Обережно! Даішники

ДПС

Свята святами, а їздити треба за правилами. Зараз, коли люди готуються до буйних святкувань треба бути обережним на дорогах. Аварії, то само собою не потрібно робити, але ще треба не порушувати правила дорожнього руху. Особливо у даний час, коли штрафи великі. А ДАІШНИКИ можуть бути де завгодно, за любим кутом.

Залишається мало часу до Нового року і свят. Люди масово закуповують продукти, щоб гарно відсвяткувати. Ясно, що в руках і на маршрутках все не привезеш. Треба використовувати "колеса" - Автомобіль. А тут починаються веселості. Тепер як в кінці 2008 року збільшили штрафи, всі бояться порушувати правила, бо можна влетіти в копійку. Водії маршруток навіть не хочуть зупинятися як колись. Грошей то шкода.

Он недавно друг розказував історію. Їде вранці на роботу зупиняє наряд ДПС. Спочатку перевіряють документи, а потім починають на понт брати. Мол чи не пили. Добре, що друг сказав, що п'є тільки на забавах, а то пришили би зараз всякого. Із цим треба важати.

Зранку перед виїздом із гаражу треба перевірити машину чи все справне. Ясно, що якщо фара не світить, то ще можна викрутитися, але якщо номерний знак у болоті, то зразу плати штраф. Таких дрібниць є багато.

Головне знати свої права і вміти розмовляти із гаїшниками.

Дуже часто даішники ховаються у простих машинах. А тут людина їде проти руху і вони вилазять. Ото хохма тоді. Не знаєш як від них відчепитися. Звичайно, що можна на місці дати гроші. Щоб не говорили, що гаїшники їх не беруть, але випадки є і часті.

А ще ці так звані фари, що визначають швидкість. Навіть не помітиш де вони є. А через пару днів Вам прийде штраф додому. Ото тоді "весело" стає.

Найкраще взагалі не порушувати правила. І спати будеш спокійно, і цілий залишишся і гроші не треба буде викладати. 🙂

На свята водіям краще не вживати алкогольних напоїв, бо можна наробити дурниць. а що мало є випадків, що понапиваються і тягне на пригоди. Добре, щоб це хоча б обійшлося штрафом. Головне, щоб всі були живі здорові.

Висновок такий, що їздити треба тоді коли тверезий і знаєш правила дорожнього руху.

А насамкінець наведу перелік і розцінки штрафів:

Порушення Старі штрафи Нові штрафи
ДТП і постраждалі
Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, що управляє транспортним засобом, внаслідок чого постраждалому нанесені тілесні ушкодження середньої тяжкості
Ст. 286 Кримінального кодексу
до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (до 1700 грн.) від 200 до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 3400 до 8500 грн.)
Переобладнання транспорту
Порушення правил безпеки руху, що діють на транспорті, а також правил, норм і стандартів виготовлення, переобладнання, ремонту транспортних засобів, що зумовило загибель людей або інші тяжкі наслідки
Ст. 291 Кримінального кодексу
до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (до 1700 грн.) від 200 до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 3400 до 8500 грн.)
Забруднення навколишнього середовища
Експлуатація громадянами автомототранспортних і інших пересувних засобів і установок, біля яких вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах, а також рівень впливу фізичних чинників, здійснюваних ними під час роботи, перевищують встановлені нормативи
Ст. 81 Кодекс про адміністративні правопорушення
від 1 до 3 неоподатковуваними податком мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.) від 30 до 50 неоподатковуваними податком мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн.)
Ремінь безпеки
Порушення правил користування ременями безпеки або мотошлемами
Ст. 121 Кодексу про адміністративні правопорушення
від 0,2 до 0,5 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 3,4 до 8,5 грн.) від 3 до 5 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 51 до 85 грн.)
Технічний стан і техогляд
Управління водіями транспортними засобами, які мають несправності гальмівної системи, рульового управління, зчеплення, зовнішніх світлових приладів або інші
технічні несправності, з якими згідно встановленим правилам експлуатація їх забороняється, або переобладнаними з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, а також що своєчасно не пройшли державний технічний огляд
Ст. 121 Кодекс про адміністративні правопорушення
від 1 до 2 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 17 до 34 грн.) від 20 до 25 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 340 до 425 грн.)
Незареєстроване авто з брудними номерами або без них, відсутність талона про техогляд
Управління водіями транспортними засобами, не зареєстрованими або не перереєстрованими в установленому порядку, без номерного знаку або з номерним знаком, який не належить цьому засобу або не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим не у встановленому для цього місці, закритим іншими предметами або забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знаку з 20-метрової відстані, а також без талона про проходження державного технічного огляду
Ст. 121 Кодекс про адміністративні правопорушення
від 2 до 5 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 34 до 85 грн.) від 10 до 15 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 грн.)
Перевищення швидкості
Перевищення водіями швидкості руху транспортних засобів, порушення вимог дорожніх знаків і дорожньої розмітки, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, відмова надати перевагу в русі пішоходам на нерегульованому пішохідному переході.
Ст. 122 Кодекс про адміністративні правопорушення
при перевищенні більш ніж на 20 км. на годину - попередження або від 0,5 до 1 неоподатковуваного податком мінімуму доходів громадян (8,5 до 17 грн.) при перевищенні більш ніж на 20 км. в годину - від 15 до 20 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 255 до 340 грн.);
при перевищенні більш ніж на 50 км. в годину - від 30 до 40 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 510 до 680 грн.)
або 30-40 годин громадських робіт
Перехрестя, "червоне світло" і обгін
Порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів спільного користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, ненадання переваги в русі маршрутним транспортним засобам, порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду, безпечній дистанції, порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними игналами при початку руху або зміні його напряму Ст. 122 Кодекс про адміністративні правопорушення
від 0,2 до 0,5 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 3,4 до 8,5 грн.) проїзд на заборонний сигнал світлофора - від 0,5 до 1 неоподатковуваного податком мінімуму доходів громадян (від 8,5 до 17 грн.) від 25 до 30 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 425 до 510 грн.)
Мобільний телефон
Користування водієм під час руху транспортного засобу засобами зв'язку без спеціальних технічних пристроїв, що дозволяють вести розмову без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними термінового службового завдання)
Ст. 122 Кодекс про адміністративні правопорушення
- від 25 до 30 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 425 до 510 грн.)
Створення аварійної обстановки
Створення аварійної обстановки, зокрема, якщо водій змусив інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрям руху або зробити інші заходи по забезпеченню особистої безпеки або безпеки інших громадян, що підтверджене фактичними даними (свідчення притягуваних до адміністративної відповідальності осіб, пострадавшого, свідків, свідчення технічних приладів і засобів фото- і відеоспостереження та іншими документами)
Ст. 122 Кодекс про адміністративні правопорушення
від 2 до 4 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 34 до 68 грн.)
або позбавлення права управління транспортними засобами на термін від 6 місяців до 1 року
від 40 до 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 680 до 850 грн.) або позбавлення права управління транспортними засобами на термін від 6 місяців до 1 року
Покинути місце події
Якщо водії транспортних засобів, інші учасники дорожнього руху покидають порушуючи встановлені правила місце дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)
Ст. 122-4 Кодекс про адміністративні правопорушення
від 8 до 10 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 136 до 170 грн.) або позбавлення права управління всіма видами транспортних засобів на термін від 1 до 3 років від 15 до 18 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 255 до 306 грн.) або 30-40 годин громадських робіт, або адміністративного арешту на термін від 10 до 15 діб
Водіння без прав
Управління транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред'явили, не передали для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, талона до нього, реєстраційних і інших документів, які підтверджують право користування або розпорядження транспортним засобом, а також поліса (договори) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів
Ст. 126 Кодекс про адміністративні правопорушення
від 0,5 до 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (від 8,5 до 17 грн.) від 25 до 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 грн.)
Управління в стані сп'яніння
Управління транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного, іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу і швидкість реакції, а також відмову особи, керівника транспортним засобом, від проходження згідно встановленому порядку огляду на предмет сп'яніння
Ст. 130 Кодекс про адміністративні правопорушення
від 15 до 20 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (255 до 340 грн.) або позбавлення водійських прав на термін від 1 до 2 років; при повторному порушенні протягом року - від 20 до 40 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (340-680 грн.) з платним вилученням транспортного засобу або без такого, або позбавлення водійських прав на 2-3- років від 150 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 2550 до 3400 грн.) або позбавлення водійських прав на термін від 1 до 2 років, або 40-50 годин громадських робіт, або адміністративний арешт на термін від 7 до 10 діб; при повторному порушенні протягом року - позбавлення водійських прав на 2-4 роки з платним вилученням транспортного засобу або без такого, або 50-60 годин суспільних робіт, або адміністративний арешт на термін від 10 до 15 діб

P.s. Чув на Сихові людей штрафують, що переходять вулицю у незазначених місцях. Штраф за таке порушення близько 80 гривень. 🙁Також раджу прочитати:

коментарів - 3 може ще щось напишете?

 1. Архіваріус 31.12.2009 пише:

  Даішники, якось немилозвучно, краще оператори машинного доїння, або пастухи – бо пасуться навіть на асфальті.
  Всіх водіїв вітаю з наступаючим Новим роком та їзди без пригод.

 2. Narcus 02.01.2010 пише:

  Вони готуються до Різдвяного Вертепу- а в вертепі участь будуть приймати лише пастушки 🙂

 3. Notorious BIG 06.01.2010 пише:

  Да макал в анал я тих даїшніків!!! Корупціонери мать їх 🙂 Була б моя воля – позвільняв би усіх і найняв би нових, які би “брудні” гроші клали би не у карман собі, а у карман мені 🙂

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*