Чи існує в Україні середній клас?

Бідні люди

От ми народжуємося, йдемо вчитися, знаходимо роботу, згодом у нас появляються сім’ї і так далі. Такий кругообіг спостерігається на протязі всього життя людства.

Я вже навіть не починаю говорити про матеріальні блага, які потрібні для того, щоб забезпечити себе і свої сім’ї, якщо вони звісно що є, а не живете холостим життям.

Ще вчившись в академії на одному із уроків соціології мені сподобалася тема про класи суспільства. Їх, як відомо, є три: бідна людина, та, яка відноситься до середнього класу і багач.

У сьогоднішній статті ми поговоримо саме про середній клас суспільства. Чи існує він в Україні?

Проблема нашої країни – це те, що, на мою думку, у нас як такого середнього класу нема. І, на жаль, це тривожно і навіть дуже. Країна добре розвивається, коли середній клас переважає над усіма іншими. В Україні ж навпаки, до середнього класу себе може віднести мало хто.

Вчора цілий вечір шукав інформацію у всесвітній мережі, скільки ж в Україні живе людей середнього класу. Чесно кажучи, якихось конкретних цифр я не знайшов. Були приблизні. А це приблизно 10 відсотків населення. Мало?

Моя думка, що так. За те багатіїв у нас з кожним місяцем стає все більше і більше. Коли одні бісяться від жиру, решта населення думає як вижити.

Прикро…

Ви мене спитаєте, а за якими критеріями я визначаю хто відноситься до середнього класу?

Питання слушне, адже як і статистики скільки точно є людей середнього класу, так і ознак як таких нема. Є догадки і вони наступні.

Людина, яка відноситься до середнього класу кожного року відпочиває на морях, досить часто вона може це зробити позапланово, наприклад взяти відпустку зимою і вперед, у теплі краї.

Крім їжі, комунальних послуг, у людини, яка відноситься до середнього класу залишаються гроші і немало, щоб розважитися на різних вечірках, у клубах, вона може собі купити новий одяг і не якийсь там з підвалу Левандівки, а фірмовий. За дітей я навіть не говорю, вони також достатньо забезпечені.

А щоб мати можливість зробити вище перераховані речі, українці повинні мати пристойні зарплати. А це на мою думку, повинно бути як мінімум 8-10 тисяч гривень.

У нас вони є? Аж ніяк, середня зарплата українця близько 1800-2000 гривень, і це ще у кращому випадку. Про який середній клас тут може йти мова.

Але, незважаючи ні на які труднощі ми живемо, радіємо життю, бо воно у нас лише одне.

А ви, шановні користувачі блогу, до якого класу можете себе віднести?Також раджу прочитати:

коментарів - 4 може ще щось напишете?

 1. VIK 26.07.2011 пише:

  Так як Воробус написав про “середній клас” – то це вже точно не бідні, але ще не багачі, а десь близьки до других.

  А поідеї “середній клас” – це має бути багатіший за бідного, але бідніший за багатія.

 2. Пан П 28.07.2011 пише:

  Воробусе, а може зробити тобі на сайті відповідне опитування, га? 🙂

 3. Архіваріус 29.07.2011 пише:

  Cередній клас це середняки. Спереду торба, позаду торба, ну а середняк відповідно посередині. 😀

 4. Відчайдушна 16.07.2013 пише:

  В Україні сер. клас не сформований, бо в нас рівень освіти і займана посада не відповідає зарплаті.

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*