Черговий вид шахрайства з мобільними телефонами

Шахраї усюди

Після вихідних продовжує роботу блог Воробуса. Автор ресурсу набрався сил, багато де побував, переглянув матеріалів, то ж не гаймо часу, а поїхали…

Розпочнемо роботу з теми про шахрайство, адже нещодавно хороший приятель і по-сумісництву автор кількох публікацій на блозі – Armikron розповів мені про його нові види.

Не знаю чи ви з такими видами зіштовхувалися, але на всяк випадок треба всю громадськість про це попередити.

1. Смс на телефон.

Що цікаво, зауважив, що останнім часом повідомлення почали приходити все більшій кількості людей. Торкнулися вони і вашого покірного.

І якщо лохотрон із виграшем автомобіля – це одне, то наступна річ мені ще не була відома.

Її суть проста: на телефон або зранку або ж пізно вночі приходить смс-повідомлення наступного змісту:

+380967848992 – приходить смс-cтандарт, що типу мій номер поповнено на 30 гривень … буквально через 5 хвилин приходить наступне повідомлення … ой Я вам помилково поповнив номер телефону .. поверніть будь-ласка мені гроші…

Хто одразу ж зрозуміє що і до чого, то перевірить рахунок. Приблизну суму грошей думаю ви вже знаєте яка є на вашому рахунку.

А хто не «роздуплиться», той одразу ж відправить гроші назад.

Що цікаво, сума поповнення наче мінімальна і підозри не викликає. Лохорон діє, люди гроші пересилають. В іншому ж випадку би в такі речі не бавилися.

2. Копіювання даних акаунтів в соціальних мережах.

Суть: шахрай заходить, наприклад, в соціальну мережу Вконтакті, дивиться хто у вас є в друзях і створює подібну сторінку. Копіюється все: інформація, фото, відео.

Через деякий час ваш нібито друг починає писати повідомлення на тему допомоги, що в нього нема грошей, він потрапив у халепу і так далі. Суми для перерахунку називаються різні, але таки називаються.

Хто «роздуплиться», той одразу ж почне своєму другу дзвонити, питати що сталося і так далі. Все-таки, кого-кого, а друга номер телефону вже можна мати?

А хто лох, той почне встрягати у переписку і без жодних вагань перешле гроші людині-шахраю, яка наче хоче отримати допомогу.

Мені просто цікаво яким же тупим треба бути щоб це зробити? Ім’я ж отримувача платежу при відправленні то відображається, плюс фейкову сторінку в інтернеті «викупити» досить таки легко.

Тих же «лайків» є не так то і багато.

Одним словом, такі то справи малята. Будьте обережними і пам’ятайте, що безкоштовний сир буває лише в мишоловці.Також раджу прочитати:

1 коментар може ще щось напишете?

  1. Вова 31.03.2015 пише:

    Про фейкові сторінки в соцмережах не зовсім точно. Став свідком як з знайомими був випадок, писали з сторінки конкретної людини. Не знаю, сторінку взламали, чи може спільники шахраяїв були. Скоріше взлом. Всім розіслали повідомлення про допомогу, були люди які нажаль відповіли. Сторінка була справжньою, повелись

Написати коментар

Ваш email не публікуватиметься.


*