10 найважливіших подій 2009 року в Україні

Рейтинг найважливіших подій 2009 року за версією Воробуса

Ось і закінчується цей 2009 рік. Для когось він успішний, для когось не дуже. Але, який би він не був – хай йде від Нас. Чекаємо року Тигра. Може він буде успішнішим ніж цей 2009 – рік Бика.

Традиційно у кінці кожного року підводять підсумки року, що минає. Проводять їх у спорті, політиці, культурі тощо. Сьогодні популярний сайт на теренах Львівщини Vorobus.com попробує визначити 10 найважливіших подій 2009 року в Україні.

Подій було багато, але найбільш важливими на мою думку були такі:

1. КРИЗА.

КризаЦе дуже болюча тема. Вона почалася ще із кінця 2008 року і триває до сьогодення. всі добре пам’ятають, що творилося із доларом протягом року. Люди не могли зняти гроші із банківських рахунків. Банки банкрутували, бо всі масово знімали гроші. Та і зараз така сама ситуація. Гроші зняти можна, але обмежену кількість.

Також складна ситуація із роботами. Студенти закінчують ВУЗи, а працювати не має де. А все просто – криза. Багато людей скоротили. Я вже не говорю за інші верстви населення. Одним словом світова криза не оминула і Нас.

А ціни? А нерухомість? Про це можна писати багато, але і так всім все ясно.

Але, люди призвичаїлися до неї і на мою думку в найближчі часи ми її подолаємо.

2. Передвиборча компанія

ВибориНу як про неї не згадати. Одразу ж після свят, а точніше 17 січня, Україну чекають президентські вибори. А тому політики зараз активно проводять агітації. По місту неможливо перейти, всі сунуть тобі рекламу. Прийдеш додому ввімкнеш телевізор і тут вони.

До чого я веду. Зараз всі хочуть залучити додатковий електорат. А людям від того не легше. Хто його знає як кі будуть ці вибори і що чекає країну після них.

3. ЄВРО-2012

Ця тема також була популярна в обговоренні протягом року. Довго ходили розмови чи буде європейський форум у Нас чи ні.

Люди навіть почали анекдоти про Євро-2012 в Україні складати. Але, все ж 11 грудня Виконавчий комітет УЄФА на Мадейрі прийняв остаточне рішення залишити за Києвом, Донецьком, Львовом та Харковом право приймати матчі Євро-2012. Польща делегує такі міста як: Варшава, Гданськ, Познань та Вроцлав. Україна прийме 16 матчів, а Польща -15.

Але, ще зараз ходять чутки що те чи інше місто може пролетіти повз Євро. Побачимо як воно буде насправді і чи дійсно у Нас буде чемпіонат. Радує тільки одне, що у Харкові і Донецьку стадіони вже готові. Львів поки м’яко кажучи відстає.

4. ГРИП

А ця тема – це було щось. Такої паніки я ще не бачив із часів поїзда в Ожидові. Але, то ще квіточки. Поїзд, то скоро забули, а тут інше. Люди почали вмирати. і кожен день з’являлася інша інформація. Дійшло до того, що в Україні виявили Свинячий грип. У аптеках жарознижуючих препаратів не було. А за маски я взагалі не кажу. Зараз ситуація стабілізувалася, але чи надовго?

Також читайте:   "Сухий" закон у Львові

5. Донецький Шахтар виграв КУБОК УЄФА

Кубок Уєфа20 травня 2009 року надовго ввійде у історію українського футболу. У фіналі кубку УЄФА донецький «Шахтар» здобув перший євротрофей для України. Із рахунком 2-1 подоланий був німецький Вердер.

Ейфорія була незабутньою. Вся Україна відчула, що ми у футболі все-таки чогось варті. Люди гуляли цілу ніч. А згодом трофей возили по найбільших містах України, щоб показати людям.

6. Газовий конфлікт між Україною і Росією

Газовий конфлікт між Росією та Україною – комерційна суперечка про борги, ціни і постачання природного газу з Росії на Україну, а також транзит газу через територію України в 2009 році. У результаті конфлікту з 1 січня припинилася подача газу для України, з 5 січня зменшилася подача для європейських споживачів. З 7 січня транзит російського газу через територію України був припинений повністю. Після досягнення домовленостей про ціни та підписання 19 січня в Москві відповідних контрактів, 20 січня поставки газу для України і транзит до Європи поновилися.

7. Збірна України по футболу не вийшла на чемпіонат світу із футболу

А це взагалі була трагедія. Два роки надій і сподівань і одна гра все вирішила. Програли Наші хоч і минулим чемпіонам Європи, але що не кажіть не найсильнішій команді, яка могла Нам попастися. Короче кажучи – не повезло. Ай та навіть згадувати це не хочеться. Грали грали і програли. Греки зловили Нас на контратаці і у підсумку ми програли 1-0.

Добре, щоб хоч чемпіонат Євро-2012 проводили в Україні. Ми там будемо точно. 🙂

8. Ситуація із судном Фаїна

Судно ФаїнаФаїна — українське вантажне судно, ходить під прапором Белізу.25 вересня 2008 року судно було захоплене сомалійськими піратами. На момент захоплення судна піратами екіпаж складався з 21 людини, із них 17 громадян України, 3 громадян Росії та 1 громадянина Латвії. На борту корабля знаходився військовий вантаж, призначений для Кенії.

Тільки 4 лютого 2009 року отримавши викуп пірати покинули судно. Викуп склав 3 мільйони 200 тисяч доларів.

9. Рейковий автобус у Львові

А це взагалі було несподівано для Львова. Ну я все кажу і буду казати. Скільки живу, стільки і дивуюся. Але, на цей раз із позитивної сторони. Автобус, який їздить по рейках впровадили у Львові як залізничний транспорт.

Поступово такий вид громадського транспорту буде впроваджуватися і у інших містах. Скажу тільки одне, автобус комфортабельний. Чимось мені нагадав метро, але це краще.

10. Відкриття сайту “Воробус.com”

Безперечно найважливішою подією року, що минув є відкриття БЛОГУ про Львів, життя та інші приколи – найкращого сайту на теренах Львівщини.

Сайт кожного дня стає все більш популярнішим. За неповних три місяці існування вже була проведена одна акція, розіграно призи. Автор сайту навіть балотується на Президента 🙂

Отакий от був цей рік. Чекаємо наступного року та нових подій!!!

Автор статті: Vorobus.Також раджу прочитати:

коментарів - 9 може ще щось напишете?

 1. Архіваріус 28.12.2009 пише:

  Росія поступає як справжній загарбник. І ціну вміє поставити варварську. Це дуже характерно для кремля, Росія як була загарбником, так ним і залишилася.
  А кандидати всі без винятку справжнє фуфло.

 2. zars 28.12.2009 пише:

  Не ПО ФУТБОЛУ, а З ФУТБОЛУ… “ПО…” – це зовсім інше!

 3. bankiduki 28.12.2009 пише:

  Ну чому ж ти так Категорично zars’e ,якраз якщо висловлюватися про наш Футбол то здебільшого підходить вживати “ПО”. ПоЛізічемпіонів,Почемпіонату в Африці,ПочемпіонатуУкраїни
  Лише винятки – з 2012 і з кубком УЕФА 😀
  Доречі стаття пізнавальна – рік пройшов дійсно насичено,особливо останній квартал.Сподіваємося наступний рік буде таким же насиченим але побільше б позитиву.

 4. Хмм… Нормальний список, Лише на мій смак не вистачає все таки збалансованості. Криза, але Україна продовжувала запускати в космос супутники, підписала багатомільйонний контракт з Канадою по запуску свого комунікаційного супутника, сенсаційно жирний багатомільярдний контракт на танки, таке. Доброго було багато більше, але про це майже ніхто не говорив.

 5. Narcus 02.01.2010 пише:

  Воробус ти забув дописати до 10-що появилась на блозі свиня,,Нотаріаус ПІГІ,, яка гадить в продовж відкриття :0 🙂

 6. Notorious BIG 06.01.2010 пише:

  Наркус…як смішно…іди стріляйся 🙂 Я знаю чому ти такий схарений на мене 🙂 Тебе бідолагу блохи закусали напевно 🙂 Я куплю тобі спеціальний нашийник, може тоді ти вже будеш лизати мені пятки та махати хвостиком від радості 🙂 Мій блохастику 🙂 ахахахах 🙂

 7. Narcus 06.01.2010 пише:

  Знову Свиня говорити почала-запрошую всіх відвідувачів блогу подивиться на мого друга ненаглядного-гаварящій Нотаріаус Пігі-всезнаючий як Мейсон!!! 🙂

 8. Notorious BIG 18.01.2010 пише:

  Смійся, смійся 🙂 досмієшся, поки той Мейсон не почне тобі стріляти щелбани своєю ж “шляпою” тобі по лобі 🙂

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*