Дещо про історію такого древнього мистецтва як мистецтво ілюзії (відео)

Мистецтво Ілюзії

За період всього свого існування людина завжди прагнула бачити надзвичайні явища, речі, які неможливо пояснити законами природи і логіки.

Саме тому і виникло мистецтво ілюзії, яке використовувалось тією ж самою людиною з різною метою: для розваги люду, для шахрайства, для маніпулювання певними верствами населення і зміцнення влади окремих правителів.

Слово ілюзія походить від лат. illusio — обман, помилка) і означає викривлене, хибне сприймання дійсності.

Давайте пірнемо у глибини історії і побачимо наскільки масштабним і вражаючим це мистецтво було. Так, ще в 2900 році до нашої ери, за часів правління фараона Хуфу (Хеопса), на єгипетській землі подорожував вуличний ілюзіоніст (був родом з селян).

Його запримітив фараон і запросив показати те, що він вміє. У підсумку Хуфу був дуже вражений фокусами, які показав селянин. Відтоді правитель залишив його в себе аби фокусник більше за межами двору фараона не показував таких чудес. Хуфу був мудрою людиною і розумів, що чудеса, які показав вуличний ілюзіоніст є значно сильнішими ніж ті, що показують жерці фараона, а це відповідно могло підірвати авторитет “сина богів”.

З тих часів кількість вуличних фокусників збільшувалась великими темпами. Одні приїжджали з країн Азії, другі з Греції і т.д. Дехто з них був при дворі величних правителів, а дехто просто виступав на ринках і кочівних театрах.

Вже в ті часи була велика конкуренція між жерцями та фокусниками, адже дві сторони показували чудеса. Лише перші це робили під прикриттям божественної сили, а другі – виконували подібні речі, але в комічному стилі.

Також читайте:   Посібник зі стилю: освітлення Тіффані

Вже в ті стародавні часи виконувались такі відомі ілюзії як обезголовлювання людини, проколювання тіла різноманітними гострими предметами, а також великі ілюзіоні – конструкції богів та істот, які могли рухатись, говорити, співати.

Мистецтво ілюзії проіснувало багато віків, пройшло багато випробувань і активно розвивається у наш час. Це мистецтво є достойним поваги, адже скільки існує часу людина – стільки часу існують фокуси.

Дуже прикро стає, коли люди називають фокуси шахрайством, шулерством і подібними назвами. Колір шахрайства додає сама людина, яка використовує ілюзії з метою втілення поганих справ. Але ж істинна ціль цього мистецтва лишається тим інструментом, який потрібен для того, щоб людина відчула крапельку чуда в своєму сірому повсякденні.

Якщо включити телевізор, відкрити газети, заглянути в інтернет, то можна побачити багато відомих ілюзіоністів, які просувають мистецтво ілюзії вперед. Та навіть непотрібно шукати в цих джерелах, якщо ви є жителями міста Львів. Достатньо вийти в теплий сезон у вихідний день на пл. Ринок і ви побачите чудового фокусника Віктора. Він заворожує фокусами пересічних громадян та збирає навколо себе велику юрбу зацікавлених.

І наостанок, Львів є унікальним містом, яке виховує не тільки відомих художників, музикантів, співаків, композиторів, але і фокусників. Саме так, фокусників, яких є чимало у нашому славетному місті Львові.

Нижче представлено відео двох львівських хлопців, для яких мистецтво ілюзії є хобі. Для того, щоб виконати ці трюки їм прийшлось дуже довго практикуватись, адже досконалість досягається в праці.

Автор статті: Lacost.Також раджу прочитати:

коментарів - 3 може ще щось напишете?

 1. bankiduki 09.01.2014 пише:

  Як казав колись Енштейн:”Дійсність — це тільки ілюзія, хоча й дуже стійка”.
  Часто в буденності люди забувають про те, що можливо, не кожен день є хорошим і цікавим, однак, в кожному дні є щось цікаве і хороше. Ілюзія дозволяє дарувати ці миті, і не треба задумуватися “як” або шукати підступ “чому”, а як від кожного мистецтва – отримувати задоволення і радість непізнаного, однак такого близького.

 2. Vorobus 09.01.2014 пише:

  bankiduki, молодці хлопаки, маєте талант 8) 🙂

 3. Lacost 09.01.2014 пише:

  дякую) ми з bankiduki ще плануємо запустити проект один. А зараз будуть нові відео

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*