27 вересня – Всесвітній день туризму

Всесвітній день туризму

Сьогодні, 27 вересня, всі любителі мандрівок відзначають Всесвітній день туризму. Подія неординарна і її будуть відзначати багато шанувальників цього унікального способу відпочинку. Звісно, що кожна людина має своє уявлення про відпочинок. Один любить мандрувати, другий – до безтями закоханий у рибалку. Ще є категорія людей яка полюбляє, так зване «тихе полювання» – це любителі походити по лісових хащах і позбирати гриби.

Але якщо добре розібратися, то в принципі майже кожну людину можна визнати туристом. Навіть якщо вона не мандрувала пішки чи на велосипеді, залишаючи у себе за плечима десятки кілометрів різних доріг, стежок та бездоріжжя, не підкорювала гірські вершини і ніколи не відвідувала різні екзотичні країни.

Коли випадає нагода, напевно ніхто не проти того, щоб у вихідний день поїхати з друзями на лоно природи посмакувати шашликів. Або відправитися на рибалку з ночівлею. Якщо у вас є вільний час, то багато хто відправляється на екскурсію до музею чи ботанічного саду. Також коли ви їдете автомобілем, то напевно із задоволенням спостерігаєте за зміною краєвидів за вікном. А може у когось виникало на перший погляд безглузде бажання вийти з маршрутного таксі, яке проїжджає повз місця де ви виросли, та поблукати вулицями свого дитинства.

Відразу виникає запитання – яке відношення до цього має туризм? Справа в тому, що це все є різновиди туризму. Поїхати на шашлики – «туризм вихідного дня», екскурсія в музей – «музейний туризм», спостерігання за пейзажами крізь скло автомобіля – «автомобільний туризм», а прогулянка по вулицях свого дитинства – «ностальгічний туризм».

Також читайте:   Вітання з Старим Новим роком

І навіть коли ви відправляєтеся на відпочинок на курорт – то це також «лікувально-оздоровчий туризм». Багато хто відвідував будучи у Києві Києво-Печерську Лавру, а це вже «паломницький чи релігійний туризм». Тепер дуже модним стало, коли молода пара відразу після весілля відправляється у романтичну подорож – «весільний туризм».

А згадайте буремні 90-ті роки минулого століття, коли багато людей регулярно їздили за кордон, щоб заробити собі на хліб і до хліба. Такий вид туризму також можна назвати «бізнес-туризмом».

У зв’язку з цим туристами можна назвати майже всіх нас, окрім дуже рідкісних винятків. І починаючи з 1988 року в Україні 27 вересня відзначають свято усіх туристів – Всесвітній день туризму. Тож вітаю всіх читачів блогу Воробуса із цим хорошим святом!

P.S. З нагоди Всесвітнього дня туризму багато туристичних фірм Львова проводять безкоштовні екскурсії, також можна безкоштовно відвідати деякі львівські музеї. Детальніше про це читайте тут.

Автор статті: Архіваріус.Також раджу прочитати:

1 коментар може ще щось напишете?

  1. black0wolf 28.09.2011 пише:

    О, то я цей день правильно провів, відвідавши Тернопіль)

1 Згадки про дану статтю в Інтернеті

  1. Інтерв’ю з туристом Воробусом

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*