facebook

Телескоп на Високому замку

Телескоп на Високому замку

Нещодавно ваш автор прийшов додому, сів за свого персонального компутера, увімкнув інтернет і перше, що мені прийшло у приватні повідомлення скайпу, так це звістка від мого знайомого, що у Львові на Високому замку відкривають телескоп.

На жаль, на відкриття я запізнився, бо запізно почитав повідомлення, але поставив собі за мету, що як тільки з’явиться вільний час обов’язково сходжу на оглядовий майданчик і подивлюся що ж це за такий телескоп відкрили.

Вчора така нагода мені випала, отже, про те як я ходив дивитися на телескоп на Високому замку читайте далі.

Перше, що зазначу, так це те, що офіційно телескоп відкрили 22 серпня. Його, з нагоди 20-ої річниці незалежності України, подарувала місту «Львівська пивоварня».

Що цікаво, телескоп навіть має свою назву – «Око Лева».

Воробус і телескоп

Піднімаюся я на верх, а саме на Високий замок, доходжу до оглядового майданчика, щось телескопа не видно. Де ж він? Невже не поставили або ж вкрали не добрі люди? Але, згодом, я розумію, що я його просто не помітив. Не такий вже він великий і стоїть на найвищій точці нашого міста, а саме на висоті – 409 метрів над рівнем моря.

Черга до телескопа не велика, але це мабуть тому, що я був у будній день. Напевно у вихідний день до нього не приступиш.

І ось нарешті моя черга. Що перше кидається в очі, так це великий надпис на телескопі «Львівська пивоварня», я вже вище казав чому саме цей надпис.

Починаю заглядати у сам телескоп, я би не сказав що побачив я щось особливе. Як на мене, без телескопа дивитися на місто цікавіше. Але, це лише моя думка.

Щодо офіційної інформації, то зазначу також, що за допомогою цього приладу ви можете розгледіти місто на відстані від 30 метрів і з 25 кратним збільшенням. Тобто, це означає, що цілком реально побачити як хтось сидить на даху свого будинку і їсть канапки чи п’є пиво. 🙂

Користування телескопом безкоштовне. Якщо хтось вам скаже, що послуги платні, то не вірте. Це все маячня.

Тепер про ще одну річ, на яку я звернув увагу. Колись ще до встановлення телескопа на горі можна було побачити людей, які за допомогою власних біноклів надавали подібні послуги. Цього разу тут я зустрів лише одну бабцю, яка мала бінокль. Вартість його оренди складає 1 гривня – 1 хвилина.

Бабка з біноклями

Але, схоже, що її бізнес рухнув. Принаймні за час мого перебування на горі, а це приблизно хвилин 50, лише одна людина взяла згадуваний бінокль в тимчасову оренду.

Ось так от я відвідав телескоп, який відкрили на горі Високий замок.
 

коментарів - 2 може ще щось напишете?

  1. РоманТ 28.08.2011 пише:

    хороша стаття 🙂

  2. W@RROR 06.09.2011 пише:

    В бабусі попит є,бо люди не чекатимуть півтора години в черзі,щоб поглянути в телескоп 👿

1 Згадки про дану статтю в Інтернеті

  1. Як я ходив на Високий замок

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*