Продовжуємо нашу традиційну рубрику «Інтерв’ю».
Сьогодні в гостях у Воробуса – Влад Циганик.
Хто це, чим він займається та багато іншого читайте далі.
– Доброго дня, Владе, розпочну інтерв’ю із того – розкажіть нашим читачам хто ви такий і чим займається?
Звати мене Влад Циганик, доволі відоме ім’я в певних колах. Хто ще не знає – запитайте в Ґуґла чи Яндекса – вони підкажуть. 🙂
Чим займаюся? Головна діяльність – це інтернет. Створення сайтів різної складності, оформлення сторінок в соцмережах, реєстрація доменів, послуги хостингу. До-речі, шановний п.Воробус теж розмістив один зі своїх проектів на хостингу від «SV-Host Ukraine», який отримав в подарунок за перемогу у «БлогоБитві».
Також займаюся рекламою – розробка та друк візитівок, виготовлення та розміщення банерів на власних рекламних площах у моєму місті та регіоні, а це – Червоноград, Соснівка, Сокаль.
Одним словом, займаюся проектами, які мені цікаві і стараюся хоч якось підтримувати проекти, до яких вже почав втрачати інтерес. 🙂
– Як ви думаєте, чи могла би зараз людина прожити без Інтернету?
Минулого літа кілька тижнів прекрасно обходився без інтернету, поки подорожував Європою. Хоча й тоді все-таки мусів зайти в мережу кілька разів, щоб уточнити подальший маршрут. А якщо говорити про людство взагалі, то Інтернет – це вже невід’ємна частина життя. Як електрика чи каналізація. Без них було б доволі важко.
– Поділіться власними думками щодо розвитку української блогосфери, є в неї перспективи чи ні?
Перспективи, звичайно є. В українському (чи то пак, україномовному) сегменті інтернету є багато прекрасних блогерів, які пишуть легко і цікаво. Які висловлюють свою власну думку, а не постять копіпасту, перекладену Ґуґлом з російських чи західних джерел. На них потрібно рівнятися. Головне – не піти шляхом рунету, де пости пишуться заради грошей і за гроші. Звичайно, я не проти того, щоб блог заробляв, принаймні, сам на себе, та гроші не повинні бути головним стимулом і рушієм блогера.
– Знаю у вас є декілька сайтів, а саме vlad.lviv.ua і 404.in.ua, яка в них тематика?
Vlad.lviv.ua – моя домашня сторінка, так званий сайт-візитка. Створено його було у 2008 році і з тих пір він не перероблявся, лише додалися посилання на профілі в соцмережах, та час від часу додаються матеріали у фотогалерею приколів чи фотозвіти з подорожей.
404.in.ua – блог про інтернет, дизайн та рідну мову. Пишу туди не так часто, як хотілось би – не вистачає часу. В основному про те, що мене цікавить в даний момент – якісь новини, що стосуються інтернету та моє ставлення до них, цікаві рекламні ходи відомих брендів – у них є чому повчитися. Багато пишу про українську мову, про правила граматики та орфографію. Вважаю, що блогер повинен вміти висловлювати свою думку грамотно і правильно викласти її на письмі. І це повинно бути яскраво помітним на фоні масової безграмотності користувачів інтернету.
– Як давно ви сидите в інтернеті і за яких умов сталося так, що ви заплуталися у павутині?
Було це в році, мабуть, 2005. Якось мені стало цікаво, що таке сайт і як він виглядає зсередини. Почитав кілька мануалів, які знайшов в неті (тоді їх не було так багато як зараз). Зареєстрував акаунт на безплатному хостингу, розмістив там варезний сайт. Потім перейшов на платний хостинг і домен другого рівня. Розкрутив сайт до відвідуваності коло 20 тисяч унікальних відвідувачів щодня. Потім було ще кілька варезних сайтів, сайтів з музикою, фільмами та книжками. Деякі ще є, а деякі вже успішно продав. Потім подумав, чому я повинен платити комусь за хостинг і вирішив сам його продавати, чим і займаюся дотепер.
– Ідеальний блог за Владом Цигаником?
Заходиш на блог, читаєш статтю, потім ще одну і ще одну і годі вийти. 🙂
– Що можете сказати про блог Воробуса та його автора?
З автором особисто не знайомий, на жаль. А щодо блога, то можу сказати, що мені подобається простий стиль викладу та цікаві матеріали. Приємно, що автор не боїться висловлювати власну думку.
До речі, якось в блозі Воробуса було висловлено одну думку на досить суперечливу тему і мені було цікаво, якою буде реакція власника. Воробус відреагував доволі толерантно, що показало його з найкращого боку і охарактеризувало як хорошу людину. Завдяки цьому блог Воробуса отримав ще одного шанувальника. 🙂
– Ви знайомі із багатьма блогерами???
Не скажу, що з багатьма. Особисто знайомий з Романом Голубовським, Тарасом Демчуком, Олегом Піхом, Сергієм Пішковцієм, Василем Ляховським – час від часу зустрічаємось на різних кемпах. Також доводилося обмінюватися думками з Ростиславом Чайкою, Оленою Білозерською, Ольгою Ларіною та Олексієм Масем…
А щодо блогерів, яких читаю – то це майже всі, хто дописує в Український дайджест блогосфери (група на ФБ), а також кілька десятків українських, російських та зарубіжних блогерів.
– Соціальні мережі – зло?
Не можу назвати їх злом. Це явище. Воно просто існує. Як Сонце, як гроші, як весь Інтернет. Визначальним чинником тут є ставлення самої людини до соцмереж. Адже ці сайти можна використовувати для спілкування з друзями чи знайомими, які зараз далеко; для пошуку співпрацівників чи клієнтів; для формування власної репутації в мережі. А можна тупо просиджувати години перед монітором за нічого не вартим спілкуванням з сусідами по двору чи однокласниками і ставленням «лайків» чи сердечок під фотографіями котиків…
Також, не вважаю соціальні мережі злом і з тієї причини, що сам володію кількома соцмережами з декількома тисячами користувачів, зареєстрованими в них. 🙂
– Що вам подобається і не подобається у Червонограді?
Складне запитання. Це просто моє місто. Люблю його. І хоча вже кілька років живу поза його межами – вважаю себе червоноградцем. Люблю річку – Західний Буг, — яка є не дуже далеко за містом, люблю ліс з ДОТами і ДЗОТами, що залишилися після війни і де ми гасали хлопчаками. Люблю привітних червоноградців.
Що не подобається? Дорога Львів – Червоноград. 🙂
– Де найкраще відпочивати влітку?
Будь-де. Головне – щоб була гарна компанія, в якій можна бути самим собою, грати вар’ята і не думати, що про тебе подумають інші.
– Як ви відноситеся до зустрічі блогерів і чи ви би сходили на таке паті?
Всі зустрічі творчих людей – це добре. Вони будують, надихають, мотивують до подальших кроків і допомагають зростати. З радістю прийму участь, головне – щоб була цікава програма.
– Хобі, сімейний стан?
Моя діяльність та хобі йдуть в одному напрямку. Вважаю, що приблизно так і має бути. Тоді це приносить задоволення. Коли інтернет мені стане нецікавим – доведеться змінити роботу. 🙂
А вільний час, якого насправді не так багато, проводжу по-різному: люблю подорожувати, відвідувати цікаві міста й місця, буваю на різних зустрічах, відвідую виставки та концерти, буваю в театрі та кіно, опері та філармонії, люблю танці та спілкування з цікавими людьми, подобається проводити час з друзями та гарними дівчатами…
Неодружений (інформація на правах реклами).
– Ваші побажання нашим читачам?
Побажаю коротко – живіть повним життям! Частіше спілкуйтеся в офлайні, виходьте на двір, проводьте час на природі. Цінуйте друзів, а не френдів і фоловерів. 🙂
Я, у свою чергу, дякую панові Владу за цікаве інтерв’ю і бажаю йому знайти своє місце під сонцем. 🙂
Автор статті: Vorobus.
“Розкрутив сайт до відвідуваності коло 20 тисяч унікальних відвідувачів щодня”
круто!!! 💡
Це справді було круто )
Циганик Влад, а от питання чи був він україномовним?
Ставлю десятку що ні. 😈
Ні, не був.
Це був стандартний варезник з софтом, музикою, фільмами і ссилками на файлообмінники.
Такі сайти були популярними кілька років тому, до масового поширення торентів.