Як я квасив капусту

Квашення капусти

Надворі листопад. Діло вже тягнеться до зими. Хороші хазяїни зазвичай у цей час готуються до зими. Якщо закрутки вже зробили давніше, то зараз саме сезон квасити капусту. Хто її купляє на ринку, хто має свою на городі, але саме головне правильно її наквасити. Вирішив цю справу попробувати і я.

Найперше скажу де можна купити капусту. Пару років тому, то її продавали навіть біля кожного будинку. Але, зараз складніше. Люди зрозуміли, що у даний час складно вирощувати капусту і ще її потім можуть не купити і закинули це діло. Але, не всі. Зараз капусту продають переважно на ринках, біля них. Також найпопулярнішим ринком, де можна купити капусту є ринок ШУВАР. Там завжди є капуста.

Загалом капуста дуже корисна для людини. Вона містить майже весь набір вітамінів і, зокрема, унікальний противиразковий вітамін U, фітонциди, ферменти, солі калію, кальцію, фосфору, сірки, заліза, йоду.

Клітковина капусти покращує травлення, сприяє виведенню з організму шлаків і холестерину, тобто затримує розвиток атеросклерозу. У цьому овочі мало азотистих сполук, тому качаниста необхідна людям з хворими нирками, зокрема діабетикам. Вживаючи її, ми підвищуємо імунітет до багатьох недуг, краще спимо і менше скаржимося на головні болі.

Ладно, вистачить говорити про корисність, перейдемо безпосередньо до квашення. У мене вдома капусту квасить завжди тато із мамою. Цього разу вирішив попробувати і я. Але, на відміну від дерунів, я вже слухався порад рідних.

Отже, купили ми капусту кілограм 45. Цього достатньо на 40-а літрову кастрюлю. Обов’язково потрібно мати машинку для того, щоб сікти капусту. Її продають у магазинах, можна позичити у сусіда, але саме краще мати свою.

Перед тим як квасити капусту треба її підготовити. Що я маю на увазі? Потрібно вирізати качани і порізати капусту на половинки. Цим займалися я із мамою. Мені ніфі*а не получалося. Але, згодом став справжнім професіоналом. Також потрібно натерти моркву. Тут вже на свій смак. Мама казала, що на 45 кілограмів приблизно 1 кілограм моркви.

Також читайте:   Як приготувати лазанью

Коли все готове – приступаємо до січкування. Беремо пару головок капусти і січкуєм. Потім добавляємо солі, моркви і тарасуємо. За таким принципом діємо, поки не зробимо все. Загалом варто сказати, що на квашення капусти іде приблизно кілограм солі. Не спорю, зразу мені нічого не виходило. Тато з мамою кричали, але потім заспокоїлися. Особливо важко тарасувати капусту.

Коли вже наквасили, то закриваємо її кришками і ставимо наверх щось важке. Переважно це камінь. Ви скажете для чого? а для того, щоб її придавити і вона викісала. Щоб капуста швидше викісала потрібно її поставити у тепле місце. Але, не забудьте збирати квас в окрему посудину. Якщо його потім не стане, то будете доливати.

Добре все я зрозумів. Потім питаюся, а коли я зрозумію, що вже можна викладати капусту у банки? Мама сказала, що якщо капуста не впускає бульок і закісає, то можна вже викладати.

Ви знаєте квашена капуста годиться для багато чого. З неї можна робити салат, тушити капусту, вареники, капусняк, пиріжки тощо.

А ще пам’ятаю був у дантиста, то казав він мені, що якщо є запалення ясен, то треба жувати капусту і воно перейде.

Отака от історія з капустою. Вроді не складно, але як приходиться до діла, то виникають проблеми. Зате, потім вже знаєш, що коли прийдеться квасити капусту, то Ви вже будете професіоналом цього діла.

Рецепт квашеної капусти можна подивитись на блозі “Янусина кухня” тут: Як квасити капусту. Отож, спробуйте і Ви! Смачного!

Автор статті: Vorobus.Також раджу прочитати:

коментарів - 9 може ще щось напишете?

 1. Маестро 22.11.2009 пише:

  Я до речі якраз квашу капусту, є певні відмінності в технології але це вже секрет фірми))

 2. Захар 22.11.2009 пише:

  Автор собі гонить,молодець. До речі я і сам давно не квасив капусти,здалося б зробити благе діло

 3. bankiduki 22.11.2009 пише:

  Ага,є чекаю ще дописів , як я квасив помідори і маринував кабачки, цікаво було б щоб автор поділився секретом кулінарії

 4. Notorious BIG 24.11.2009 пише:

  а до капусти тепер обов’язково треба “заквасити” якоїсь гіркої настойки 🙂

 5. Маестро 30.11.2009 пише:

  Якщо почати “квасити” якусь гірку настойку то капуста яка мала б кваситись піде на закуску))))))))))

 6. Notarious BIG 03.12.2009 пише:

  а ще її дуже люблять козли, а вони туфту жувати не будуть, а козляче молоко має найбільше вітамінів, так що запивайте козлячим молоком

 7. Notoriaus BIG 03.12.2009 пише:

  і найголовніше не забудьте грибів туди покласти, а то ніц вставляти не буде

 8. Notarious BIG 04.12.2009 пише:

  а ще є хороший рецепт: квасити в спирту і засипати в якості приправи драбчиком, потім вставляє ще крутіше

 9. фотограф 02.04.2016 пише:

  квашена капуста напевно найкорисніший і найдоступніший продукт взимку

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*