Таксофон: необхідна послуга чи раритет?

Чи потрібен ще таксофон?

Іду вчора по місті і побачив їх. Одразу ж згадав собі, як будучи малим, бувало телефонував за допомогою цих апаратів.

Сьогодні мова піде про такий вид зв’язку як таксофони.

Останнім часом їх все меншу і меншу кількість можна побачити на вулицях міста Львова, а можливо і всіх міст України.

Чому так, чи зникнуть таксофони із побуту українців та багато іншого читайте далі.

Таксофони у побуті з’явилися давно, ще за часів царя Марсело. Спершу вони довгий час були на монети, жетони, а згодом стали на картки.

Користуватися ним було дуже просто: заходите у магазин, на пошту чи кіоск і купляєте спеціальну карточку на визначену кількість хвилин. За допомогою неї можна було дзвонити як на домашні, так і на мобільну телефони.

На останні ніхто майже не дзвонив, бо досить швидко на картці ставало пусто. 🙂

Згодом навіть зробили функцію, за допомогою якої можна зателефонувати на вибраний вами таксофон.

Але, і це не допомогло їм. В останні роки мобільні оператори зв’язку ввели у своїх мережах досить вигідні тарифи і людям просто стало ліньки користуватися автоматами.

Це треба купити карточку, знайти автомат (таксофон) і зателефонувати людині додому, але не знати чи вона там є. А на мобілку легше. Людина переважно завжди має цей апарат із собою. 🙂

Якою буде подальша доля таксофонів?

Чесно, мені здається, що прогнози на подальшу долю таксофонів не втішні. Вони чимось нагадують касети на магнітофон чи дискети. Просто більш компактніші диски чи ті ж флешки їх витіснили із конкурентного ринку.

Таксофони стали хіба додатковим місцем, де можна розмістити рекламу. Саме недобросовісні рекламодавці заклеюють таксофони своєю рекламою.

Подейкують, що з часом у таксофони хочуть ввести додаткову функцію, яка зможе повернути таксофони на прибутковий бізнес – це буде бездротовий інтернет.

Хоча, того Інтернету є вже так багато, що поки Укртелеком надумає це робити, то інтернет у автоматах вже буде нікому не потрібний.

Наскільки мені відомо, зараз провайдерів як гною, лише плати і вибирай кращого для вас. Та і в телефонах люди вже мають інет і ще й безкоштовний. Добре би ще було, якби екран мобільного телефону був великим як у сучасних апаратах, тоді ніяких проблем у вас не буде. 🙂

Хотілося би почути вашу думку, шановні користувачі блогу, а ви ще користуєтеся таксофонами і чи взагалі колись ви їх юзали, ой користувалися?Також раджу прочитати:

коментарів - 8 може ще щось напишете?

 1. vrubli 11.02.2012 пише:

  ех, та хто ж ними не користувався, мило згадати! 🙂
  Навіть в певному плані жаль буде якщо вони повністю зникнуть, такий собі раритет на котрий приємно дивитись… 🙂

 2. Пилип Арсенійович 12.02.2012 пише:

  та кому вони потрібні? технології пішли вперед, я навіть за всіма новинками не встигаю та і що тут казати, не у всіх профі.

 3. Arden 13.02.2012 пише:

  vrubli пише:
  ех, та хто ж ними не користувався, мило згадати!
  Навіть в певному плані жаль буде якщо вони повністю зникнуть, такий собі раритет на котрий приємно дивитись…

  приємно дивитись? не погоджуюсь. ці таксофони, що зараз залишилися, всі в рекламах, а по рекламах пише всяке погане, мат на маті та матом поганяє.

  Насправді вони вже минуле. хоч би що там для них придумали, це вже не змінить їхню долю. Вони минуле…на даний час набагато дешевше і швидше подзвонити з мобільного, так як більшість операторів надають безлімітні тарифи… а на рахунок інтернету в таксофонах 😆 😆 😆 😆 ой це весело) як уявив собі це, зразу настрій піднявся))) кому буде потрібний інтернет в телефонах? зараз до прикладу у більшості людей на вулиці можна побачити ноутбуки в руках, а у Львові є зараз багато кафешок з безкоштовним Wi-fi… тому доля таксофонів —> музей

 4. Stakeholder 13.02.2012 пише:

  Я б все ж таки поки що не відправляв таксофони в музей, буває таке що ти опиняєшся в незнайомому місці з розрядженим телефоном а тобі треба терміново подзвонити, що тоді? під час однієї довгої закордонної подорожі у мене була така ситуація, тоді телефон-автомат дуже навіть став мені у пригоді. Популярними їх тепер звичайно не назвеш, і тому я б демонтував їх у спальних районах і у місцях де ними не користуються але забезпечив би ними всі вокзали і автостанції.

 5. Архіваріус 13.02.2012 пише:

  Що поробиш, все йде, все минає. Можливо через деякий час і про Воробуса будуть говорити як про раритет. 😀

 6. Arden 13.02.2012 пише:

  Архіваріус, 😀 😀 😀 😀

 7. данило 13.02.2012 пише:

  звичайно юзаю кожен день ношу за собою в портфелі
  :music: :hello: 😀 ❗

 8. russo turisto 15.02.2012 пише:

  Талефона, талефона, чукча кушать хочет.

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*