Вплив фізичної активності на здоров’я людини

Фізична активність

Фізична активність – це важлива частина здорового способу життя. Регулярна фізична активність має величезний позитивний вплив на здоров’я людини. Вона допомагає запобігати численним захворюванням, поліпшує фізичну форму і самопочуття, а також сприяє тривалому здоровому життю.

  1. Фізична активність є одним з найважливіших факторів, які допомагають запобігти серцево-судинним захворюванням, таким як інфаркт міокарда, інсульт, серцева недостатність. Вона допомагає підтримувати здорову вагу, знижує рівень холестерину, запобігає різним недугам.
  2. Регулярна фізична активність також допомагає зміцнювати м’язи і кістки, що знижує ризик остеопорозу, переломів і травм.
  3. Фізична активність допомагає покращувати психічне здоров’я, зменшуючи стрес, тривогу і депресію, а також підвищувати самооцінку і почуття власної цінності.

Регулярна фізична активність також має позитивний вплив на такі аспекти здоров’я, як:

  • Сон – покращення якості сну та нічного відпочинку.
  • Система травлення – покращення роботт кишківника й запобігання запорам.
  • Маса тіла – підтримання здорової ваги й запобігання ожирінню.
  • Сексуальне здоров’я – покращення сексуального здоров’я та якості сексуального життя.

Рекомендації щодо фізичної активності

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує дорослим людям від 18 до 64 років виконувати щонайменше 150 хвилин помірної фізичної активності або 75 хвилин інтенсивної фізичної активності на тиждень. Діти і підлітки у віці від 5 до 17 років повинні виконувати щонайменше 60 хвилин помірної або інтенсивної фізичної активності на день.

Для того, щоб отримати максимальну користь для здоров’я, важливо виконувати різні види фізичної активності, як от:

  • Аеробна активність – це будь-яка фізична активність, яка підвищує частоту серцевих скорочень і дихання, наприклад біг, плавання, танці, їзда на велосипеді, веслування чи навіть ходьба.
  • Анаболічна активність – це фізична активність, яка зміцнює м’язи, наприклад силові тренування, йога, пілатес тощо.

фізична активність

Поради для початку фізичних вправ

Якщо ви не займалися фізичними вправами упродовж тривалого часу, важливо почати поступово. Почніть з невеликих навантажень і поступово збільшуйте їх в міру того, як будете ставати сильнішими.

Перед початком будь-якої програми фізичних вправ важливо проконсультуватися з тренером, або з лікарем, особливо якщо у вас є будь-які хронічні захворювання.

Автор статті: Sporter.Також раджу прочитати:

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*