Чи варто вирубувати ялинки?

Ялинка

Новий рік не за горами. Всі готуються, щоб вдало відсвяткувати його. Адже говорять: “Як його зустрінеш, так і проведеш”. Неодмінним атрибутом свят, зокрема Нового року, є ЯЛИНКА. Хтось її поставив на Миколая, хтось ставить зараз. Багато людей практикують штучні ялинки, багато живі. Але, чи варто вирубувати ялинки?

Зараз у останні дні 2009 року дуже зріс попит на ялинки. Всі хочуть, щоб свято відбулось на найвищому рівні. Тому і купляють ялинки.

Вчора їхав біля привокзального ринку, там тих ялинок повно. І легальні продавці і напевно не легальні продають зелені красуні. Ясно, що люди купляють їх. Але, що ж буде із тими ялинками, що не куплять. Їх просто-напросто викинуть на сміття або спалять. Та і якщо так подумати на тверезу голову, що з тих ялинок, що люди поставлять. Побудуть днів десять і прийдеться викидати. А скільки природи знешкоджується за цей період.

В Карпатах і в Косівському районі зокрема назріла складна ситуація із молодняком шпилькових порід, особливо з ялицями. Щорічно в грудні — січні вирубувались на новорічні ялинки сотні тисяч хвойних молодих дерев. Вирубка молодняку ялиці призвела до значного погіршення стану і стійкості лісів. Як відомо, ялицеві лісостани характеризуються вітростійкістю, мають високі водорегулюючі та протиерозійні властивості. Ялиця є однією з найбільш високопродуктивних деревних порід, яка може досягати віку 500-600 років.

Люди не задумуючись вирубують, а потім жаліються, що повені набридають, урагани тощо. Це все від вирубки лісів. Зрозуміло, що не тільки із ялинок складається ліс, але якщо такими темпами вирубувати, то скоро ми докотимося до ручки.

Ви скажете, що ну і що. Предки ж також мали ялинки. Як свідчить історія у давнину наші родичі прикращали, але не деревця, а гілочки ялини.

Чому ж і зараз Нам не робити так само?

Як альтернативу пропонують купляти штучні ялинки. Це теж вихід. Люди бідкаються, що вони дорогі, але раз купив і практично на все життя буде.

Ще є варіант просто понавішувати гірлянд. Це теж класно. А жива ялинка є на центральній площі кожного міста.

Не спорю. Жива ялинка корисна для здоров’я. Вона не тільки приносить радість, а ще й корисна для здоров’я, оскільки має в собі масла які позитивно впливають на серцево-судинну систему людини.
Але справа не в тому, а в гуманізмі… Як народ масово винищує ялинки, а вони ростуть не 7-10 років, а 15-20. А тут раз і зрізали. 🙁 Ми повинні думати про майбутнє.

Якщо ж Вам все-таки закортіло мати живу ялинку вдома, то поставте собі гілочку і вже менше будемо шкодити природі.

Бережіть природу і збережете наше майбутнє!!!

P.s. Людям у селах набагато легше. Кожен біля хати має дерева. От вони і їх прикрашають. І ви навіть не помітите, що це не ялинка. 🙂Також раджу прочитати:

коментарів - 7 може ще щось напишете?

 1. Я щороку ставлю штучну ялинку, а також купую вінок із гілок ялиці. Звичайно, вирубування новорічних ялинок – то не вельми втішне явище, але автор повинен розуміти, що з цією метою створені спеціальні плантації, де їх для цієї мети врощують. Певна річ, що є багато нелегальних заготівель, проте, найстрашніше – це вирубування на деревину ялицевих і смерекових пралісів, саме цим і треба перейматися.

 2. zars 29.12.2009 пише:

  Бережіть ліс! Він нам ще пригодиться!… СЛАВА УКРАЇНІ!

 3. Lanagur 29.12.2009 пише:

  щоб шось брати – треба спочатку віддати. Я не думаю, що на стихійних ялинкових базарах ялинки з таких плантацій, де їх для того вирощують. Так шо треба оберігати природу не на базарах ялинкових, де вже пізно махати кулаками, а там звідки ці ялинки вирубують. Відловити цих “лісорубів” і відправити на роботи по відновленню наших лісів.

 4. Архіваріус 31.12.2009 пише:

  Як співається в народній пісні:
  Не рубай ліщину, най горіхи родить.
  Не бери Параню, най си ще походить.

 5. Narcus 02.01.2010 пише:

  Я завжди ставлю ялинку -як зимові свята та й без ялинки-так якось веселіше святкувати 🙂 З Новим Роком та Різдвом Христовим 🙂

 6. Notorious BIG 06.01.2010 пише:

  У мене вже роки 4 така висока прикольна, гарна але штучна ялинка! базару нема, шо вона в дійсності дорога, але я проти вирубу лісук, адже його вирубають навіть більше, ніж можуть продати!!! а ці дауни, що продають, у них же навіть нема документів на вирубку лісу, куда блА дивляться наші лісники? вони дивляться собі у кишеню… 🙁 корупція усюди… Украйна в лайні!!!

 7. YuliaMayya 24.12.2011 пише:

  А мені завжди і хотілося живої ялинки (бо пахне класно і настрій зразу десь береться), але і шкода, що її рубають. Хотіла ялинку в горщику, але вона займає багато місця, та й потім її висаджувати треба – не вічно в хаті бути. А минулого року купила араукарію: на вигляд – як дуже делікатна ялиночка в горщику, щоправда майже не пахне і прикрашати її можна тільки майже невагомими прикрасами. Зате вона вічно зелена, вічно маленька і компактна і вічно дарує святковий настрій, навіть літом:) І рубати нікого не треба 🙂

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*