Хеловін наближається!!! - Блог про Львів

Хеловін наближається!!!

Хеловін

У ніч із 31 жовтня на 1 листопада весь світ відмічає свято Хеловіна. Що ж то за свято таке? Звідки воно пішло? Як його святкувати?

Отже, Хеловін – це свято нечистої сили. Прийшло до нас із Америки і Канади. Зараз стає все більш популярним у країнах Європи, а зокрема і в Україні. Найбільш гучно святкують це свято у Америці. Для них це 2 за значимістю свято після Різдва. Дослівно Хеловін перекладається як надвечір’я всіх святих душ.

Саме свято походить від кельтів, які колись святкували Новий рік 1 листопада. Кельти – це народ, який жив на теренах Англії, Ірландії.

Вважалося, що 31 жовтня мертві повертаються на землю, щоб оцінити справи своїх живих нащадків. Це був день, коли злі сили могли прийти у Наш світ і наробити злого: домові стукають у вікна і двері, відьми літають на мітлі по небу, чорти всіх лякають. Саме тому і придумали гарбуз у середині із свічкою, щоб їх відлякувати. Ще на пороги ставили їжу, щоб не злити нечисть. Потім це еволюційно перейшло в пригощання дітей цукерками.

Зараз є такий модний сленг. Приходиш стукаєш у двері до сусідів, простих людей і кажеш:“Цукерки або смерть”. І вони мають дати тобі гостинця. Ще люди перевдягаються у різні костюми, влаштовують карнавали, запалення багаття, гадання, розказування страшних історій.

Також читайте:   Де цьогоріч святкуватимуть українці Новий рік?

Ну і не варто забувати про гарбуз. Одним із головних атрибутів свята являється “світильник Джека” у виді голови з вирізаного гарбуза і запаленої свічки всередині. Якщо його нема, то вже не свято. За легендою, крадій і алкоголік Джек обдурив Диявола,звідси й з’явилась традиція на Хеловін вирізати із гарбуза страшну рожицю і запалювати всередині нього свічки.

В Європі це свято відзначають по-різному: найбільш розповсюдженими є вечірки у замках, де є багато можливостей. Тут можна і у привидів погратися і ховатися є де. Наприклад, німці влаштовують жахо-карнавал у замку Франкенштейна, що неподалік Дармштадта.

В Україні Хеловін також відмічають, але, не так як у Європі. Зокрема, у НАС більше розповсюджені вечірки у розважальних закладах із елементами маскараду.

Отож, з кожною годиною стає все страшніше. ХЕЛОВІН наближається!!!

P.S. Будьте обережні із святкуванням цього свята, особливо стукання по сусідах. Щоб Хеловін не став для Вас проведенням ночі у райвідділі міліції.

Автор статті: Vorobus.Також раджу прочитати:

коментарів - 20 може ще щось напишете?

 1. Liliya ZadiRA 31.10.2009 пише:

  Медична маска – кльовий костюм )))

 2. Notorious BIG 02.11.2009 пише:

  Взагалі Хелловін не відмічав ніколи( Іноді ходив на дискотеки в цей день… Загалом звичайний день…Правда не памятаю, що цього дня робив…Але якщо вже память мені відказує – значить день пройшов не даром)))

 3. Ксю 02.11.2009 пише:

  Я цей день не святкую…ну, хіба шо фільм жахів подивлюся 🙂

 4. snickers)) 05.11.2009 пише:

  як за св”ято я цей день не рахую, але піти кудаись навечірку) вважаю обов”язковим!!))

 5. Маестро 05.11.2009 пише:

  Лишній привід для пянки))))

 6. ХрисТинчик 06.11.2009 пише:

  а я того року святкувала!!! в нас теж були гарбузи з свічками в середині!!! була компанія – було свято!! а цього року епідемія грипу і ніхто не виходить з хати!!!

  підвів нас цьогорічний грип:(

 7. Notorious BIG 06.11.2009 пише:

  Базару ноль шо святкувати це прікол! Але як святкують Хеловін у нас – просто напиваються хто як, нутам в деяких гарбузи з свічками! Але в Америці люди переодягаються в костюми, дзвонять у двері, просять цукерки, люди люб’язно віддають заздалегідь приготовлені цукерки! Тепер дивимось як би це виглядало у нас! Якийсь штріх вже напідпитку ледве ледве надягая на себе костюм зайчика, який ще залишився зі шкільних вистав у молодших класах, дзвонить у перші двері, грюкає, копає ногою шоб швидше відчинили, коли двері відкриваються “зайчик” просить пару рублів на фляшку! Хазяїн хати залюбкидає заздалегідь приготовленою лопатою чи пательнею непроханому гостю по спині 🙂

 8. Оксана 24.10.2011 пише:

  Знаю, що першого листопада, в деяки західних регіонах України, люди йдуть на цвинтар, щоб пом’янути пам’ять померлих родичів.

 9. Єва 29.10.2011 пише:

  незнаю я к ви можна його зробити собі самому свято, зробити костюми і сходити по знайомих по домівках у костюмах , а потім йти в клуб. я наприклад одягаюсь у відьму 😈

 10. машуткін 01.11.2011 пише:

  хто з вас християнин???
  це ж свято нечистої сили!!!!!!!!!!!!
  перш ніж святкувати більше взнавайте і цікавтесь про значення свят!!!!!!!!!!!

 11. adekvat 01.11.2011 пише:

  машуткін, бачиш шо коментів тут крім твого і тепер уже мого нема. Отже і сатаністів в нас не так багато. Так шо не кіпішуй

 12. adekvat 01.11.2011 пише:

  тобто тут: http://vorobus.com/2011/10/tradytsiji-svyatkuvannya-helovina-u-krajinah-svitu.html
  у свіжому пості коментів нема

 13. Stakeholder 01.11.2011 пише:

  машуткін, ага, давай просвіти нас
  (facepalm)

 14. russo turisto 01.11.2011 пише:

  Notorious BIG, А вообще ты молодец. Наверное в прошлом году сковородкой под зад получил. 😆

 15. sasha 28.10.2012 пише:

  8)

 16. Мія 29.10.2016 пише:

  НЕ ВАРТО святкувати свята нечистої сили, у нас так багато гарних християнських свят!!! для чого поклонятися нечистому у такий спосіб?! адже які ми після цього християни

  • Тарас 29.10.2016 пише:

   Те, що людина кожної неділі ходить до церкви і стоїть там годинку часу ще не робить її християнином.

 17. Eoonegay 01.11.2016 пише:

  Да кто крутой праздник ?

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*