Обережно, борщівник!

борщівник

Недавно їхали ми з другом по трасі Львів-Стрий і він показав мені на узбіччі цю рослину. Вірніше там була не одна рослина, а цілі їх плантації по обидва боки дороги.

Називається ця рослина сибірський борщівник або борщівник Сосновського. Подібний він на величезний кріп і сягає 2-3 метрів заввишки, має товсте порожнисте стебло і велику квітучу верхівку. Здавалося б, ніби нічого особливого, крім велетенського зросту, в цій рослині немає, проте боршівник є дуже отруйним.

Борщівник був завезений на Україну десятки років тому для вирощування і наступної переробки на корм для колгоспних тварин, оскільки був невибагливим до умов і швидко ріс. Потім від нього поступово відмовилися, бо молоко у тварин ставало гірким, але сам борщівник уже встиг поширитися на прилеглі території.

Росте борщівник передовсім на берегах річок Дністер, Стрий, Опір, на узбіччях доріг та на пасовищах, але поширюється дуже швидко, вже навіть став підбиратися до міських масивів. Боротися з ним важко, так як рослині не страшні ні спека, ні морози.

плантації борщівника неподалік Стрия

Плантації борщівника неподалік Стрия

 

Якщо зірвати цю рослину чи просто пройти крізь зарослі - можна отримати дуже серйозні опіки, які важко гояться. Також не варто під нею фотографуватися, як під пальмою. У місці контакту шкіри із рослиною виникає некроз тканин, тому людину може морозити, нудити, підвищується температура, виникають алергічні реакції. Підступність борщівника сибірського ще й у тому, що реакція на контакт із ним виникає не відразу.

При опіках борщівником радять не перебувати на сонці, добре намилити поражене місце господарським милом і змити лосьйоном, що містить спирт. Також можна використати пантенол чи іншу мазь проти опіків. Але якщо міхурі великі і біль сильний - обов'язково слід звернутися до лікаря.

Тому будьте обережні, не ходіть куди попало і не рвіть що попало.Також раджу прочитати:

коментарів - 8 може ще щось напишете?

 1. poohitan 07.07.2010 пише:

  Я й сам колись, років у 6 мав справу з цією гадістю :\
  Я тоді був знайшов замашну паличку, поліз у кущі “рубати” траву, кропиву і так далі… Уявіть якою була радість коли я побачив такого великого “ворога” :). Повідрубував всі гілочки, ну і на мене набризкало соком 🙁
  Потім досить довго пухирі були по всьому тілі майже.

 2. Gena Bukin 07.07.2010 пише:

  Будьте обережні, не ходіть куди попало і не рвіть що попало і не їжте що попало. 🙂

 3. Архіваріус 07.07.2010 пише:

  Так борщівник підтверджує свою назву. Недарма старші брати вивозили наших родичів на Сибір – по сьогоднішній день відчуваємо їхню турботу. Бим їх не вважєв. 😀

 4. данило 07.07.2010 пише:

  в мене сусід робив з нього зупу

 5. Nestor 07.07.2010 пише:

  данило пише: в мене сусід робив з нього зупу

  а чого не борщ? 🙂

 6. данило 07.07.2010 пише:

  а я знаю

 7. Nestor 07.07.2010 пише:

  якщо цьому кріпцю не страшний Сибір, то наш край для нього благодать

 8. данило 07.07.2010 пише:

  в мене на подвіріт купа цього добра

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*