Скорботна пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій

Пам'ять жертв голодомору

Про цей день не згадати – то себе не поважати і свою країну. Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв голодомору і політичних репресій. Досі як подумаєш скільки людей померло від цього геноциду, то аж страшно стає. тільки подумати, що люди могли помирати від голоду, то аж мурахи по спині біжать.

Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, як голодомор 1932-1933 р.р., історія не знає. Ясно одне – голод в Україні виник не внаслідок стихійного лиха, а був організований штучно.

Голодомор – це народна трагедія, українське пекло 30-х років, яке запалив сталінський режим. Це чорна сторінка української історії. Це був справжній терор голодом, кара за “куркульський саботаж”, а фактично – засіб винищення селянських родин.

Голодомор як геноцид українського народу сталінським режимом у 1932—1933 р. офіційно визнаний урядами України, Австралії, Угорщини, Ватикану, Латвії, Литви, Естонії, Італії, Аргентини, Канади, Грузії, Польщі, США, Іспанії, Перу, Чехії та Колумбії.

І хоча у той час голоду як такого не було, бо влада мала достатньо запасів, щоб прогодувати людей, але цього не робила спеціально. У серпні 1932 року був прийнятий закон, який передбачав смертну кару за розкрадання колгоспного майна, так званий “закон про п’ять колосків”. Незабаром з’явився закон про “боротьбу з спекуляцією”, який передбачав ув’язнення в концтаборах від 5 до 10 років для тих селян, які, рятуючись від голоду, намагалися обміняти домашні речі на харчові продукти у містах.

Голод забрав мільйони життів. Різні джерела кажуть по-іншому, але точної цифри назвати не може ніхто. Приблизно кажуть від 5 до 10 мільйонів людей. Це просто жах. Навіть хвороби не потрібно. А якщо ще пошукати хроніку, що люди їли і собак і котів, то аж лячно стає.

Подумати скільки людей загинуло, а народжуваність впала. Я переконаний, що якби не голод, то Нас зараз було би набагато більше.

А так наслідки голодомору привели до того, що підірвано сили в народу в обстоюванні споконвічних національних прав; ті хто вижив, то підірвав навіки своє фізичне і психічне здоров’я; Київщина втратила третину свого населення; найбільше від голоду постраждав схід України; багато жителів пішло у небуття і на Васильківській землі.

Також до Вашого відома опитування проведене Інститутом Горшеніна. 66,3% респондентів вважають, що Україна в 1932-1933 роках була лише частиною «голодних територій СРСР». Близько третини опитаних (32,2%) вважають, що Голодомор був геноцидом тільки українського народу, а 1,5% громадян України відповіли, що ніякого Голодомору взагалі не було.

У Львові як і у всій Україні о 16.00 буде хвилина мовчання (зупинка роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах та організаціях (крім підприємств, де це не допускається за технологією виробництва), рух громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.

А опісля відбудеться запалення свічок у пам’ять жертв голодомору.

Вшанування пам’яті жертв голодомору студентами Львівської комерційної академії
Вшанування пам’яті жертв голодомору студентами Львівської комерційної академії
Вшанування пам’яті жертв голодомору студентами Львівської комерційної академії

Запали і ти свічку пам’яті у пам’ять про жертв цього страшного лиха – ГОЛОДОМОРУ. І я думаю кожна людина зрозуміє, що у цей день веселитися, то …Також раджу прочитати:

коментарів - 8 може ще щось напишете?

 1. zars 28.11.2009 пише:

  Усе це, звичайно, не можна забувати. Але чекати, що воріженьки України згинуть, як роса на сонці – абсурд! Якщо ворога неможливо переконати, його потрібно вбити. СЛАВА УКРАЇНІ!!!

 2. bankiduki 28.11.2009 пише:

  Сьогодні якраз у Вузі вшановували хвилиною мовчаннях загиблих ,жертв Голодомору.Вічна паять їм.

 3. bankiduki 28.11.2009 пише:

  Голодомор був геноцидом не лише українського народу,дійсно від нього постраждали й інші меншини, але потрібно памятати що найбільше на тодішніх землях проживало саме укранців.Вина цьому тодіншя система-монстр,не збагну людей які досі підтримають ці гасла і вшановують вождів.Ці люди сліпи духовно,проте не я їм суддя.

 4. Маестро 30.11.2009 пише:

  Є напевне більш дипломатичні методи знищення ворогів, якщо ми почнем їх вбивати, вони почнуть вбивати нас, а тут я сумніваюсь що наша вогнева міць і патріотизм нам сильно поможе, потрібно визнати шо Україна в світі як псих-одинак, і щоб наживати собі ворогів потрібно спершу мати хороших друзів…

 5. Notarious BIG 03.12.2009 пише:

  в нас голоду не було, треба завжди заначку мати, в горах завжди є чим поживитись, грибів назбирати, галюциногенних

 6. Notoriaus BIG 03.12.2009 пише:

  нічо скоро в них від грипу всі свині здохнуть, і вони деградують без сала, а гриби вони тільки їстівні їдять – от тупі

 7. Notarious BIG 03.12.2009 пише:

  їм треба було тоді бабла зрубати, і в колгоспи всіх позганяти от і вигребли усе під чисту, але найгірше те що досі стоять пам’ятники їхнім заводілам, бандюкам

 8. Narcus 08.12.2009 пише:

  А бандюків на теперішній час стало ще більше!!! А таких мразів просто потрібно ставити до стінки!!! При такій ситуації, як зараз твориться в країні- вони людей до гробу і без голодомору заженуть!!!

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*