були злиті разом, використовуючи нещодавню розробку вітражів під назвою техніка мідної фольги. Ця техніка виявилася настільки успішною, що її використовують і сьогодні.

Чи використовують у світильниках Тіффані справжнє скло?

Це дуже поширене питання, і коротка відповідь “так”. Шматки художнього скла Tiffany щільно утримуються на місці спаяних з’єднань з мідної фольги. Насправді, настільки щільно, що вони не вібрують і не резонують, коли їх натискають. Через це вони створюють притуплений, приглушений звук при ударі, звук, який багато хто сприймає як пластичний.

стиль Тіффані

Але за яскравістю кольорів Ви завжди можете сказати, що у вас справжній скляний відтінок у стилі Тіффані. Деякі скла також матимуть текстуру, і ви, можливо, зможете побачити невеликі недоліки та нерівності в самому склі. Нарешті, відтінок художнього скла буде набагато важчим, ніж пластиковий.

Стилі Тіффані та декор

Ранні дизайни Тіффані були натхненні природою. Квіти, дерева та комахи були барвисто зображені в ручному склі. Класичні світильники Тіффані чудово прикрашені. Виготовлена вручну природа цих ламп кидається в очі.

Оригінальний дизайн освітлення від Тіффані пропонує чудове відчуття історії. Якщо Ви створюєте вдома естетику “старого світу”, лампи Тіффані справді втілюють свій період часу.

Традиція Тіффані також була добре адаптована до інших стилів декору. Особливо це стосується мотивів «Мистецтво та ремесла» та «Місія Тіффані». Ці конструкції часто містять теплі земляні тони та геометричні елементи. Художнє скло часто поєднується з багатою обробкою деревини для вишуканого вигляду.

Торшери та настільні лампи також користуються красою художнього скла Tiffany. Торшери Tiffany – чудові компаньйони для крісел, тоді як настільні лампи Tiffany прикрасять будь-яке робоче місце.

Художнє скло Тіффані також прекрасно працює у люстрах та підвісних світильниках. Зовнішній вигляд може бути досить офіційним і декоративним, ідеально підходить для їдальні або вишуканої зони відпочинку.

люстра Тіффані

Підписи фірмового дизайну Тіффані миттєво впізнавані, а скло у стилі Тіффані проникає у всі категорії освітлення.
Багато сучасних фірм продовжують традиції художнього скла Тіффані, тому Вам не потрібно бути багатим колекціонером мистецтва, щоб насолоджуватися красою освітлення та декору Тіффані.

Якщо Вам не подобається стиль Тіффані – раджу звернути увагу на люстри у стилі флористика.

За матеріалами сайту: https://www.brille.ua/ua/lyustry-v-klassicheskom-stile/.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*