Тетянин день

Тетянин

Традиційно після Різдвяних свят 25 січня святкуємо Тетянин день. В цей день всі жінки, що носять таке ім’я святкують свої іменини. Не забудьте поздоровити всіх Ваших знайомих із цим святом.

Одні скажуть: «Іменини і що такого, що мало їх є у році?». Тетянин день особливий, бо він вважається днем студента.

Як відомо, день студента святкують двічі. Перший раз – 17 листопада, адже це є Міжнародний день студента, а другий раз – 25 січня, бо Тетяна – покровителька Вищої школи і з нею характеризується студентство. Є багато суперечок коли ж все-таки святкувати цей празник. Але, кожен свідомий студент знає про своє професійне свято і святкує коли хоче. Найкраще напевно святкувати двічі. 🙂

Те, що День студента святкують двічі на рік – тільки плюс для самих студентів. 🙂

Ім’я Тетяна дуже поширене. На кожну 1000 людей у XVIII ст.. припадало 18 Тетян, у XIX ст.. – 20, до 1917 року – 36, 20-ті роки – XX ст.. – 16, після 60 – х років – 116.

Походить від латинського слова "Татіус».

Ім'я Тетяна прийшло до нас із Стародавнього Риму і перекладається як "миротвориця".

Свята Тетяна була знатною римською дівчиною. Батько Тетяни тричі обирався консулом Риму і виховав дочку в істинній вірі. Тоді всі поклонялися язичницьким Богам, а сім’я Тетяни проповідувала християнство. Гоніння на християн при правителі Александре Севере були дуже жорстокими. Тетяну пекли вогнем, потім засліпили і кинули на поживу до лева. Але лев її не зачепив. Свята прийняла всі муки, але від віри не зреклася. Кати спочатку стратили її батька, потім і саму Тетяну.

Саме в цей день - 25 січня 1755 року, обер-камергер Шувалов підніс на затвердження імператриці Єлизаветі Петрівні указ про заснування Московського університету.
Потім еволюція і цей день увійшов в історію як – Тетянин день або День студента.

Ось чому саме 25 січня вважається днем студентів.

Самі ж студенти у цей день говорять різні віршики типу:

Біжать роки без відпочинку,
Не роблять ні на день зупинки,
Проте студентам раз у рік,
Відпочивать зовсім не гріх.

Цікаво, що цей день має свої прикмети:

На Тетяну виглянуло сонечко – до раннього прильоту птахів.

Сніг на Тетяну – дощове літо.

Мороз і сонце – хороше літо.

Незважаючи на те, що історія свята своїм корінням сягає в далеке минуле, традиції збереглися й донині. Студенти як влаштовувала гучні гуляння колись, так і в XXI столітті вважають за краще відзначити своє свято шумно і весело.

Адже, студентські роки закінчуться і потім Ви будете згадувати лише найкращі миттєвості свого навчання. Якщо звичайно буде що згадати.:)

Втім, студент ніколи не упустить шанс відпочити від навчального процесу - згідно з народної мудрості, від нескінченного торжества його відволікає лише сесійний час.Також раджу прочитати:

коментарів - 3 може ще щось напишете?

 1. Notorious BIG 23.01.2010 пише:

  Опа-па!
  Дякую Воробус, що нагадав!
  Треба буде маму поздравити, а то я би 100% забув 🙂
  В мене такаж сама пофігістична пам’ять як в пахана, він навіть не знає скільки мені років 🙂
  Ухахахахахахах 🙂
  Щодо студентського дійства, то це мене вже не стосується…усе в минулому вже! Але хотілося би десь увечері зібратись усім, а не двом-трьом чоловікам…але це практично неможливо я гадаю… 🙁

 2. Архіваріус 23.01.2010 пише:

  Воробус також недавно зійшов зі студентської лави, і напевно з великим задоволенням згадав би про минулі студентські роки.
  Так ті роки забути важко, а всіх зібрати за одним столом буде важко, хоча компанійка була би весела. Уха- ха.

 3. Narcus 23.01.2010 пише:

  Да були часи як святкували цей день-це просто незабутні моменти мого життя-хоч було і по всякому інколи а ж до проблем доходило-але нічого —є що згадати зараз але не буде що своїм дітям розказати 🙂

1 Згадки про дану статтю в Інтернеті

 1. Прикмети на Тетянин день, що нам прогнозують

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*