Яна Шемякіна

Пам’ятаєте як у школі ще говорили, цитую: «Олімпіада, раз, два, три». До чого я це сказав? Справа у тому, що вчора у Лондоні завершилися тридцяті літні олімпійські ігри.

Комусь вони принесли розчарування, комусь – радість. Але, це спорт і треба жити далі і прагнути до нових вершин. Ми звісно як патріоти України вболівали за наших спортсменів і хотілося щоб вони додому привезли якнайбільше золотих нагород.

Привезли вони їх достатньо, тому у сьогоднішній статті згадаємо всіх наших героїв.

Отже, цьогоріч на Олімпіаду від України поїхало 248 спортсменів, змагалися вони у 28 видах спорту і здобули 20 медалей.

З них, 6 – золотих, 5 – срібних і 9 бронзових. Ось вони, наші герої:

Золоті медалі:

Тут два золота було здобуто на такому виді спорту як бокс.

Переможцями стали – Олександр Усик (вага 91 кг.) і Василь Ломаченко (60 кг.)

У змаганнях із академічного веслування чемпіонами стали наші дівчата – Яна Дементьєва, Анастасія Коженкова, Наталія Довгодько, Катерина Тарасенко;

Юлія Чебан стала олімпійською чемпіонкою на каное-одиночці відстань – 200 м;

Важка атлетика – тут чемпіоном став Олексій Торохтій.

І нарешті Яна Шемякіна – чемпіонка з фехтування, шпага.

Срібні медалі

Дві медалі однакового ґатунку тут здобула Інна Осипенко-Радомська у змаганнях веслування на байдарці відстанню 200 і 500 метрів відповідно.

Олександр П’ятниця – легка атлетика, метання списа;

Денис Берінчик – бокс, категорія 64 кг;

Також читайте:   Футзал. Студентська ліга. Курсанти 1:4 ЛДУВС team (команда Воробуса знову програє)

Валерій Андрійцев – вільна боротьба, категорія 96 кг.

Бронзові медалі

Тут варто виділити Олену Костевич, яка здобула дві бронзові медалі у змаганнях із кульової стрільби з пневматичного та малокаліберного пістолета;

Юлія Калина – важка атлетика, вага – 58 кг;

Ольга Харлан – фехтування, шабля;

Ігор Радивилів – спортивна гімнастика, опорний стрибок;

Та ж легка атлетика. Чемпіонками в естафеті 4 по 100 м. стали – Алеся Повх, Христина Стуй, Марія Ремінь, Єлизавета Бризгіна.

В тій же легкій атлетиці – Ольга Саладуха у змаганнях із потрійного стрибка;

У змаганнях із боксу медалі здобули: Тарас Шелестюк – 69 кг. та Олександр Гвоздик – вагова категорія до 81 кілограма.

У загальнокомандному заліку у підсумку ми зайняли 14-е місце з 204 країн. Високе місце? Як на мене, то досить таки високе.

Перемогу ж здобули американці. У їхньому доробку 104 медалі (46 – золотих, 29 – срібних і 29 – бронзових).

Друге місце посіли китайці. У їхньому активі – 87 медалей (38 – золотих, 27 – срібних, 22 – бронзових).

Третє – господарі змагань спортсмени із Великобританії. Вони завоювали – 65 медалей. З них: 29 – золоті, 17 – срібні, 19 – бронзові.

Олімпіада завершилася, переможців названо, тепер треба знову ж таки чекати 4 роки, щоб знову вболівати за наших спортсменів на літніх змаганнях.