facebook

Десять причин, щоб відвідати Львів

Львів - місто, яке вартує відвідати

Столиця Західної України древній Львів добре відомий не тільки на теренах держави але і далеко за її межами. Кожен, хто тільки один раз побував у цьому прекрасному місті назавжди залишає у своєму серці тільки прекрасні спогади. Його багатовікова історія продовжує і сьогодні жити на вулицях древнього Львова.

1. Пройтися старим містом

Ця частина Львова ніби застигла у часі і сьогодні вона виглядає як частина Центральної Європи. Щоб зрозуміти це, достатньо поглянути на сумбур його католицької, вірменської та православних церков, які мовчки нагадують про багатонаціональне минуле. Центром соціального життя древнього Львова по праву вважають його старовинну простору площу Ринок. Ця площа оточена лабіринтами старих дворів, різноманітними кафе на відкритому повітрі та відреставрованими будинками, які вінчає старовинна ратуша.

старе місто

Принади старовинного міста широко використовує місцева туристична індустрія. На площі туристи та гості міста мають можливість побачити своєрідне театралізоване дійство, в якому приймають участь актори перевдягнені в костюми позаминулого століття. Також тут можна відвідати різноманітні тематичні ресторани та кафе, де офіціанти обслуговують своїх клієнтів в унікальних костюмах, характерних тільки для цього закладу.

2. Побувати на проспекті Свободи

Через весь історичний центр Львова проходить проспект Свободи. Він представляє собою широку двосмугову вулицю, яку прикрашає Львівський оперний театр. Біля театру функціонує фонтан, пройшовши трохи на південь від театру можна побачити сучасний пам’ятник поетові Тарасу Шевченку, а ще трохи далі пам’ятник польському поетові Адаму Міцкевичу.

До-речі, якщо Ви шукаєте собі житло у Львові - майте на увазі, що саме тут, на проспекті Свободи найдорожча та найпрестижніша нерухомість у місті.

3. Прогулятися парками Львова

На території Львова розташована велика кількість парків та скверів, які своєю зеленню та тінистими алеями гостинно зустрічають львів’ян та їх гостей. Головним парком Львова вважається Стрийський парк. Він є ідеальним місцем для відпочинку та місцем для пікніків та прогулянок. Особливо він подобається дітворі, для яких тут працює дитяча залізниця.

Стрийський парк

4. Відвідати музеї Львова

Чого, чого, а старовини у Львові достатньо. Про львівські музеї можна складати легенди. В їх залах Ви можете побачити старовинні паркетні підлоги, піднятись по старим скрипучим дерев’янним сходам. В експозиціях музеїв є багато унікальних пам’яток старовини. Особливою популярністю серед туристів та гостей міста користується Львівська галерея мистецтв, яка розташувалася у величному палаці Потоцьких.

5. Побачити Личаківський цвинтар

На південному сході від центральної частини міста розташувався Личаківський цвинтар. Цей цвинтар відноситься до числа самих знаменитих кладовищ Європи. Закладений цвинтар був у 1786 році і на сьогоднішній день став музеєм-заповідником. Тут можна побачити велику кількість декоративних сімейних каплиць, прикрашених ангелами та різними статуями. На цьому кладовищі поєдналася ландшафтна краса та надмогильні пам’ятники, вік яких сягає понад двісті років.

Личаківський цвинтар

6. Відчути магію Карпат

Пасовища та полонини Карпат знаходяться далеко від Львова, але вони завжди мали свій вплив на історичне лице Львова. На північному сході від центру Львова розташувався Музей народної архітектури та побуту - "Шевченківський гай". Тут туристи мають змогу ознайомитися з традиціями та побутом карпатського краю. Особливий інтерес викликають карпатські церкви з дзвіницями.

7. Сходити на каву

Львів'яни полюбляють казати говорити, що «все починається з кави - ранок, справи, любов ...». Любов до кави почалася у Львові ще у XVIII сторіччі, коли в місті відкрилася перша кав'ярня. Затишні маленькі кафе та кав'ярні, ароматний запах кави - це ще одна причина візиту до Львова. Традиційна львівська кава повинна бути зварена обов'язково в «турці». При цьому газ не годиться – потрібен розігрітій пісок, тому що тільки тоді джезва і кава нагріваються рівномірно.

на каву до Львова

8. Відчути смак шоколаду

За часів правління династії Габсбургів у Львові особливий розквіт отримали різноманітні кафе та кав’ярні. Вони заповнили місто ароматами кави, гарячого шоколаду та морозива. Для відвідувачів міста буде цікавим відвідати Львівську майстерню шоколаду. Відвідувачам цього закладу за їх бажанням подадуть шоколад у будь-якому вигляді. А великий асортимент цукерок порадує будь-якого ласуна.

9. Посмакувати легендарним львівським пивом

Музей пивоваріння у Львові можна віднести до числа унікальних. Його розважальна програма розповідає про історію пивоваріння від древніх часів аж до наших днів. Львівська пивоварня користувалася заслуженою шаною в часи правління Австро-Угорської імперії та в часи Радянського Союзу. Це було визвано тим, що в своєму арсеналі пивоварня мала велику кількість унікальних рецептів місцевого пива. Крім того, в місті зараз працює завод пивоваріння, який доставляє цей хмільний напій до барів та ресторанів Львова. Також у Львові функціонують й інші приватні броварні.

Львівське пиво то є кляса - робить з хлопа супер-аса

10. Придбати українську вишиванку

Найкращим сувеніром під час відвідування Львова вважається українська вишиванка – біла полотняна сорочка з вишивкою, виконаною в традиційних народних мотивах. Місцеві жителі одягають вишиванки на різні свята та урочисті події. На розі вулиць Лесі Українки та Театральної знаходиться ринок традиційних місцевих ремесел, який називають "Вернісаж", де можна придбати сорочку ручної роботи. Також вишиванку можна придбати на Краківському ринку, де до речі досить невисокі ціни на вишивані сорочки.
 

коментарів - 3 може ще щось напишете?

 1. viking 24.05.2014 пише:

  Архіваріус, ти забув написати ще одну причину – у Львові можна зустріти Воробуса, і піти з ним на пиво 🙂

 2. zars 24.05.2014 пише:

  viking пише:
  Архіваріус, ти забув написати ще одну причину – у Львові можна зустріти Воробуса, і піти з ним на пиво :)

  …зі сметаною 😉

 3. Архіваріус 25.05.2014 пише:

  Тоді б довелося писати нову статтю – 11 причин, щоб відвідати Львів. Я помізкую над цією пропозицією. 🙂

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*